PDA

Zobacz pełną wersję : folia do krokwii



DaroMan..
20-10-2006, 19:58
1. czy mocujac zolta folie do krokwii zszywkami tez musze pod nia podlozyc jakas tasme dwustronna lub chociaz dodatkowy pasek folii z dwoch stron?
2. jak wykonczyc folie przy murlacie ( opuscis ja do muru i przykleic? )


D.

niedzio
20-10-2006, 20:10
Ad.1 Z tego co słyszałem od wykonawców i czytałem na forum, to wystarczy przymocowanie folii zszywkami do krokwi (nie ma potrzeby podkładania żadnej folii dwustronnej) <-- jeśli się mylę to mnie poprawcie, za 3 dni będę przykrywał dach folią.
Ad.2 Instruktarz układania folii (w zależności od miejsc) znajduje się na stronie producenta folii T.... (przed chwilą nawet z ciekawości na to zerknąłem, żebym wiedział co fachowcy będą u mnie robić we wtorek).

DaroMan..
20-10-2006, 23:19
ja pisze o folii od strony wnetrza ...na ociepleniu

Acent
21-10-2006, 07:01
Ad.1 Z tego co słyszałem od wykonawców i czytałem na forum, to wystarczy przymocowanie folii zszywkami do krokwi (nie ma potrzeby podkładania żadnej folii dwustronnej) <-- jeśli się mylę to mnie poprawcie, za 3 dni będę przykrywał dach folią.
Ad.2 Instruktarz układania folii (w zależności od miejsc) znajduje się na stronie producenta folii T.... (przed chwilą nawet z ciekawości na to zerknąłem, żebym wiedział co fachowcy będą u mnie robić we wtorek).
Mam folię T.. Właśnie będą rozbierać mi kawałek dachu bo przy przybijaniu deski koszowej przebilli gwożdziem i puszcza....Ponieważ jestem mądry po szkodzie polecam taśmę pod kontrłaty producenta Corotopu na allegro ok 20zł za 50m .

DaroMan..
25-10-2006, 14:29
podciagam z powodu braku wyczerpujacych podpowiedzi...

rusek007
25-10-2006, 14:42
Jeśli to jest folia paroizolacyjna położona od strony powiedzmy płyt GK to taśmę nie pod zszywki, tylko na zszywki, aby pokrycie foliowe było szczelne i nie wpuszczało pary na ocieplenie.

vanderbobo
25-10-2006, 15:15
a nie ocieplasz krokwi? tylko między krokwiami?

DaroMan..
25-10-2006, 15:55
ocieplam ale folie daje tylko na pierwsza warstwe...

vanderbobo
25-10-2006, 18:07
dlaczego tak ?