PDA

Zobacz pełną wersję : Dom na działce o szerokości 15 m



Ignatowski
21-10-2006, 05:32
Zamierzam kupić działke o szerokości 15m i nie mogę znalesc w internecie projektów na taką dzialke. Napiszcie czy jest to naprawde możliwe żeby zbudować funkcjonalny dom i jak macie lini do stron z takimi projektami to piszcie.
Dziękuję Ignatowski

bladyy78
21-10-2006, 05:41
Przed zakupem tej dzialki radze najpierw w gminie wystapic o warunki zabudowy bo moze okazac sie ze gmina nie wyda pozwolenia na budowe na tak waskiej dzilace. Ja niedawno zrezygnowalem wlasnie z kupna dzialki która miala 15m szerokosci. A domy na waska dzilake znajdziesz na stronie biura projektów Archon+.

mynia_pynia
21-10-2006, 06:30
Czyli dom musi mieć szerokość 7m jeżeli ma okna.
Dużo jest takich projektów, ale trochę trzeba pomyśleć.
Najprościej wziąść segment szeregówki (bo one są wąskie a dłuższe), i dorobić kilka okien na ścianach bocznych.
Ja szukając projektu swojego domu znalazłam kilka naprawde ciekawych segmentów szeregówek, które bardziej mi się spodobały niż normalne projekty.

A tak na szybko to: (tylko patrz na jesen segment)

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=58&a=132&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=18&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=0&sort_is=&typ_budynku_in=P,PA,PU,PAPU&projekt=16

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=14&a=14&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=18&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=0&sort_is=&typ_budynku_in=P,PA,PU,PAPU&projekt=8

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=130&a=309&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=18&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=0&sort_is=&typ_budynku_in=P,PA,PU,PAPU&projekt=8

dżuzi
05-12-2006, 11:35
Witam Ignatowski
Tak jak napisał bladyy78, najpierw w gminie weś miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i dobrze go przeczytaj , jeżeli jest tam napisane, ze ze względu na wąskie działki występujące na terytorium waszej gminy, dopuszcza się sytuowanie budynków w odległści 1,5m od granicy działki lub bezpośrednio na granicy(ale wtedy dach musi być dwuspadzisty) to jeszcze nie jest tak żle z tym ze wtedy nie będziesz mógł umieścić otworów okiennych na tej ścianie co będzie w odległości 1,5m( czy na grznicy)a i jeszcze jedno jeżeli jest taki zapisek w planie zagosp. to nie potrzebujesz zgody sąsiada , gdyby sięnie zgodził musiał by udowodnić ze w czymś mu to przeszkadza.
A jeżeli zakładasz odległości po 4m z karzdej strony od miedzy to zostaje ci 7m na budynek troszke mało.

Marzin
05-12-2006, 19:45
Można też zrobić taki projekt, w którym na bocznych ścianach nie bedzie okien, a wtedy szerokość domu może być ok 9 metrów. Zobacz mój dziennik, bo taki właśnie problem jak Ty miałem jakieś ponad pół roku temu.

bzynio
09-12-2006, 17:32
Witam!!
Mam działke o szerokości 14m i zero problemow z budowa.Stawiam domek o szerokosci 9m, jedna sciana po miedzy z sasiadem i ona jest oczywiscie"ślepa", z drugiej strony mam normalnie okna poniewaz odleglosc o drugiego sasiada jest wieksza niz 4 m. pozdrawiam :lol:

Graczyk
10-12-2006, 18:10
moja działka ma 12m. i po niewielkich przeróbkach zmieścił mi isę budynek w zabudowie bliżniaczej.