PDA

Zobacz pełną wersję : jaki czas po zalaniu stropu ..... ???



stiff
21-10-2006, 12:37
Jaki czas po zalaniu stropu monolitycznego można składować już materiał na paletach na stropie a kiedy można murować ?
Jak to było u Was bo kogo się nie spytam to dostaję wręcz skrajne odpowiedzi - raz że 3 tygodnie a raz że 3 dni.pozd.

e.kala
21-10-2006, 16:22
Murowanie 2 dni.
Składowanie 2 tygodnie.
Tak było u nas.

FREDY
21-10-2006, 16:28
No po 3 dniach to jest ogromne ryzyko. Ja bym nie ryzykował przecież to jest duże obciązenie i do tego punktowe. Poczekaj przynajmniej 2tyg.
Jeśłi chodzi o murowanie to po 3 dniach spokojnie.

Aga KN
21-10-2006, 17:24
Nasz kierownik budowy pozwolił działac na stropie po 2 tygodniach, pod warynkiem że materiał - niepełne palety będzie porozstawiany w miejscach gdzie pod stropem są ścianki nośne, stemple stały 4 tygodnie.

pozdr. Aga

yama
21-10-2006, 18:25
u mnie też po kilku dniach , oczywiście mówimy o monolicie
palety z cegłami ( 3 szt ) były postawione nad scianami nośnymi
myśle że podstawą jest dobre stemplowanie
na 120 m2 poszło 320 stempli stawianych na chudziaku , stały tak ok 5 tyg

Gryfpc
21-10-2006, 18:37
Myślę, że większość moich przedmówców zapomniała o bardzo istotnej sprawie jeśli chodzi o strop monolityczny - pielęgnacji (polewaniu wodą). Jeśli nawet można postawić palety z materiałem nawet i po 3 dniach :o :o :o, to jak będziesz polewał strop wodą?! Przecież im więcej wody lać będziesz na beton, tym lepiej się zwiąże... Nieważne, że upałów już nie ma, schnący beton sam wytwarza ciepło, które powoduje bardzo szybkie odparowywanie zawartej w nim wody, więc aby zapewnić sobie jak najlepszej jakości strop, dobrze jest solidnie go podlewać. Spokojnie poczekałbym 2 tygodnie, wymurował poddasze i nie zdejmjmowałbym stempli do rozpoczęcia prac z więźbą. W niczym to nie będzie przeszkadzało, a nie zaszkodzi... Polewałbym beton przez jakiś tydzień, półtora i może dopiero wtedy odważłbym się ulokować na stropie palety - to spore obciążenie!
Ale może się mylę, może jestem zbyt ostrożny... :roll: :lol:

beton44
21-10-2006, 18:54
jeżeli się jest zwolennikiem stachanowskiego tempa w łażeniu i obciążaniu stropu:

to trzeba było o tym pomyśleć na etapie projektowania

zrobić strop z płyt kanałowych



http://www.wbos.pl/jpg/strop-plyty.jpg



po nich można chodzić szybciej...

mdzalewscy
21-10-2006, 19:15
7dni odczekaj

stiff
21-10-2006, 19:19
7dni odczekaj

mówisz o murowaniu czy składowaniu ?

dzióbek
21-10-2006, 21:07
ja słyszałam o 2 tygodniach conajmniej, moi genialni fachowcy, chcieli murować po 2 dniach o paletach nie wspominali, ale pewnie też by chcieli, bo na chudziak chcieli stawiać na drugi dzień. Ale my sie uparlismy i poszli na drugą budowę i dopiero palety stanęły po 28 dniach :lol: :lol:

e.kala
21-10-2006, 22:46
ja słyszałam o 2 tygodniach conajmniej, moi genialni fachowcy, chcieli murować po 2 dniach o paletach nie wspominali, ale pewnie też by chcieli, bo na chudziak chcieli stawiać na drugi dzień. Ale my sie uparlismy i poszli na drugą budowę i dopiero palety stanęły po 28 dniach :lol: :lol:

Gdyby u mnie zaczęli murowac po 28 dniach to minę miałabym zupełnie inną :cry: :cry: :cry:
Murować mogli po 2 dniach, u nas tak było i wszystko jest dobrze. Mamy też bardzo często gości, którzy sie pytają kto tak ładnie ten dom buduje.

dzióbek
22-10-2006, 08:51
ja słyszałam o 2 tygodniach conajmniej, moi genialni fachowcy, chcieli murować po 2 dniach o paletach nie wspominali, ale pewnie też by chcieli, bo na chudziak chcieli stawiać na drugi dzień. Ale my sie uparlismy i poszli na drugą budowę i dopiero palety stanęły po 28 dniach :lol: :lol:

Gdyby u mnie zaczęli murowac po 28 dniach to minę miałabym zupełnie inną :cry: :cry: :cry:
Murować mogli po 2 dniach, u nas tak było i wszystko jest dobrze. Mamy też bardzo często gości, którzy sie pytają kto tak ładnie ten dom buduje.
dlatego się ucieszyłam, że mają drugą prace, bo już bylam zmęczona i w tym czasie były najgorsze upały i tak ganiałm kilka razy podlewać strop, który popekał a jakby murowali to bym nie mogła podlewać i dopiero by się narobiło :lol: :lol:

e.kala
22-10-2006, 09:47
dlatego się ucieszyłam, że mają drugą prace, bo już bylam zmęczona i w tym czasie były najgorsze upały i tak ganiałm kilka razy podlewać strop, który popekał a jakby murowali to bym nie mogła podlewać i dopiero by się narobiło :lol: :lol:
Jakby murowali to oni by podlewali częściej niż ty mogłaś :) . Tak było u nas, my tylko raz wieczorem. Fakt, nie było upałów. Chciałam jeszcze dodać, że przecież u góry to murują tylko naokoło domu, bo reszta to działówki i lać można. Żadnego pęknięcia nie ma.

dominikams
22-10-2006, 10:05
U nas po tygodniu wstawili część palet i zaczęli murować. Kierownik budowy mówił, że murowac można nawet wcześniej, oczywiście ścianki kolankowe najpierw.

anpi
22-10-2006, 12:25
Ja wszedłem na strop po kilku dniach, ale tylko po to, żeby go przykryć folią na zimę :D Murowanie zaczęło się po 5 miesiącach, wtedy też zrobiona została próba wytrzymałościowa - na strop powędrowały 2 palety cegły pełnej i parę palet silki. Nic nie pękło.

Geno
22-10-2006, 14:38
U mnie na filigran B25 na następny dzień usawiono palety, 24-35 godzin spokojnie wystarcza, niektórzy czekają tylko noc. Plaety też trzeba w miar ę pousawtać tak aby nadmiernie nie obciążać stempli.

Lee
22-10-2006, 15:23
ja po 4 dniach składowalem materiał i murowanie, po 3 tygodniach od zalania
był juz dach, dzis juz odszałowane i wszystko wjak najlepszym poządku, dodam ze na parterze mam dwie scianki o dł.ok 8m a pozatym reszta stoi na 4 filarach

aru
22-10-2006, 21:05
Jaki czas po zalaniu stropu monolitycznego można składować już materiał na paletach na stropie a kiedy można murować ?
Jak to było u Was bo kogo się nie spytam to dostaję wręcz skrajne odpowiedzi - raz że 3 tygodnie a raz że 3 dni.pozd.

murować to nawet na drugi dzień - no chyba że wyrażnie beton "miękki"
obciążyć - praktycznie też, nie ekstremalnie, trzeba materiał rozłożyć i nie od razu wszystki - nie ma co się roztkliwiać
no chyba, że pod spodem juża zabrano stemple :D to wtedy nie..