PDA

Zobacz pełną wersję : Ktora ekipa powinna to zrobic?



arkadiusz
21-10-2006, 20:58
Jedna ekipa postawila mury i zrobila wiezbe. Teraz druga ekipa kladzie dachowke.
Dzis zauwazylem ze brakuje - nie wiem czy dobrze nazwe - elementu ozdobnego z boku domu pod dachem.
Popatrzcie prosze tu:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=335&IdKolekcji=
chodzi mi o te drewniane elemety - ta litera V z balem/deska w srodku - nad oknami z boku.
Czy to nalezy zaliczyc do wiezby? Czy to powinna robic ekipa, ktora robila wiezbe?
W tym cholernym projekcie Murtora nie ma nawet wymiarow tych desek/belek.

Arek

dzióbek
21-10-2006, 21:01
Według mnie to powinna ekipa co robiła więżbę, bo one chyba nie spełniają tylko funkcji ozdobnej, ale konstrukcyjną dachu?? :roll:

arkadiusz
21-10-2006, 21:04
Według mnie to powinna ekipa co robiła więżbę, bo one chyba nie spełniają tylko funkcji ozdobnej, ale konstrukcyjną dachu?? :roll:

Nie wiem czy jest blad w projekcie ale nie ma tych czescie w wykazie elementow wiezby:-(

Arek

moniqa_1977
21-10-2006, 21:06
Moim zdaniem jest to zdecydowanie zadanie speców od więźby 8)
Aha - moi fachowcy to "coś" nazywali pająkiem :)

O ile się orientuję jest to element wyłącznie dekoracyjny :) 8)

dzióbek
21-10-2006, 21:10
Moim zdaniem jest to zdecydowanie zadanie speców od więźby 8)
Aha - moi fachowcy to "coś" nazywali pająkiem :)

O ile się orientuję jest to element wyłącznie dekoracyjny :) 8)
właśnie kiedyś sobie myślałam, po co to jest, bo u jednych jest a u mnie nie ma nawet belki poprzecznej na zewnątrz, a dach spory i ciężki. Może to jednak spełnia jakies zadanie, bo jako dekoracja to nieraz wygląda nie ciekawie :wink: :wink:

jaro'71
21-10-2006, 21:22
Ja też mam w projekcie taką ozdóbkę. Jeden z przyszłych moich potencjalnych wykonawców powiedział mi że oni kiedyś zrobili te "słupko-beleczki" z boku dachu, a potem jak przyszli blacharze do pokrycia to je wycieli (nie wiedział czy im przeszkadzały, czy myśleli że to tymczasowe podpory :D :D :D czy może inwestor zażyczył sobie jednak je zlikwidować :-?

yama
21-10-2006, 23:23
jak Ci sie to podoba to kup kilka kantówek daj do przestrugania , moze jakiś frezik , pobejcuj , to dekarze zamontują póki jeszcze są
bo jezeli jest to el. dekoracyjny ( a chyba jest ) to ani cieśla ani dekarz nie muszą sie z tym bawić