PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi Porta Londyn - okleina odkleja się!



jacymalk
21-10-2006, 22:00
Witam wszystkich forumowiczów! Czy ktoś spotkał się z problemem odklejającej się okleiny w drzwiach Porty Londyn? Niestety 2-letnia gwarancja właśnie minęła i ani sprzedawca ani też przedstawiciel Porty (który dość skutecznie mnie unika) nie czują się odpowiedzialni i nie potrafią wskazać możliwości naprawy. Wg mnie jest to wada produkcji, gdyż w ciągu tygodnia oderwały się okleiny w dwu drzwiach na różnych poziomach w domu. Reszta drzwi na szczęście jeszcze jest ok.
Czy można te drzwi jakoś naprawić???

GACUŚ
22-10-2006, 22:53
W których miejscach odrywa się ta okleina?
Na jakich powierzchniach , na jakich wysokościach ?
Czy drzwi były podcinane (skracane)?

jacymalk
23-10-2006, 18:01
Witam! Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale miałem ciężki weekend:((
Okleina odkleja się od góry - zawsze na powierzchni od strony klamek i to od tej strony gdzie jest ta grubsza okleina (bardziej tłoczona). Krawędziowa okleina jest ok.
Drzwi były skracane - wykonane przez autoryzowaną firmę.

GACUŚ
23-10-2006, 18:49
To w bardzo dziwnym miejscu się odkleja ta okleina . Liczyłem na to że odkleja się właśnie u dołu drzwi w miejscu podcięcia drzwi , no ale jeżeli u góry to mnie troszkę zaskoczyłeś . Nie napisałeś tylko czy okleina odkleja się od krawędzi czy od środka drzwi tworząc pęcherze.
Gwarancji już niestety nie masz , więc bedziesz musiał to jakoś przykleić sam ewentualnie poprosić tych fachowców od drzwi.
I szczerze najlepiej by było jakby ktoś z tej Porty dotarł do Ciebie i doradził jak temu zaradzić. Oni znają dokładnie proces produkcji i rodzaje użytych klejów itp.

Z Twojego opisu trudno dokładnie wywnioskować w którym dokładnie miejscu odkleja się ta okleina. Jeżeli odklejać zaczyna się od krawedzi drzwi to chyba problemu z przyklejeniem nie będziesz miał , wystarczy posmarować klejem i porządnie docisnąć i po sprawie. No ale jeżeli okleina odkleja się na środku powierzchni tworząc pęcherze to z przyklejeniem będzie problem , trzeba będzie wstrzykiwać klej strzykawką i potem docisnąć.

Może ktoś ma jakiś inny pomysł i pomoże koledze ?

pozdrawiam

marcin-jogo
01-11-2006, 18:52
wiem że moja wypowiedź nie będzie budująca ale gorszych drzwi od porty nie widziałem :( Chcieliśmy po remoncie do mieskznaia wstawić zwykłe drewniane z pełnego drewna zabejcować i polakierować dwa razy ale przypadkiem zobaczylismy drzwi porty piekne białe powierchnia z fakturą szprosy..
udeż mocniej drzwiami a szpros odpada, szyba nie dzielona szprosy na szybie. W łazience od pary odpadła farba teraz zaczyna odpadac papier fakturowany w sumie można powiedzieć że dzwi są z papieru
Ościeznice były metalowe wymieniliśmy na porty kolejna pomyłka no i +małe dziecko w domu po 6 latach drzwi wyglądaja koszmarnie teraz są remontowane na tyle ile się da w dodatku poopuszczały się i powypaczały życiowa tragedia. W domu będe montował tylko i wyłączne i drzwi drewniane pełne nieważne już nawet to że same w sobie będą tańsze jednak chodzi o sam fakt trwałości współczuje kupienia drzwi tej firmy

Prezo
01-11-2006, 19:53
Porta produkuje takie tandetne drzwi że ból głowy normalnie. W domu mam 2 pary drzwi z porty i 6 par normalnych drewnianych. Z drenianych jestem bardzo zadowolony ( mają już 8 lat ) - nic się z nimi nie dzieje . A te z Porty to normalnie mnie drażnią - mają poprostu coś takiego w sobie że mnie denerwują - ale przy zakupie mi się podobały a teraz to bym je najchętniej wymienił
P.S A tak pozatym fabryka drzwi Porta jest 5 km od mojego domu :P

marcin-jogo
21-02-2007, 21:45
Spojrzałem dziś na aparat, zaraz na drzwi i stwierdziłem że muszę pokazać jakie to pięknę są te drzwi porty :evil:
Przepraszam za nei najlepszą jakość zdjęć ale są one zrobione telefonem
http://images20.fotosik.pl/81/d4c515c3c05f7da0.jpg
http://images20.fotosik.pl/81/b1f3cca987df4cae.jpg
http://images21.fotosik.pl/12/3e6ef38146e7ebb4.jpg

profus
21-02-2007, 22:00
O kurcze!!! :o

Te drzwi mają chyba ....... ze 20 lat a nie 6. Szok.

marcin-jogo
21-02-2007, 22:04
Już pisałem w innym temacie że jak znajdę czas moge porobić i powstawiać zdjęcia 5 par drzwi z ościeżnicami PORTY bo jedne są ładniejsze od drugich :wink:

GACUŚ
21-02-2007, 22:04
To ja też powiem :
O KURCZE
Te drzwi chyba są zamontowane na zewnątrz budynku , bo wyglądają jakby były bardzo narażone na warunki atmosferyczne a w szczególności na deszcz
Współczuję właścicielowi tych drzwi .

marcin-jogo
21-02-2007, 22:07
Dziękuje sam sobie współczuje :oops: :(
Niestety ale są w mieszkaniu

kropi
21-02-2007, 22:07
Też powoli dochodzę do wniosku, że zwykłe sosnowe drzwi do oszklenia i zabejcowania będą najlepszą opcją :roll:
Jedyna moja obawa czy się nie będą paczyć, w końcu o mokre drewno łatwiej niż o suszone...