PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki biopreparat do oczyszczalni?



anpi
22-10-2006, 12:48
Pytanie głównie do użytkowników oczyszczalni - jakich biopreparatów używacie? Oczyszczalnia już prawie zamontowana, więc dobrze by było wyhodować jakieś bakterie 8) Po przejrzeniu oferty rynkowej, najbardziej się skłaniam ku BIO7 MAX - bo ma też enzymy rozkładające tłuszcze, no i jest wygodny w użyciu - jednorazowe saszetki. Co myślicie?

anpi
23-10-2006, 16:43
Coś mi się wydaje, że nikt jeszcze nie używa oczyszczalni. :-? Nic to, zarazykuję i kupię BIO7.

marcin76
26-09-2012, 11:25
Tak się składa, że siedzę już jakiś czas w branży biopreparatów i mogę coś powiedzieć na ten temat.
Mianowicie: jeżeli chodzi o jakość, skuteczność i wygodę stosowania to zdecydowanie mogę polecić Bio9 DUO (http://sklep.haba.pl/pl/BIO9_DUO.html) - stosowany tylko raz na pół roku, dwuskładnikowy, silnie redukuje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo zawiera środek, który zapobiega osadzaniu się tłuszczu w kanalizacji. Obecnie jest to najwyższa półka biopreparatów.

Natomiast jeżeli chodzi o standardowe bakterie do oczyszczalni - Bio9 MD2 (http://sklep.haba.pl/pl/BIO_9_MD2.html) albo Bio9 MIX (http://sklep.haba.pl/pl/Bio9_MIX_2kg.html), również dobry produkt, aplikowany raz na miesiąc.

Użytkownicy oczyszczalni drenażowych będą pewnie zainteresowani bakteriami Bio9 Drenaż Udrażnianie (http://sklep.haba.pl/pl/BIO_9_DRENAZ_UDRAZNIANIE1000ml.html), które opóźniają zamulanie się drenażu, wydłużając jego żywotność.

Z kolei jeżeli ktoś ma problem z nieprzyjemnymi zapachami i chciałby się ich pozbyć to ma do dyspozycji Bio9 EMP (http://sklep.haba.pl/pl/BIO_9_EMP.html) - preparat, który rozkłada tłuszcze zalegające w kanalizacji i przyspiesza rozkład zagniwających ścieków.

Jak widać możliwości jest wiele, dlatego warto wiedzieć co jest na rynku by móc szybko znaleźć taki środek, który w danej chwili jest nam potrzebny i spełni nasze oczekiwania.

selius
26-09-2012, 23:13
Kolego mozesz polecic tylko firme BIO9?

Reklama?

ha***r**l
30-01-2013, 21:06
Witam serdecznie forumowiczów w imieniu zespołu HABA RL!

Gdy zobaczyłem ten temat to ucieszyłem się, że wśród ukochanych rodaków rośnie świadomość ekologiczna i dbałość o swoje otoczenie - to naprawdę świadczy o wysokiej kulturze i roztropności życiowej.
Wracając do biopreparatów - mamy w ofercie zarówno Bio9, jak i Bio7. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że obydwie marki się sprawdzają i są skuteczne. Użytkownicy oczyszczalni (nie tylko naszych) wypowiadają się na temat tych bakterii pozytywnie, choć zdecydowanie większą popularnością w naszym sklepie internetowym cieszy się Bio9. Zachęcamy do testowania biopreparatów u siebie i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami - jeżeli uda nam się zgromadzić dużo takich opinii, to będziemy mogli je przeanalizować, wyciągnąć dalsze wnioski i podawać dalej, na czym skorzysta cała społeczność.

PS. Gdyby ktoś miał indywidualne pytania dotyczące stosowania biopreparatów w swoim domu, ich doboru, wpływu składu ścieków i detergentów na pracę oczyszczalni itp. to może spokojnie je zadać mailowo: [email protected] albo przez GG: 4376186

Natomiast na wszelkiej maści ogólne kwestie, dotyczące z grubsza większości użytkowników oczyszczalni, chętnie odpowiem tutaj - według swojej wiedzy i praktyki.

konsumentny
14-07-2015, 15:12
Ja używam preparatów ze strony subio (http://subiopolska.com/) do przydomowych oczyszczalni ścieków. Mają świetne biopreparaty, które znakomicie likwidują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Polecam wypróbować bo jest trochę promocji, zwłaszcza jeśli chodzi o zestawy bakterii do oczyszczalni.

Artur_K
06-03-2017, 15:16
Nie dajcie się*nabrać na to Bio9 - znajomy kupił przez przypadek (pomylił z Bio7 pod które ta firma stara się podszyć) no i skończyło się na płukaniu zapchanego drenażu

przemo1
06-03-2017, 18:40
Nie dajcie się*nabrać na to Bio9 - znajomy kupił przez przypadek (pomylił z Bio7 pod które ta firma stara się podszyć) no i skończyło się na płukaniu zapchanego drenażu

Przede wszystkim nie dajmy się nabierać na reklamę! - I nie ma znaczenia którego preparatu używacie - znajomy testował oba, efekt ten sam. Bio 7 nawet bardziej się zbryla, więc jest gorszy.

Konto usunięte_1*
06-03-2017, 19:01
przez pierwszy rok używałem z castoramy jakieś tam nie pamiętam ale ludzie coś tam psioczyli i zakupiłem bio7 takie na 6 miesięcy sypie się dwie torebki , zielona i czerwona , jedna jakieś bakterie a ta zielona niby do tłuszczów , narazie nie widzę różnicy no ale jak by miało się zatkać dreny hm , tym bardziej że mam teren bardzo gliniasty

przemo1
06-03-2017, 20:16
przez pierwszy rok używałem z castoramy jakieś tam nie pamiętam ale ludzie coś tam psioczyli i zakupiłem bio7 takie na 6 miesięcy sypie się dwie torebki , zielona i czerwona , jedna jakieś bakterie a ta zielona niby do tłuszczów , narazie nie widzę różnicy no ale jak by miało się zatkać dreny hm , tym bardziej że mam teren bardzo gliniasty

Poczytaj posty Artur_K, a potem sam wyciągnij wnioski, czy chcesz wierzyć tej informacji...

Artur_K
07-03-2017, 09:15
Poczytaj posty Artur_K, a potem sam wyciągnij wnioski, czy chcesz wierzyć tej informacji...

przemo1 nie wiem o co Ci chodzi. Bakterie bio7 to najlepsza z możliwych opcji i taka jest prawda.
Oczywiście możesz stosować inne środki ale różnie to może się*skończyć.
Oszczędzanie na bakteriach do oczyszczalni to może być strzał w kolano, gdy zapcha Ci się drenaż i do twojego pięknego ogrodu będzie musiała wjechać koparka wszystko rozkopać i na nowo ułożyć dreny. :sick:

bertthold61 dokonał najlepszego wyboru i to on będzie się*cieszyć działającym kilkanaście lat drenażem

przemo1
07-03-2017, 10:53
przemo1 nie wiem o co Ci chodzi. Bakterie bio7 to najlepsza z możliwych opcji i taka jest prawda.
Oczywiście możesz stosować inne środki ale różnie to może się*skończyć.
Oszczędzanie na bakteriach do oczyszczalni to może być strzał w kolano, gdy zapcha Ci się drenaż i do twojego pięknego ogrodu będzie musiała wjechać koparka wszystko rozkopać i na nowo ułożyć dreny. :sick:

bertthold61 dokonał najlepszego wyboru i to on będzie się*cieszyć działającym kilkanaście lat drenażem

To tylko Twoja, niczym nie poparta (chyba, że masz jakieś niezależne wyniki badań różnych środków?), opinia w kolejnym poście "odkopanym" przez Ciebie "po latach"- ja natomiast napisałem swoją, a w zasadzie znajomego, wg którego nie widział gorszej chemii (szambo ma od ok 12 lat).

Artur_K
07-03-2017, 13:19
To tylko Twoja, niczym nie poparta (chyba, że masz jakieś niezależne wyniki badań różnych środków?), opinia w kolejnym poście "odkopanym" przez Ciebie "po latach"- ja natomiast napisałem swoją, a w zasadzie znajomego, wg którego nie widział gorszej chemii (szambo ma od ok 12 lat).

przemo1 widzę że nie znasz tematu bo piszesz brednie:
po 1 - to nie chemia do szamba. Nie ma czegoś takiego jak chemia do szamba. Zazwyczaj są to bakterie lub enzymy (albo ich połączenie)
po 2 - bio7 nie nadaje się do szamba lecz do przydomowych oczyszczalni ścieków - nie znasz różnicy pomiędzy szambem a oczyszczalnią?

przemo1
07-03-2017, 20:06
przemo1 widzę że nie znasz tematu bo piszesz brednie:
po 1 - to nie chemia do szamba. Nie ma czegoś takiego jak chemia do szamba. Zazwyczaj są to bakterie lub enzymy (albo ich połączenie)
po 2 - bio7 nie nadaje się do szamba lecz do przydomowych oczyszczalni ścieków - nie znasz różnicy pomiędzy szambem a oczyszczalnią?

Grzeczniej proszę - ja do Ciebie nie pyszczę i o bredniach itp nie opowiadam - czytaj wolniej i ze zrozumieniem, odpisuj bez cwaniactwa. Oczywiście, że nie mam doktoratu z tej dziedziny (dlatego też słowo "chemia" jest użyte jako synonim środka specjalistycznego, dla Ciebie mogę wstawić w " ", choć nie do końca - jak zapoznasz się z procesem immobilizacji enzymów, który ma miejsce przy produkcji bio7, to zobaczysz, że jest tam chemiczna obróbka. Dodatkowo dodane są syntetyczne witaminy - więc nie jest to czyste "bio" w rozumieniu "naturalny" ), to nie ja sprawdzałem te mocno forsowane przez Ciebie środki, tylko mój znajomy, z którym nie tak dawno w tym temacie rozmawiałem. Być może użył złego specyfiku.
Ma ze zbiornikami na fekalia dłużej do czynienia niż ja, więc byłem ciekaw czy i czego używał.
U mnie jak na razie nie ma potrzeby używania niczego (jak w większości szczelnych zbiorników) - smrodku na zewnątrz brak, opróżniane regularnie.

Ciekawe też, że jeden z dystrybutorów tego produktu (firma C...max z Częstochowy-nie będę reklamował linkiem), na swojej stronie napisał:
"...Opinie, ceny, fakty i mity, dawkowanie.
W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest ekologia i prawidłowe funkcjonowanie naszego przydomowego szamba czy jego ulepszonej wersji, czyli oczyszczalni. Producenci biopreparatów i bakterii prześcigają się w opisach typu "najlepszy", "najbardziej wydajny" lub torpedują nas informacjami o milionach bakteri zawartych w jednej małej tabletce lub saszetce ich specyfiku. Fora internetowe pełne są anonimowych wpisów o rewelacyjnej skuteczności niektórych bakterii, które wg. Nas warte są tyle co proszek do pieczenia. Nie wierzcie też "medalom" i innym laurkom które producenci ładuja na swoje opakowania. Takie przypinki nie wynikają z Gdy wrzucimy je do osadnika nie zaszkodzą, ale efektu też nie będzie. Trochę przypomina to sytuacje podobną do leków i suplementów diety. Pierwsze leczą, drugie tylko wspomagają natomiast ich działanie ogranicza się zazwyczaj jedynie do tego, iż nie szkodzą. Montażem przydomowych oczyszczalni i sprzedażą bakterii zajmujemy się od 2004 roku. Byliśmy pionierami w tej branży na rynku polskim i dziś możemy poszczycić się dużą wiedzą na ten temat. Jakie bakterie wybrać? Do przydomowych oczyszczalni polecamy bakterie francuskiego producenta z serii Bio 7, do szamba oczywiście też - ewentualnie w przypadku szamba (ze względu na niższą cenę) można zastanowić się także nad tabletkami biologicznymi lub polskim Biosanitem.
..."
Jak widać, nawet sprzedawcy się mylą.

przemo1
08-03-2017, 16:32
przemo1 widzę że nie znasz tematu bo piszesz brednie:
po 1 - to nie chemia do szamba. Nie ma czegoś takiego jak chemia do szamba. Zazwyczaj są to bakterie lub enzymy (albo ich połączenie)
po 2 - bio7 nie nadaje się do szamba lecz do przydomowych oczyszczalni ścieków - nie znasz różnicy pomiędzy szambem a oczyszczalnią?

I jeszcze jedno w temacie "po 2":
skutecznie zmotywowałeś mnie swoją arogancją do doszkolenia się, zadałem więc pytanie dystrybutorowi i współproducentowi tychże produktów:

"From: przemo193 @onet.eu
Sent: Tuesday, March 07, 2017 9:04 PM
To: [email protected]
Subject: Bio 7

Witam,
proszę o informację, czy preparatów "Bio 7", których opis znalazłem na stronie: http://bio 7.pl/produkty/ można używać także do szamba?

Pozdrawiam
Przemysław K....


I taką dostałem odpowiedź:
"
S....
08.03.2017 08:34
RE: Bio 7
Do: przemo193@ onet.eu
Dzień dobry, owszem można ich używać – są całkowicie naturalne i na pewno nie zaszkodzą. Najlepszy będzie Bio7 Entretien.

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra S....

Specjalista ds. marketingu
S....z Sp. z o.o.
ul. Unii Europejskiej 26
96-100 SKIERNIEWICE
www.s.... .pl

Tel. +48 46 834 86 50/60 w.100
Fax +48 46 833 25 05
Mob. +48 (0) 601 508 308
[email protected]
KRS 0000141993
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Środmieścia w Łodzi,
XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 534-00-26-811
...


(usunąłem nazwę firmy coby reklamy nie robić - jest znana, łatwo można ją znaleźć w necie).

Także, jak widzisz sam producent powiela moje brednie.

Alekko
08-03-2017, 23:16
Nie wierzę w działanie tych preparatów, gdy są wsypywane rzadziej niż raz na tydzień, czy dwa. Wasze pralki i chemia ze zmywarek ile razy w tygodniu działa na ścieki. Czym częściej sypiesz to szybciej to odbudujesz. Nie znalazłem też nigdzie w instrukcji o tym jak się powinno zmienić dawkowanie gdy osad na dnie się już zgromadził i zmniejszyła się część przepływowa zbiornika. Czym ona mniejsza to tym mniej jest czasu, aby się lepiej wszystko rozdzieliło i preparat zadziałał.

ArturStadnik
10-03-2017, 04:59
Koledzy,

Niekt nie zabroni Wam używać BIO7 Entretien jako preparatu do szamba. Jego typowe przeznaczenie to osadniki gnilne/wstepne od IOŚ, posiada naturalne szczepy bakterii itp, żadnego modyfikowania, tylko materiały naturalne.
Szambo, owszem z tą różnicą, że dozowanie musi być zdecydowanie cześciej aniżeli raz na miesiąc, to chyba dla Was powinno być logiczne, dlaczego?
Zazwyczaj rzadko się zdarza, że szambo opróżniamy rzadziej niż raz w miesiącu, no chyba ktoś jest kombinatorem bo szambo jest dziurawe. Jaki byłby sens sypania preparatu do szamba raz w miesiącu gdy wybieramy zbiornik raz na trzy tygodnie? Byłby sens? Oczywiście że nie gdyz jest to preparat biologiczny. Biologiczny różni się tym od chemicznego (a takowe są głównie do szybkiego działania) tym, że działa zdecydowanie wolniej, ale jest także skuteczny no ilepszy dla środowiska. Chmiczny jest zazwyczaj szybko działający, wsypujemy i po dośc krótkim okresie zaczynamy widzieć juz pewne efekty.
Koleżanka z SL odpowiedziała dobrze, stosować do szamb można, w zapytaniu kolegi przemo1 nie ma słowa o dawkowaniu, jest tylko proste pytanie czy można stosować go do szamb, a odpowiedź jak najbardziej prawidłowa - tak, można i jeszcze dopisek "na pewni nie zaszkodzą" - mało precyzyjne pytanie.

pozdrawiam


I jeszcze jedno w temacie "po 2":
skutecznie zmotywowałeś mnie swoją arogancją do doszkolenia się, zadałem więc pytanie dystrybutorowi i współproducentowi tychże produktów:

"From: przemo193 @onet.eu
Sent: Tuesday, March 07, 2017 9:04 PM
To: [email protected]
Subject: Bio 7

Witam,
proszę o informację, czy preparatów "Bio 7", których opis znalazłem na stronie: http://bio 7.pl/produkty/ można używać także do szamba?

Pozdrawiam
Przemysław K....


I taką dostałem odpowiedź:
"
S....
08.03.2017 08:34
RE: Bio 7
Do: przemo193@ onet.eu
Dzień dobry, owszem można ich używać – są całkowicie naturalne i na pewno nie zaszkodzą. Najlepszy będzie Bio7 Entretien.

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra S....

Specjalista ds. marketingu
S....z Sp. z o.o.
ul. Unii Europejskiej 26
96-100 SKIERNIEWICE
www.s.... .pl

Tel. +48 46 834 86 50/60 w.100
Fax +48 46 833 25 05
Mob. +48 (0) 601 508 308
[email protected]
KRS 0000141993
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Środmieścia w Łodzi,
XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 534-00-26-811
...


(usunąłem nazwę firmy coby reklamy nie robić - jest znana, łatwo można ją znaleźć w necie).

Także, jak widzisz sam producent powiela moje brednie.

Mario85
29-09-2019, 12:14
Witam mam pytanie posiadam przydomowa oczyszczalnie ścieków jest użytkowana około 2 miesiące nie zaaplikowalem żadnych bakteri na początek tylko sypalem saszetki bo poprostu nie miałem na ten temat wiedzy mam pytanie jaki preparat użyć teraz

czystesrodowsko
29-09-2019, 14:13
Witam mam pytanie posiadam przydomowa oczyszczalnie ścieków jest użytkowana około 2 miesiące nie zaaplikowalem żadnych bakteri na początek tylko sypalem saszetki bo poprostu nie miałem na ten temat wiedzy mam pytanie jaki preparat użyć teraz

Mario85 robisz bałagan pisząc identyczny post w kilku różnych wątkach w ciągu niecałej godziny:mad:. Następnym razem poczekaj cierpliwie na odpowiedź do pierwszego postu.

Nie piszesz jaką masz oczyszczalnię (drenażową czy biologiczną), piszesz że coś tam sypiesz (niewiadomo co) i pytasz co teraz sypać? Nie jest to forum jasnowidzów :p – bądź bardziej precyzyjny następnym razem.

Biopreparaty głównie rozkładają zanieczyszczenia złożone do prostszych, bardziej przyswajanych form przez bakterie znajdujące się w zbiornikach oczyszczalni. Z pewnymi wyjątkami, stosowanie biopreparatów jest zalecane, ale nie jest to rozwiązanie wszystkich mogących pojawić się problemów z niepoprawnie wykonaną oczyszczalnią lub instalacją.

Do oczyszczalni drenażowych oraz biologicznych zawierających osadnik wstępny możesz sypać jakikolwiek biopreparat, ale ważne by było to robione zgodnie z instrukcją producenta danego biopreparatu. Są biopreparaty typowo „startowe”, które się dodaje przy uruchomieniu oczyszczalni lub wywozie osadu z osadnika. Są biopreparaty uniwersalne, gdzie dawka „startowa” jest po prostu większą dawką standardową. Dostępnych na rynku biopreparatów jest cała masa – nikt nie podaje dokładnego składu tylko slogany reklamowe. Myślę, że cena przekłada się na jakość, ale oczywiście nie może to być jedyna wytyczna.

Poszukaj na forum opinii o konkretnych biopreparatach, sprawdź ceny w internecie. Jeżeli nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi to załóż oddzielny watek i zapytaj forumowiczów o opinię na ten temat. Ale zrób to tylko w jednym wątku :p.