PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie sterownika do pieca weglowego



tofek
22-10-2006, 16:30
Czy moze ktos mi podac jakie powinny byc ustawienia sterownika jak bede chcial palic mialem. Chodzi mi glownie o przedmuchy jaki czas pomiedzy przedmuchami i ile procent sterownik mam wlasnej roboty i sile przedmuchu moge regulowac. I jaka jest procedura palenia mialem czy moze ktos opisac bo nie chcial bym wysadzic pieca :)

alexiel
22-10-2006, 17:51
Niestety, musisz dobrac doświadczalnie :D

rusek007
22-10-2006, 17:55
Nie bardzo rozumiem, jak można zabierać się za coś o czym nie ma się zielonego pojęcia. To może być niebezpieczne. Najpierw trzeba czytać, czytać, czytaś a potem brać się za robotę :o

tofek
22-10-2006, 18:32
Nie bardzo rozumiem, jak można zabierać się za coś o czym nie ma się zielonego pojęcia. To może być niebezpieczne. Najpierw trzeba czytać, czytać, czytaś a potem brać się za robotę :o
nie rozumie co masz na mysli a jesli jestes az tak oczytany to slucham co masz do powiedzenia bo twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu

orelek
22-10-2006, 19:51
witam, w tym poście http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=83697 już troszecze pisaliśmy o tym, troche Ci to powinno rozjaśnić sprawę.

Szymciuch
28-10-2006, 15:38
Cześć!

Mam taki sam sterownik na kotle Termo-tech, ale jestem kompletnym nowincjuszem.
Proszę napiszcie jakie macie ustawienia ale z nazwami funkcji a nie literkami U bo nic z tego nie wiem.

Ja na razie ustawiłem tak:
temp. na kotle 56 C
czas pracy podajnika 8s
czas przerwy 52s - czy to prawda ze te dwa czasu muszą w sumie mieć 1 min?
wentylator na 3.

Nic więcej nie ustawiałem bo nie wiem za bardzo o co chodzi.

Przy takich ustawieniach nie osiąga temp. zadanej, cały czas chodzi wentylator a ja nie wiem co mam zrobic
Oprócz tego gdy otwieram zbiornik to po jakimś czasie wydobywa się z niego dym.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje