PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki raz jeszcze



Garfield
22-10-2006, 20:31
wiem że temat był wałkowany ale nie widziałem odpowiedzi na moje pytanie :-)
mój tynkarz mówi żeby w styropianie pod wylewke zrobić takie dziury 5 dm średnicy wtedy wylewka będzie miała tak jakby stopu i będzie stała na własnych nogach takie otwoy niby mamy wykonać o jednym na metrze kwadratowym, twierdzi on że wylewka nie bedzie wtedy gnotła steropianu! to po pierwsze a po drugie że steropian czasami jest róznej gęstości i że wylewka nie będzie sie uginała w swiązku z tym od poziomu!
na odmiane koles od miksokreta twierdzi że jest to błędny system!
czy ktos z was się spotkał z takim systemem wylewek co o tym sądzicie!? mam tak spróbować zrobić!
na logikę biorac to koleś od tynków mówi rozsądnie! ale kolo od miksokreta twierdzi ze wylewki maja być plywające wiec nie mogą miec żadnego podparcia! prosze o pomoc w tej kwestii!!!!

aru
22-10-2006, 20:52
tynkarz specem od posadzek, murarz od więźby, a ksiądz od dziecioróbstwa, eh.....

Prezo
22-10-2006, 20:58
Niech tynkarz sobie tynkuje a posadzkarz zalewa posadzki. Każdy zna się na swoim fachu. Nigdy nikt nie robił takich podpór i jest dobrze. Rób tak jak zaleca posadzkarz w końcu to on jest za to odpwiedzialny :)

wbrat
23-10-2006, 07:35
Jeśli jest to parter, to styropian służy jako izolacja termiczna - jak walniesz stopy średnicy 50 cm, to nie będzie tam izolacji.

Jeśli jest to poddasze, to styropian służy jako izolacja akustyczna - żeby siedząc w salonie na dole nie było słychać każdego kroku osoby znajdującej się na górze - tam wylewka MUSI być koniecznie pływająca - czyli nie może mieć żadnej styczności ze stropem ani ze ścianami. Tak więc tam "stopy" też odpadają.

Aby wylewka nie uginała się nad styropianem należy:
1. zastosować odpowiedni styropian
2. odpowiednio dobrać grubość wylewki do grubości styropianu.

Garfield
23-10-2006, 07:48
nie stopy miałyby być średnicy 3-5 cm raz na metr kwadratowy!

wbrat to wszystko wiem co napisałeś! ale poprostu jest nowa teoria i chciałbym sie dowiedziec czy ktos cos slyszał o czymś takim bo ja pierwwszy raz!

generalnie z waszych wypowiedzi wnioskuje zeby nie robić żadnych stóp i normalnie lac na styropian (lub na folię)

wbrat
23-10-2006, 08:28
nie stopy miałyby być średnicy 3-5 cm raz na metr kwadratowy!


W takim przypadku to może w ogóle zrezygnować ze stryropianu :wink:

ps. zrozumiałem 50 cm, bo napisałeś wyżej 5 dm 8)

miwol
23-10-2006, 08:35
A ta wylewka to zbrojona ekstra jakoś? Bo jak nie to właśnie może pękać przez to że stoi na takich punktowych podporach zamiast rozkładać ciężar na całej swojej powierzchni.

Ultima
23-10-2006, 08:50
Wydaje mi się, że ten pomysł ze stopami jest niefortunny. W takim wypadku powstaną mostki termiczne a przecież właśnie po to daje się styropian żeby ich nie było. To tak jakby ocieplenie zewnętrzne domu nie było wykonane dokładnie, np. zostawiłbyś szpary w styropianie w celu 'oddychania' ścian :lol: . Mija się to z celem. Takie ocieplenie nic wtedy nie daje. Moim zdaniem izolacja termiczna powinna być ułożona na całej płaszczyżnie.

Garfield
23-10-2006, 09:19
nie stopy miałyby być średnicy 3-5 cm raz na metr kwadratowy!


W takim przypadku to może w ogóle zrezygnować ze stryropianu :wink:

ps. zrozumiałem 50 cm, bo napisałeś wyżej 5 dm 8)

dm hm.... literówka ... :-) nie zwróciłem uwagi sorki...
dobra oleje ten projekt.... będzie jak bóg przykazał