PDA

Zobacz pełną wersję : montaż nawiewnika?? czy dam radę zrobić to sam??



adasiek231
22-10-2006, 21:13
Witam nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale mam problem otóż szukam w necie i nie mogę nic znaleść odnośnie - czy można samemu zamontować nawiewnik w domu w oknie, czy jest to trudne czy poradzę sobie sam czy nie brać sie za to i zadzwonić po firmę która się tym zajmuje dodam że muszę zamontować dwa takie nawiewniki bo jeden niestety nie wyrabia i piec w łazience szwankuje. Jeśli ktoś już kiedyś to robił lub posiada jakieś informacje jak sie do tego zabrać, co potrzebne proszę o linki, opisy, zdjęcia lub inne pomoce, instrukcje z góry dzięki za pomoc

jareko
22-10-2006, 22:43
poszukaj strony AERECO
tam sa dane techniczne i wymiary otworow
Poradzisz sobie sam ale.....uwazaj by Ci gwarancji nie cofnieto - roznie to firmy na cos takiego reaguja
Choc tak naprawde nie ma to realnie zdnego wplywu na jakosc i trwalosc okna

adasiek231
22-10-2006, 23:25
dzięki za pomoc poczytam widze że sporo tu jest napisane :) wielki dzięki
pozdro

Darek_P
23-10-2006, 07:30
Ale podobno nawiewników okiennych nie montuje sie w łazienkach. Zimą dochodzi do zamarzania wykroplonej pary wodnej. W samym WC pewnie by mogło być.

Może lepiej pokombinować z otworami nawiewnymi w drzwiach łazienkowych. Jak są już tuleje w jednym rzędzie, to dołożyć drugi albo szczelinę pod drzwiami.

czajnik
23-10-2006, 09:35
Chodzi raczej o zapewnienie właściwego kierunku przepływu powietrza wentylacyjnego, tzn. z innych pomieszczeń przez otwory w drzwiach, a nie przez okno. Montaż nawietrzaka w oknie w łazience to błąd.

adasiek231
23-10-2006, 12:32
jeśli chodzi o drzwi to mam tam 4 otwory ale wydaje mi sie że to za mało bo drzwi są szczelne i pasowało by je podciąć na dole a co do nawiewników to zamontuje w salonie i w pokoju będzie ich w sumie trzy więc powinno pomóc - obym tylko poradził sobie montażem :)
pozdro :)

stary
24-10-2006, 00:17
Od strony technicznej trzeba troche wprawy- otworów podłuznych bez frezarki nie zrobisz w ramie i skrzydle- trzeba wywiercić jeden przy drugim w linii. Uważaj, aby nie "dojechać' do wzocnienia.
...A gwarancję to ci zabiora jak się dopatrzą , np. przy regulacji.

Ale, jeżeli chodzi o łazienkę to:

Montaż nawietrzaka w oknie w łazience to błąd.
Dobrze gada :lol:
poczytaj w wolnym czasie o wentylacji (http://www.wentylacja.com.pl/)

adasiek231
24-10-2006, 07:39
blok ma jakieś 7 lat więc okna (drewniane) gwarancji już dawno nie mają, czyli mówisz że wietarką zwykłą i wiertłem do drewna nie dam rady zrobić tych otworów?? myślę że jak dobrze rozmierze i będę wiercił równo otwór przy otworze na szerokości onka lub futryny (musze to przemyśleć gdzie będzie lepiej) to ściąnki będą na tyle cienkie że coś wymyśle a idealnie w środku to chyba nie muszą być równe bo nawietrzak i tak przykryje otwory, a gdybym nawet nawiercił same otwory to przecież powietrze też nimi przejdzie może mniej ale przejdzie, jeśli sie myle to prosze mi doradzić coś innego. pozdro :)

stary
24-10-2006, 08:36
Nie wiem jakie nawiewniki planujesz zakupić :roll:
Tutaj są schematy montowania aereco (http://www.aereco.com.pl/tech/Karty%20montazowe%20aereco%20nawiewnik%20EMM.pdf), ventair- firmy Brevis montuje sie podobnie. Otwór pod nawietrzak nie musi być ciągły- mogą być otwory zrobione wiertarką blisko siebie w jednej linii na ramie i skrzydle. W zalezności od szerokości glifu wewnętrznego lepiej je przesunąć trochę w strone klamki aby przy otwieraniu nawietrzak nie uderzał o mur.

adasiek231
24-10-2006, 09:00
co do nawiewników to muszę pojechać do sklepu i obejrzeć to na żywo i wtedy wybiorę, nie będą to jakieś drogie tylko standardowe z automatyczną regulacją napływu powietrza, dobra rada z przesunięciem do klamki dzięki za rady pozdro

czajnik
24-10-2006, 18:43
Osobiście uważam, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie listwy nawietrzającej (a co za tym idzie również nawiercenie otworów) nie w ramie skrzydła okiennego, lecz w ościeżnicy nad skrzydłem, na stałe. Nic się nie obija i nie lata na boki.

Są takie bardzo tanie listwy z zamykaniem wyposażonym w uszczelkę gumową od strony pomieszczenia. Od zewnątrz jest listwa maskująca, która dodatkowo chroni przed deszczem, z wlotem od dołu. Takie bez wodotrysków.