PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań od ciamajdy



ciamajda
23-10-2006, 07:05
Witam serdeczenie jako, żem ciamajda jest i dwie lewe ręce mam proszę o kilka odpowiedzi:

1) Poddasze użytkowe - ocieplony strop między belkami połozona wełna URSA 20 cm. Planowałem położyć na to folię paroprzepuszczalną, ale postanowiłem z tym zaczekać do wiosny. W domu jest ciepło. Chciałbym jednak te wełnę przykryć papą, której mam dwie ogromne rolki. Tak położyć luzem, aby zamknąć całkowicie strop. Papa jest gruba i nie przepuści żadnego wiatru ani niczego. Tzn. na części już położyłem szczególnie w pobliżu murłaty. W ten sposób mam w domu ciepło. To ma być rozwiązanie tymczasowe (zima), ale z uwagi na fakt, że po przykryciu części stropu tą papą, mam w domu znacznie cieplej i zastanawiałem się czy tej papy nie można zużytkować na stałe, kładać ja na wełnę i belki a następnie przykryć wszystko np. płytą OSB i położyć podłogę. Czy przez papę mogę mieć wilgoć. Bo do przykrywania wełny proponuje się folię parprzepuszczalną więc moje pytanie jest jak na miejscu.

2) Jak już pisałem poddasze jest użytkowe, z tym jednak, że posiada belki na całej swojej szerokości, aktualnie mam wycięte miejsce w suficie na zamontowane schody strychowe (tymczasowo), jednak chciałbym na wiosnę robić schody normalne, wycięte miejsce wystarczy na zamontowanie tych schodów, jednak, zastanawiamy się czy bez ryzyka moglibyśmy uciąc jedną belkę leżącą na stropie (umocowalibyśmy ją do innych) tak aby zwiększyć jeszcze prześwit na całkowicie swobodne wejście na górę.

pzdr

ciamajda
23-10-2006, 07:41
Nikt nie zna odpowiedzi na zdawałoby się proste pytanie dla tych co się znają??

maniek_m
23-10-2006, 07:50
1) nie
2) nie

amdam
23-10-2006, 07:52
Niezła odpowiedź.

Wg. mnie papa może być