PDA

Zobacz pełną wersję : Piekarnik na gaz



jarek244
23-10-2006, 09:13
Witam

Drodzy Forumowicze, przekopałem wątki wzdłuż i szerz, nie znajdując nic na temat piekarnkików gazowych do zabudowy. Czy ktoś z Was mógł by mi przybliżyć temat? Czy jest sens zajmować się takim piekarnikiem czy od razu zdecydować się na elektryczny, który z nich jest bardziej oszczędny, etc.?

Licząc na pomoc
jarek244

mdzalewscy
23-10-2006, 10:22
Czy jest sens zajmować się takim piekarnikiem czy od razu zdecydować się na elektryczny

elektryczny

Cpt_Q
23-10-2006, 10:47
elektryczny , było o tym, poza tym dość trudno obecnie zdobyć piekarnik gazowy do zabudowy (choć nie jest to niemożliwe).

jarek244
24-10-2006, 06:38
Dzięki za głos!

mdzalewscy i Cpt_Q czy mogli byście mi powiedzieć w czym tkwi przewaga piekarnika elektrycznego nad gazowym?

jarek244

frosch
24-10-2006, 07:13
elektryczny , było o tym, poza tym dość trudno obecnie zdobyć piekarnik gazowy do zabudowy (choć nie jest to niemożliwe).
sa do zabudowy (np . amica) , jednakze bedac posiadaczka takowego odradzam , bo to badziewie . elektryczny jest i ekomnomiczniejszy , i latwiejszy w utrzymaniu , i rownomierniej piecze

ms.
24-10-2006, 07:15
swego czasu korzystałam z piekarnika gazowego i miałam wrażenie, że nie do końca panowałam nad temperaturą i nie mialam wpływu na równomierny rozkład temperatury (przypalałam spody ciast). Czuć było spaliny gazu, co nie było przyjemne.
Elektryczny piekarnik sam pilnuje temperatury, którą ustawisz. Przy pieczeniu zawsze włączam termoobieg, żeby pieczenie zachodziło równomiernie ze wszystkich stron. Już nie korci mnie powrót do piekarnika gazowego.

jarek244
24-10-2006, 08:48
Dzięki Wszystkim za pomoc, już zaczynam rozumieć dlaczego nie ma na rynku piekarników gazowych.
Teraz muszę przebrnąć przez gąśzcz informacji odnośnie piekarników elektrycznych;-)
Jeszcze raz bardzo Wam dziekuję
jarek244

motyczka
24-10-2006, 08:53
tez dołączę do grona zwolenników piekarników elektrycznych przede wszystkim z racji praktycznych....ale jeden minus jaki mi się nasuwa to droższy w uzytkowaniu.... :)