PDA

Zobacz pełną wersję : Cena pustaka Maxa - czy to możliwe?



Joker_28
23-10-2006, 09:45
Witam,

Ceny mieszkań w Krakowie zupełnie zwariowały. Dziś za m2 trzeba zapłacić 7.000 PLN i więcej.
Statystycznie w przeciągu ostatnich 18 miesięcy mieszkania zdrożały o 76% !!!

Alternatywą jest budowa domu.
W październiku 2005 cena Maxa z podtarnowskiego Leiera to 1,40 PLN.
Dziś tam dzwoniłem - aktualna cena to 2,30 PLN !!!
Czyli w przeciągu roku cena poszła o 65% w górę ???

Czy to możliwe ?

Może macie podobne obserwacje, podzielcie się nimi plizzzz

kirkris
23-10-2006, 09:54
styropian:
początek roku 109PLN/m2
teraz 166 PLN/m2
wzrost 52%

:evil:

kaczorek.
23-10-2006, 10:18
JOKER im więcej czasu stracisz tym gorzej dla Ciebie :(
ceny w kraku moze się trochę ustabilizują ale na "stop" nie ma szans ceny zawsze beda szły w górę.
alternatywą dla mieszkań w krakowie pozostaja mieszkania w wieliczce i skawinie albo domek ale taniej działki w najblizszej okolicy nie kupisz :( c

co do cen materiałów to prawda poszły up :(
takie życie, jest popyt to i ceny windują ot co (mafia )

_ DODANE _ widze ze dzialkę juz masz napisz gdzie dokladnie

mdzalewscy
23-10-2006, 10:19
jednym słowem poszaleli, to chyba wynik bumu, budujemy na całego, ciepła jesień.

W mojej mieścinie(Marki) w tamtym roku developerzy sprzedawali mieszkania z wcześniejszymi zapisami 3tyś/m2, dzisiaj już cena 4,4tyś.

ms.
23-10-2006, 10:57
Branża budowlana ma swoje pięć minut. Ceny pną się w górę, a producenci już przebąkują, że po nowym roku będzie... drożej.

Mirosław Kotuszewski
23-10-2006, 13:42
Drożej to będzie do momentu kiedy ludziska będą mieli jakąkolwiek kasę. Skończą się tanie kredyty i tanie metry kwadratowe to i skończy się wzrost cen w budowlance mieszkaniowej. Myślę, że do górki już niewiele brakuje. Potem niewielki spadek cen (korekta) stabilizacja i już ciągły wzrost, ale już nie o tyle procent co teraz.

23-10-2006, 14:21
Możliwe :evil:
Ja za PTH 25 płaciam w tamtym roku 3,03 za sztukę. Teraz kosztuje 6,20 :o u tego samego dostawcy...
Jak się cieszę, że domek już stoi...

macio
23-10-2006, 22:53
alternatywą dla mieszkań w krakowie pozostaja mieszkania w wieliczce i skawinie

nie wiem jak w skawinie - w wieliczce może i mieszkania są nieco tańsze (niewiele) ale mieszkań do sprzedania jak na lekarstwo, generalnie bloków się tu nie buduje, tylko domy jednorodzinne gdzie ceny mieszkań w nich są ogromne...

ogólnie jest źle.
ja maxa kupowałem w czerwcu za 1,72, dokupywałem w sierpiniu po 2,5...


pozdrawiam