PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynka elektryczna na działce-czy mogę żądać jej usunięci



klekacz
23-10-2006, 13:50
moja ulica składa się z kilku działek. Moja działka jest środkowa i na niej stoi skrzynka elektryczna coś w rodzaju rozdzielnika do wszystkich działek tzn ze od niej rozchodzą się kable (pod ziemią) do innych działek. Jak kupowłem działkę to juz ta skrzynka była. Może się orientujecie czy mogę żądać przesunięcia tej skrzynki poza granice (lub chociaż na granicę) działki.
Skrzynka stoi ok 3m od granicy działki w sumie nie bardzo mi się uśmiecha ze tak głęboko się wcina w moją działkę. Zadzwoniłem do Rejonu Elektr. ale oczywiście z lekkim śmiechem odpowiedzieli obuduje sobie Pan i że trzeba było taniej działkę kupić , co mnie jeszcze bardziej zirytowało. Nie wiem też czy poprzedni właściciel miał spisaną umowę na postawienie tej skrzynki bo nie mam z nim kontaktu.

aru
23-10-2006, 13:53
żadać możesz zawsze i wszędzie

klekacz
23-10-2006, 14:23
Ale czy mam podstawy żądać? Czy jeśli się poporzedni właściciel działki zgodziła na skrzynkę to czy ja mam prawo żądać jej usunięcia?

wbrat
23-10-2006, 14:55
A masz coś o tym w akcie notarialnym? Jeśli tak, to może być ciężko. Swoją drogą ta skrzynka powinna być na granicy a nie 3 metry od granicy...

aru
23-10-2006, 15:20
nie sądzę, żeby w akcie był zapis służebności
pewnie był to jeden teren podzielony później na działki, a ZE postawił gdzie chciał
możesz się pienić a panowie z ZE śmiechem Cię zabiją
albo zapłać im i Ci to przestawią

chyba :D

rusek007
23-10-2006, 15:28
Jeśli zaoferujesz, że zrobisz to na swój koszt to pewnie sę zgodzą.
To jest zawsze jak ludzie kupują działki z jakimiś rurami, rowami, słupami i myślą, to nie jest takie duże zło, jakoś się zrobi, to proste. To nigdy nie jest takie proste. Aż się ciśnie w usta: widziały gały co brały :o albo, mądry Polak po szkodzie :o

vib
23-10-2006, 15:33
ale to nie tak chyba:
musi byc jakis zapis o sluzebnosci czy podobny gdzies - bo jesli nie ma a im po prostu tak wyszlo, ze sobie kiedys postawili w tym miejscu bo im pasowalo to pismo, ze prosisz w takim a takim terminie o przeniesieniee tego czegos z Twojej dzialki, badz inne propozycje - przeciez to samo jest z kablami,slupami i inna infrastruktura - jesli to byly "samowolki" to ludzie sie tego pozbywaja (a raczej dogaduja bo trudno samemu zostac bez pradu,telefonu czy wody :P )

Pzdr.
vib

wbrat
24-10-2006, 08:10
Coś mi się tu nie zgadza, a co zrobi Zakład Elektryczny jak będzie awaria a ty nie zezwolisz im na wejście na swoją posesję ?? W jaki sposób ZE naprawi usterkę zza płotu ?? Telepatycznie będą kable lutować ?? Albo masz wpisane w akt notarialny o służebności gruntowej wraz z paskiem ziemi do drogi albo ta skrzynka stoi nielegalnie.

Ponoć od niedawna dopiero wymagają służebności, więc wcale się nie zdziwię jak się okaże, że niczego takiego w akcie nie ma.

aru
24-10-2006, 08:12
ba - będą to mieli w d... bo powiedzą, że nie ma służebnośći, a oni wcale tego nie chcą

rafałek
24-10-2006, 13:23
Może to się przyda: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1406893#1406893

Darek Rz
24-10-2006, 13:59
Coś mi się tu nie zgadza, a co zrobi Zakład Elektryczny jak będzie awaria a ty nie zezwolisz im na wejście na swoją posesję ?? W jaki sposób ZE naprawi usterkę zza płotu ?? Telepatycznie będą kable lutować ?? Albo masz wpisane w akt notarialny o służebności gruntowej wraz z paskiem ziemi do drogi albo ta skrzynka stoi nielegalnie.

Witam

Właśnie !!!!!!!! .U mnie była taka sama sytuacja jak budowana była linia . Przyjechałem na działkę a tu okazuje się że panowie podwykonawcy postawili skrzynkę jakieś 2 metry za siatką na mojej działce (inne skrzynki stały przy siatkach od strony ulicy tylko moja tak jakoś dziwnie). Na moje oburzenie stwierdzili że tak jest w projekcie . Wyśmiałem ich i zapytałem jak beda robili odczyt stanu licznika jak mnie nie bedzie w domu ??? . Dopiero wtedy się zastanowili i na drugi dzień przestawili skrzynkę za siatkę od strony ulicy . 8)

pozdrawiam

blackrs
24-10-2006, 14:15
Ty masz skrzynkę, ja mam natomiast słup energetyczny. Za chwilę zacznę z ZE walczyć o profity z tego tytułu :D. W akcie notarialnym nie ma oczywiście słowa o jakimś tam słupie...Słupy stawiali jakieś 3-4 lata temu i walnęli je też wszystkim sąsiadom na ich działkach, nikogo o zdanie nie pytając. Jakaś wolna amerykanka obowiązuje w tym kraju.

rafałek
24-10-2006, 17:33
Ty masz skrzynkę, ja mam natomiast słup energetyczny. Za chwilę zacznę z ZE walczyć o profity z tego tytułu :D. W akcie notarialnym nie ma oczywiście słowa o jakimś tam słupie...Słupy stawiali jakieś 3-4 lata temu i walnęli je też wszystkim sąsiadom na ich działkach, nikogo o zdanie nie pytając. Jakaś wolna amerykanka obowiązuje w tym kraju.

WYstaw rachunek a jak nie będą płacić skieruj do rejestru dłużników itp.

klekacz
12-05-2010, 19:31
Rozpocząłem wojnę z ZE . Wysłałem pismo do dyrektora ZE z żądaniem przesunięcia skrzynki do granicy działki. Oczywiście dostałem odpowiedź że mogą to zrobić ale na mój koszt ponieważ skrzynki stanęły zgodnie z projektem. W odpowiedzi nie ma słowa o tym, że projekt został uzgodniony z właścicielem działki. Z tego co wiem nieoficjalnie to skrzynki miały stanąć na granicy działki ale podobno za krótko uciął się kabel i postawili tam dokąd on sięgał. Ponadto to wszystko klepnął geodeta który bez pomiarów potwierdził zgodność z projektem.
Dziś na pisałem skargę na ZE do prezesa zarządu dyrektora naczelnego a potem zobaczymy.

aaaaaaaa
01-10-2011, 09:48
Ja mam skrzynkę 1 m w mojej działce. W ZE żonie powiedzieli, że możemy przecież postawić płot 1 m od granicy i będzie dobrze, dowcipnisie. Poczekam na wydanie warunków przyłącza, a później skieruję pisemne pytanie, o podstawę takiej lokalizacji skrzynki. Nos mi podpowiada, że ktoś się walnął i zamiast w granicy, skrzynkę postawił metr dalej. Dziwne byłoby, gdyby projektant określił położenie skrzynki wewnątrz działki.

orko
01-10-2011, 13:06
Tak wam te wszystkie skrzynki i słupy nie pasują, ale prąd to byście chcieli mieć i to najlepiej za cudzą kasę.
Mój sąsiad nie zgodził się na słup na swojej działce więc postawili w wąskiej ulicy i teraz od czasu do czasu ktoś zawadzi i pół zderzaka sobie urwie a słup do poprawy.
Na mojej działce stoi słup 40 cm od granicy. Nie za dużo i nie za mało (dopilnowane aby tak właśnie było). Da się posadzić tuje, zrobić ogrodzenie a i jest darmowe nocne oświetlenie.
Krótko mówiąc trzeba być człowiekiem a nie tylko wszystko pod siebie.