PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GALAKTYKA 3 pracownia DOBRE DOMY



Strony : [1] 2 3

jastrzab16
01-03-2006, 14:22
Zainteresowały mnie te dwa projekty i prosze jezeli ktos wybudował którys z tych domków, aby napisał do mnie e-maila([email protected]). Chciałbym porozmawiac o tym projekcie, ewentualnie przyjechac i oglądnąc dom. Z góry dziekuje. :D

danusia1
20-09-2006, 10:42
Cześć! Jeśli w dalszym ciagu jesteś zainteresowany to ja właśnie rozpotrzełam budowę Galaktyki w lustrzanym odbiciu. Pozdrawiam.

danusia1
20-09-2006, 10:43
Cześć! Jeśli w dalszym ciagu jesteś zainteresowany to ja właśnie rozpotrzełam budowę Galaktyki w lustrzanym odbiciu. Pozdrawiam.

zozzi
23-10-2006, 16:47
Szukam osoby która ma wybudowany ten dom,lub wie gdzie taki stoi. Chciałabym dowiedzieć się czy jest funkcjonalny, zobaczyć jak wygląda w realu itp.

Pochodzi on z projektów na www.dobredomy.pl.

zozzi
24-10-2006, 12:24
Szukam osoby która ma wybudowany ten dom,lub wie gdzie taki stoi. Chciałabym dowiedzieć się czy jest funkcjonalny, zobaczyć jak wygląda w realu itp.

Pochodzi on z projektów na www.dobredomy.pl

zozzi
25-10-2006, 19:18
pomocy pomocy, to naprawde ważne...

zapi
31-10-2006, 19:08
Kupiłem projekt i mam zamiar zacząć jak najszybciej, czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedz??? szukam czegokolwiek na temat tego projektu- bezskutecznie. Pozdrawiam

zozzi
31-10-2006, 22:19
nie dostałam żadnej odp. tylko przeczytalam w którymś temacie ze podobny dom EMANUELA jest ok. to jest jest dom z tej samej strony, tylko jak dla mnie ma troche gorsze rozkład pomieszczeń.

jaszczurka
01-11-2006, 11:12
witam,jest to projekt z paracowni DOMUS zadzwoncie do niech moze wam podpowiedza gdzie szukac takiego projektu-dokąd wyslali np.ostatnio ten projekt,a nóż -widelec hahaha.powodzenie w realizacji Zapi i tobie Zozzi także.(trzymajcie sie mocno za kieszen przy wykanczaniu dachu :evil: )czy projektant ''podarowal'' wam ramy stalowe w konstrukcji dachu? my dowiedzielismy sie o tym ze mamy takie cudo gdy dalismy projekt do wyceny :roll: budujemy Neptuna

zozzi
06-11-2006, 18:52
a co jest z tym dachem nie tak?? dlaczego pożera tyle pieniędzy??

zapi
06-11-2006, 19:19
W konstrukcji dachu są "metalowe okucia" to jest podobno drogie ale dzięki temu na poddaszu nie ma belek podpierających i można dowolnie planować pomieszczenia. Nie ustaliłem ile droższe od zwykłej konstrukcji. Ale podobno można to zmienić na standard.

monika.KIELCE
09-02-2007, 22:23
Witam
Mnie także urzekł ten dom. Niestety chyba niewiele osób go buduje. Wydaje mi się, że to stosunkowo świeży projekt. Odnośnie konstrukcji dachu to w kosztorysie nie ma ujętych "metalowych okuć" tylko drewno. Ten projekt jest podobny do projektu Manueala, który cieszy się dobrym powodzeniem. Dla mnie troche za duży. Zresztą i sama galaktyka nie należy chyba do najmniejszych.
Dawno nikt nie pisał. Taka nuda.

zapi
13-02-2007, 20:39
Witam co za zbieg okoliczności, właśnie wczoraj wróciłem z Kielc. Masz rację w konstrukcji dachu faktycznie nie ma jakiś strasznych okuć, o których wcześniej słyszałem. Są jakieś nietypowe rozwiązania ale jak słusznie stwierdziłaś może dlatego że to dość nowy projekt. Co do wielkości to kubatura domu nie jest duża porównując domu o podobnym metrażu. Zaczynam budowę na wiosnę. Pozdrawiam

monika.KIELCE
19-02-2007, 06:04
Witam serdecznie. Bardzo się ciesze, że znów kogoś znalazłam kto buduje ten dom. Ja się dopiero przymierzam do zakupu projektu. Jeszecze to potrwa, bo sprawy majątkowe nie przesądzone :) . Prosze odpisz na jakim etapie jesteście, jakie zmiany wprowadziliście, gdzie budujecie. Czy macie wycene dachu, bo wiem, że zakupić trzeba troche metalowych okuć.
Z góry dziękuję

danusia1
19-02-2007, 07:30
Witaj Moniko. Bardzo się ciesze, że i Tobie podoba się projekt Galaktyki. My pierwsze prace rozpoczeliśmy w sierpniu ubiegłego roku.Na dzień dzisiejszy mamy zrobione fundamenty, wylane tarasy i schody. Zdecydowaliśmy sie na budowę Galaktyki III bez garażu(lustrzane odbicie) i rónolegle budujemy garaz dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. Garaż mamy wymurowany i przykryty. Wczoraj zadzwonili fachowcy, że w przyszłym tygodniu przyjdą murować dom. Mam nadzieje, że pogoda na to pozwoli i prace ruszą do przodu. Bardzo jestem ciekawa jak w rzeczywistości wygląda wnętrze domu. My zdecydowaliśmy sie na budowe " w ciemno" i bywa, że jestem trochę zaniepokojaona....Wierze jednak, że będzie dobrze. Jesli chodzi o dach to mamy wycene, ale w tym momencie nie potrafie Ci dokładnie podać kwoty. Musiała bym to sprawdzić. Zdecydowaliśmy się jednak na zmianie wprojekcie polegającą na tym, że drugi strop będzie lany a nie wykonywany z płyt ( korzystajac z doświadczeń znajomych którzy wcześniej budowali). Pozwala to w późniejszym czasie uniknąć pęknięć na łaczeniu płyt. W naszym przypadku ułatwi to równiez wykonanie samego dachu (tak przynajmniej mówi majster). My budujemy w Szczucinie woj. małopolskie.
Jeśli będziesz zainteresowana to podeślę Ci zdjecia. Co prawda mam tylko fundamenty ale to też ciekawy widoczek, szczegó,lnie tych zaokrąglonych tarasów. Pozdrawiam

monika.KIELCE
19-02-2007, 16:36
Danusia1: dziękuję za tak szybką odpowiedź. Pewnie że chciałabym zobaczyć fotki (łącznie z garażem), nie mogę się doczekać. Może być na maila [email protected]

Cieszę się, że budujecie niedaleko. Rodzina mojego męża mieszka koło Brzeska i jadąc do nich przejeżdżamy przez Szczucin. Liczę więc na to, że uda mi się "wprosić na salony". Będę w Polsce pod koniec maja i jeśli pozwolisz, to z chęcią podjadę na chwile.
Mam nadzieję, że zarówno pogoda jak i ekipa dopiszą i budowa będzie szła sprawnie.

Podoba mi się Twój pomysł na odrębny garaż z pom. gosp. W projekcie brakuje właśnie pomieszczenia na narzędzia ogrodnicze itp. Ciekawi mnie, jak wygląda Twój garaż, jest dobrany wizualnie do Galaktyki czy całkiem inny? Jaki jest koszt takiej inwestycji. Na wycenach podają kwoty rzędu 30 - 35 tys.

Osobiście planuję wprowadzić do projektu kilka zmian:
1. zamknąć kuchnię, bo nie znoszę jak zapachy rozchodzą się po całym domu
2. zamienić łazienkę z kotłownią na parterze, bo ponoć korzystniej mieć łazienki w jednym pionie (jeden węzeł sanitarny), piec w kotłowni i kominek można podpiąć pod ten sam komin
3. zainstalować wentylację mechaniczną
4. Jeżeli architekt nie wybije mi tego z głowy, to zlikwiduję też okno w gabinecie, to w elewacji bocznej oraz okno połaciowe w sypialni nad nim. u mnie jest to strona północna - mały zysk światła
5. Po lekturze forum myślę też o likwidacji blkonów, zostawię tylko barierki

Wszyscy radzą zamienić okrągłe okienka na standardowe, kwadratowe oraz zrezygnować z łuków w oknach balkonowych. Nietypowe okna są dużo droższe, no i jak założyc rolety?

Tylko czy po tych wszystkich zmianach będzie to jeszcze Galaktyka?

monika.KIELCE
21-02-2007, 06:35
To Ci zazdroszczę. My jeszcze w pigułce.
Zycze udanej pogody i by wiodło się jak najlepiej. Mam nadzieje, że jak przystało na forumowicza, to zaczynasz pisać dziennik budowy. No bo bez tego nikt nie skożysta. :D
A co robiłeś w Kielcach (to tam gdzie zawsze leje i pi....dzi ) nie, nie taki żart
Dokopałeś się do jakiś zdjęć czy czegoś?

kabeda
22-02-2007, 01:18
Ja od pierwszego rzutu okiem wiedziałam, że ten dom jest dla mnie. :o :P Piękny z zewnątrz w środku niestety potrzebne będą zmiany. Prosiłam pracownię o jakieś kontakty to skierowali mnie na forum.Ten dach to rzeczywiście taki drogi? Wiadomo dachówka, ale porównując do dwuspadowego, to jak dużo droższy?Nie podobają mi się dwuspadowe i myślę, że pomimo wszystko wezmę ten projekt.Odzywajcie się jak coś zasłychniecie.Pozdrawiam:wink:

monika.KIELCE
22-02-2007, 02:35
Witam nowego galaktowicza :D
Mnie też skierowali na forum, bo nie posiadają żadnych aranżacji i zdjęć z budowy. Ale mają przebudować swoją stronę internetową i wtedy może jakaś galeria powstanie. Narazie cisza jak na morzu. Pisz jakie masz uwagi co do projektu. Chętnie podyskutuje.
Pozdrawiam.

kabeda
22-02-2007, 16:56
Hej Monika.
Dyskutować na ten temat to ja też lubię, bo własny dom to moje marzenie.Oglądam tą galaktykę i wyobrazam sobie już gotową. Projektu jeszcze nie kupiłam, bo ciągle zastanawiam się, czy nie za duży dla mojej mikrej rodzinki.No i o koszty oczywiście się rozchodzi.Ty jak rozumiem masz juz projekt. Napisz która wersję i jakie zmiany wprowadzasz.

mathiasso
22-02-2007, 23:18
witam wszystkich :)
no w końcu coś się zaczęło dziać w tym wątku i to mnie cieszy. My kupilismy działke we wrześniu 2006r., w grudniu kupiliśmy projekt Galaktyki i teraz staramy się o pozwolenie. Najprawdopodobniej w okolicach kwietnia jakieś koparki powinny wjechać :D. W projekcie prawie nic nie zmenialiśmy: usunęliśmy jeden balkon... a w środku jeszcze sie zastanawiamy...
Chętnie z kimś podyskutuje o projekcie.
pozdrawiam
maciek

kujurek
23-02-2007, 01:19
Witam na forum
Ja co prawda stawiam Galaktykę I ale myśl, że to w niczym nie przeszkodzi.
Budowę zaczęliśmy w lipcu 2006. Dzisiaj dom jest zamknięty, stoją ścianki, rozprowadzone przewody instalacji elektrycznej, zaczęte tynki wewnętrzne. Garaż wytynkowany w całości bo musiałem zamontować wrota. ja w moim projekcie trochę pozmieniałem na dole. moim zdaniem to zwiększyło funkcjonalność.
Pozdrawiam Jurek.

kabeda
23-02-2007, 08:36
Witam :D Wszystkich.
To jednak są już tacy, co budują i bardzo dobrze,że się ujawniają.Gdyby jeszcze dzienniki zaczęli prowadzić! :o
Jurek, Ty masz w tej chwili najwięcej, więc powinieneś nas wszystkich oczarować fotkami z realizacji. Dałoby się może jakoś opisać co pozmieniałeś na dole?A może też fotka z rzutu parteru lub jakiś szkic?
Ja też potrzebuję garażu, ale kombinuję jak mogę, aby zmieścić go w wersji bezgarażowej.Niektórzy powiększają powierzchnię, ja ją zmniejszam.Wstępnie "wcisnęłam" garaż na miejscu pokoju i łazienki z wjazdem od elewacji lewej. Niestety jest bardzo mały 15 m2.Łazienkę przeniosłam w miejsce schodów, a schody z kotłowni.Kotłownia będzie w piwnicy, bo potrzebuję piwnic. Tam tez chcałam umieścić garaż, ale różni doradcy odradzają,że niby trudno wjechać itp.Poza tym wjazd do garażu w piwnicy zepsuje front Pięknej galaktyki.Wolę już "zepsuć" jej bok.Jeszcze się zobaczy, bo nie widział tych zmian adaptator, czy są wykonalne i funkcjonalne, niestety nie wpłyną korzystnie na estetykę domu.Co myślicie?
Jeszcze jedno pytanie do Jurka.Czy jakoś podwyższałeś poddasze?Adaptator mówi, że tak będzie funkcjonalniej.
Pozdrawiam Wszystkich.

mathiasso
23-02-2007, 09:50
O kurcze nieźle poprzerabiałeś tą Galaktyke :D
też czekam na odpowiedź Jurka, może cos podpowie ciekawego.. póki jeszcze nie zaczęlismy 8)
pozdrawiam

kujurek
23-02-2007, 15:25
Witam wszystkich.
Bardzo wiele pytań zadaliście, ale postaram się jakoś odpowiedzieć.
Kabeda – trochę mnie dziwią te zmiany, które masz zamiar wprowadzić. Jeżeli zrobisz garaż na dole to co tam zostanie?????. Góra galaktyki jest dość mała, a jeszcze bez garażu tym bardziej – same skosy. Wybierając projekt z garażem (ja np. poszerzyłem go o 1m. bo nie robię piwnicy), który jest dość duży (w moim przypadku jest to 30m2 ) zyskujesz powierzchnię na ewentualną graciarnię bo dochodzi pomieszczenie nad garażem. Garaż i góra nie wliczana jest do powierzchni użytkowej.
Pokażę wam swoją adaptację:
(niestety nie opanowałem jescze wklejania obrazków więc do mathiasso wysłałem na e-mail, do kabedy niestety brak adresu).
Może kilka słów wyjaśnienia mojej koncepcji.
Kuchnia miała zostać całkowicie oddzielona od salonu niestety powstał problem z wejściem do niej więc postanowiliśmy oddzielić ją łukowo zakończonym murkiem(jak dowiem się w jaki sposób na forum umieszczać zdjęcia to go pokażę). Ze względu na to, że w kotłowni raczej będzie stał piec na ekogroszek (cena!) więc kotłownię postanowiłem wydzielić tak aby nie wchodzić do niej z mieszkania tylko z garażu. Wiąże się to z mały przestawieniem komina, ale dzięki temu przestawieniu możliwe było położenie jednakowego stropu na całości (TERIVA). W projekcie jest nad kuchnią i salonem TERIVA, a nad pokojem, kotłownią i łazienką wylewany betonowy – kłopot z podparciem belek stropowych. Dlatego te zmiany wprowadziłem długo kombinując i przestawiając ściany działowe. Dzisiaj już wiem jak można było zrobić oddzielne wejście do kuchni no ale już trochę za późno.

Maćku jeśli chodzi o twoje pytania.
Pierwszą masz wyżej.
Jeżeli chodzi o koszty i kosztorys, który dodany jest do projektu – to raczej się nim nie sugeruj. Ja buduję tzw. systemem gospodarczym czyli mam dobrą ekipę murarską (przynajmniej jeszcze tak myślę) i innych fachowców, którzy wykonywali poszczególne etapy. Zwłaszcza trzeba mieć dobrych cieśli do wywiązania dachu – jest to naprawdę łamigłówka. Bardzo duże przekroje belek więc żeby trochę zmniejszyć ciężar dałem drewno świerkowe. Przykryłem dach dachówką BRAAS romańska w technologii CISAR kolor mało spotykany – kasztan. Z tego względu nie mogłem zaoszczędzić na przekroju belek więc dach jest drogi – około 56tyś. Buduję w Wielkopolsce w miejscowości Turek (kopalnia węgla brunatnego Adamów).
Jeśli chodzi o koszty, to radzę porównać ceny kilku hurtowni i negocjować!!! W ten sposób można urwać około 15%, ale z tego co widzę ceny które płaciłem są niższe niż to co jest dzisiaj
Tyle na razie.
Pozdrawiam.[/img]

monika.KIELCE
23-02-2007, 16:27
Hej Monika.
Dyskutować na ten temat to ja też lubię, bo własny dom to moje marzenie.Oglądam tą galaktykę i wyobrazam sobie już gotową. Projektu jeszcze nie kupiłam, bo ciągle zastanawiam się, czy nie za duży dla mojej mikrej rodzinki.No i o koszty oczywiście się rozchodzi.Ty jak rozumiem masz juz projekt. Napisz która wersję i jakie zmiany wprowadzasz.

Witam,
Nie zakupiłam jeszcze projektu. To z powodu, że sprawy sądowe nie przesądzone. Usilnie czekam na ich rozstrzygnięcie.
Projekt od pierwszego rzutu się mi podobał. Teraz staram się zbierać jak najwięcej inf. na jego temat.. Widze, że rozruszało się towarzystwo :lol:
i można podyskutować. Mójemu przyszłemu architektowi (kolega) jakoś ten projekt nie przypadł do gustu??? Mówi, że adaptacja będzie troche skomplikowana. Namawia mnie na indywidualny. No i, że te spadki w kieleckim to roche nie te.

Co do zmian to myślałam o zamianie łazinki z kotłownią.
Napisałam do gościa by zrobił mi szybką wycenę wen. mech do tego projektu.
Zrobił i jak sam stwierdził 2 kominy do wywalki. Zostaje 1, ten w nowym co. (łazienka na part.), który może współpracować z kominkiem Jeśli jesteście zainteresowani wen. mech to napiszczie, bo ja tylko taką mam zamiar robić. Teraz spadam do miasta, ale za 2 godz. będe.Nara

monika.KIELCE
23-02-2007, 16:32
Witam :D Wszystkich.
Wstępnie "wcisnęłam" garaż na miejscu pokoju i łazienki z wjazdem od elewacji lewej. Niestety jest bardzo mały 15 m2.Łazienkę przeniosłam w miejsce schodów, a schody z kotłowni.Kotłownia będzie w piwnicy, bo potrzebuję piwnic. Tam tez chcałam umieścić garaż, ale różni doradcy odradzają,że niby trudno wjechać itp.

O kurcze, co ty kombinujesz :o Ha ha. To zrób na piętrze ten garaż...


To takie żarty , bez obrazy

Poważnie chcesz go wcisnąć tam. Ciekawe jak to wyjdzie?

kabeda
23-02-2007, 23:10
Przykryłem dach dachówką BRAAS romańska w technologii CISAR kolor mało spotykany – kasztan. Z tego względu nie mogłem zaoszczędzić na przekroju belek więc dach jest drogi – około 56tyś
Hej!
Dzięki za szczegóły.Nie przypuszczałam, że ten dach jest aż tak drogi :o i to po "dawnych"cenach.Szok.Ponownie pytam czy dach był podnoszony wyżej (nie wiem, czy dokładnie się wyraziłam), aby podnieść funkcjonalnośc poddasza, bo taki zabieg sugerował gośc od adaptacji.A jeśli chodzi o zamiane pokoju na garaż- ja potrzebuję niedużego domku, a Galaktykę wybrałam dla jej uroku.Ten urok niesty sporo kosztuje, dlatego zapewne niewielu jest Galowiczów.Większośc buduje z tanim dwuspadowym dachem. Podoba mi się pomysł z usunięciem dwóch kominów, tez wzięłam to pod uwagę - koszty się zmniejszą.
Pozdrawiam.Piszcie.

kujurek
24-02-2007, 00:24
Witam.
Ja nie podnosiłem, chociaż tak sugerowali murarze 8). Z żoną stwierdziliśmy, że powierzchni mamy wystarczająco dużo. Bez podniesienia skosy są duże. Nad strop wychodzą tylko dwie warstwy cegły czyli około 50cm. Przy podniesieniu ściany należy się liczyć z tym, że dom robi się wyższy, a to może zepsuć wygląd. My stwierdziliśmy, że wybraliśmy ten projekt ze względu na wygląd domu. Dlatego z zewnątrz nic nie zmieniamy, chociaż żona chciała rezygnować z balkonu na elewacji tylnej, ale ja stwierdziłem, że to niewielka oszczędność, a te balkony naprawdę zdobią. Dach jest drogi głównie ze względu na ilość drewna i jego przekroje, ale dzięki temu konstrukcja nie podpiera się na stropie więc nie przeszkadzają żadne belki. Przy pokryciu blachą można trochę zaoszczędzić bo przekroje mogą być mniejsze. Jeśli chodzi o kominy to ja zrezygnowałem z jednego w kuchni, tzn zamiast go murować zastosowałem systemowy kominek BRAAS. Z kolejnych można rezygnować pamiętając jednak o konieczności wentylowania domu. Trzeba jednak przyznać że kominy z projektu zdobią dach. Ja zrobiłem kominy z klinkieru czyli proste i teraz nie jestem z tego zbytnio zadowolony :cry: .
Kilka zdjęć z budowy zamieściłem w dziale "Mój dom-galeria zdjęć" oto adres:
www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=75
Pozdrawiam.

monika.KIELCE
24-02-2007, 00:45
Jurku!!!
Prześlij proszę te fotki również do mnie. [email protected]
dzięki

monika.KIELCE
24-02-2007, 00:56
Sorki,
nie zauważyłam, że masz założony już dzienniczek :)
chyba, że masz coś z poddasza.
Bardzo ładnie się prezentuje..
I ten podcień nad wejściem jest pokaźny. Nie nakapie na chodniczek. Jurku czy scianka kolankowa ma naprawde w projekcie 50 cm, bo nie mogę tego wyczytać z rys., które mi biuro przysłało? Myślałam, że co najmniej 90. W takim układzie podniesienie jej jest koniecznością - tak jak Ty to zrobiłeś

monika.KIELCE
24-02-2007, 01:00
Witam.
Ja nie podnosiłem, chociaż tak sugerowali murarze 8). Z żoną stwierdziliśmy, że powierzchni mamy wystarczająco dużo. Bez podniesienia skosy są duże. Nad strop wychodzą tylko dwie warstwy cegły czyli około 50cm. Przy podniesieniu ściany należy się liczyć z tym, że dom robi się wyższy, a to może zepsuć wygląd. .

Wiem, wiem znów wpadka, ale to wynik tego, że właśnie rozmawiałam z os. która podniosła o 2 pustaki :D

kujurek
24-02-2007, 01:13
Hej
Mam robione wg projektu więc jest ok 50cm i dojdzie jeszcze ok 10cm wygłuszenia i wylewki.

kabeda
24-02-2007, 18:24
Już mi się podoba, chociaż to dopiero stan surowy.Będzie piękny domek.Zamieszczajcie fotki z kolejnych etapów, będę wiernym fanem.Interesuje mnie dlaczego zrobiliście ta studnię, aby mieć wodę na potrzeby budowy,czy może z innych względów? Ja mam mokrą działkę i będą potrzebne jakieś zabiegi, żeby dom nie stał w wodzie.
To moja skromna opinia na temat domku, którą wyrazilam w Waszym dzienniku. :D Prosiłabym o odpowiedż na forum na temat studni.Podpisuję się też pod postulatem Moniki o zdjęcia z poddasza, a także może od ogrodu. Wysokość ścianki kolankowej jest rzeczywiście nieduża, ale biorąc pod uwagę całą powierzchnię pokoi nie będzie żle.Moje obecne mieszkanie posiada skosy i wysokość tej scianki to 90 cm,ale masz rację Jurku,że takie podwyższanie zmienia bardzo wygląd zewnętrzny.Porównywałam inny gotowy dom (nie Galaktyka) w wersji oryginalneji "podwyższanej". Duża różnica raczej na niekorzyść.
Monika pisze o kimś, kto podniósł o dwa pustaki. Czyżby Galaktykę?

monika.KIELCE
24-02-2007, 18:48
Tak, to była Galaktyka. Wizualnie nic nie straciła, ale nie mogę się wypowiadać, bo nie wiem czy krokwie zostały wydłużone czy nie. Dostałam wiadomość na maila, więc nie moge zamieścić zdjęć. Może namówie ich autora na wklejenie ich na forum.

kujurek
24-02-2007, 20:18
Kilka zdjęć dodałem ale strona będzie aktualizowana prawdopodobnie w poniedziałek. Dam również podgląd na poddasze. Jeśli chodzi o ściankę kolankową to jest tak, że w rzucie poddasza widać drugą dobudowaną ściankę odsuniętą od muru właściwego. Trzeba się dobrze przyjrzeć gdzie jest podparty dach. Wusokość tą dobrze widać w rzucie pionowym. To jest naprawdę 50cm i tak jak pisałem będzie jeszcze 5cm styropianu na wygłuszenie poddasza i ok. 5cm posadzki. Ja pod skosami będę dawał ciągi ogrzewania od kominka więc trochę (ok 30cm) się od ściany odsunę więc odzyskam te 10 cm wysokości z posadzki. Zwróćcie uwagę na dane z projektu ile jest mniejsza powierzchnia urzytkowa poddasza w stosunku do parteru przy tej samej powierzchni pdłóg.
Jeżeli chodzi o studnię. Zjednej strony potrzebna jest do budowy bo jeszcze nie jestem podłączony do sieci. Dość nagle zapadła decyzja o budowie, a do pozwolenia potrzebne jest tylko "zapewnienie o dostawie". Szybciej więc zrobiłem studnię (i taniej!) niż bym zorbił przyłącze do sieci. Przy budowie wody potzreba bardzo dużo bo i do murowania i polewania - stropy fundamenty itd. więc sądzę, że ta inwestycja szybko się zamortyzuje. A potem jeszcze podlać ogródek, umyć samochód, spłukać chodnik czy podjazd... napewno się przyda. Czerpiąc z wodociągu to muszę jeszcze dodatkowo zapłacić za ścieki - bo płaci się za tyle ile zużyto wody.
Jeszcze sprawa piwnic o których ktoś pisał. Sądzę, że zrobienie garażu i zyskanie poddasza nad nim będzie tańsze niż zrobienie piwnic. Trzeba przecież zrobić stropy na całości dobrze wycieplić i jeszcze patrzeć czy czasem woda nie nachodzi.
Pozdrawiam Jurek

kujurek
24-02-2007, 20:39
Tak nasza galaktyka wygląda dzisiaj :D http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/42359/75/379.jpg
Okna w garażu i drzwi wejściowe są tymczasowe czyli zastępcze. :oops:

kabeda
25-02-2007, 12:33
Witam.
Jurku napisz jaki problem był z oddzieleniem kuchni od reszty?Ja zamierzam to zrobić i patrząc na rzut nie widzę żadnego problemu.Co jest nie tak?
Dzięki za kolejną fotkę.Coraz lepiej. :P

mathiasso
26-02-2007, 10:32
jak miło popatrzeć na tętniące życiem forum....
ja nic wewnątrz w projekcie nie zmieniałem, bo układ jest bardzo fajny, domek ma bardzo fajne gabaryty....ale pewnie też komfort mieszkania dopiero wyjdzie w praniu :)
czytam te wasze odpowiedzi i musze stwierdzić że nie wszystko rozumiem, jestem totalnym laikiem w sprawach budowlanych (znam się na księgowości i takich tam rzeczach), ale myśle że koledzy budowlańcy będą wszystko rozumieli. Dlatego też nie wiem o czym jest mowa gdy piszecie o: "ściance kolankowej"?
a domek rzeczywiście fajnie już wygląda pomimo stanu surowego, szkoda że Jurku że ta budowa jest tak dalek od Krakowa bo chętnie bym zobaczył środek, szczególnie właśnie góre. Jak możesz to zdjęcia poddasza prześlij mi na maila. z góry i z dołu dzięki :D

monika.KIELCE
26-02-2007, 14:06
Ścianka kolankowa to pionowa ścianka, na której opiera się dach. Im wyższa tym bliżej możesz podejść "pod dach", a co za tym idzie, większa powierzchnia użytkowa i lepsza ustawność. Wyższa ścianka kolankowa zmniejsza różnicę między powierzchnią użytkową pomieszczenia a powierzchnią mierzoną po podłodze. Np. aby ustawić przy samej ścianie biurko, ścianka kolankowa musi mieć min 80 cm ale do wygodnej pracy przy tym biurku potrzebne będzie znacznie więcej (120 cm - 140 cm). Oczywiście ważny jest też kąt dachu - im większy, tym lepiej.

kujurek
27-02-2007, 10:22
Witam.
Jurku napisz jaki problem był z oddzieleniem kuchni od reszty?Ja zamierzam to zrobić i patrząc na rzut nie widzę żadnego problemu.Co jest nie tak?
Dzięki za kolejną fotkę.Coraz lepiej. :P
Jak już pisałem chcieliśmy zrobić odzielne wejście z przedpokoju, ale niestety tam są schody. Projektant który robił adaptacje twierdził, że przy odwóceniu biegu schodów drzwi się zmieszczą. Niestety okazało się że schody nawet przy odwróconym zabiegu i tak cząściowo wchodzą na drzwi chyba że przesunięte zostaną do samego wejścia do salonu, ale to znów niepotrzebnie zwiększa kuchnię. z tego powodu zrobiliśmy częściowe zasłonięcie, które wygląda tak:
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/42359/75/381.jpg

mathiasso
27-02-2007, 11:12
Dzięki Monika za wyjaśnienia, kumpel architekt pokazał mi jeszcze to "kolanko" na projekcie i wszytko jasne, z tymi 50cm myśle nie będzie problemu bo można to ładnie zabudować szafkami.

Ciekawe Jurku jak wyjdzie w praktyce ta oddzielona kuchnia, my od razu nastawialismy się na otwartą, bo tak maja teście i całkiem nieźle się to sprawdza. Poza tym żona nie będzie czuła się samotna i odizolowana podczas gotowania :D

monika.KIELCE
27-02-2007, 13:36
Poza tym żona nie będzie czuła się samotna i odizolowana podczas gotowania


No nie... to żona do garów, a mąż przed telewizor. Nieładnie, nieładnie :x

kujurek
27-02-2007, 19:25
Ja jednak nie jestem zwolennikiem otwartych kuchni. Uważam że są one dobre w przypadku gdy w kuchni gotujemy tylko wodę na kawę czy herbatę.
Kolejne zdjęcia z budowy umieszczam w galrii zdjęć ale to dość opornie idzie.
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=75
Powstaje jeszcze jedna galeria bo w jednej mogę zamieścić tylko 10 zdjęć pod nazwą "Galaktyka Agnieszki i Jurka II"http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=80

kabeda
27-02-2007, 19:57
Witam Wszystkich.Ładne Grono Dyskutantów się zebrało.
Ja tez z beczki Poza tym żona nie będzie czuła się samotna i odizolowana podczas gotowania Babska solidarnośc!Ja właśnie zrobiłam sobie w moim obecnym mieszkaniu taką otwartą kuchnię, bo po I- jak stwierdził kolega- podczs gotowania mam kontakt z rodziną :D ,a po II-podobają mi się takie kuchnie.Niestety są dobre - jak wspomniał drugi kolega-tylko do gotowania wody. (No chyba że catering :lol: ). Zamontowałam sobie bardzo mocny wyciąg nad kuchenką, ale pomimo to zapachy roznoszą się po całym mieszkaniu :x .Poza tym, moi goście,czasem mimo woli oglądają cały mój "warsztat pracy".W przyszłym domu stawiam na funkcjonalność i kuchnię zamknę.

danusia1
01-03-2007, 08:14
Cześć Moniko! Przepraszam, że nie odpisywałam ale byłam chora. Oczywiście serdecznie zapraszam na moje "salony". Mam nadzieje, że już coś bedzie widać. Chłopaki dzielnie murują i myśle że nie wydarzy się nic co zatrzyma ich prace. Jeśli chodzi o zmiany jakie chcesz nanieść to OK. Ja nie zamykam całkiem kuchni ale zamierzam wymurować dwie ścianki na szerokość mebli tak, że wyjdzie taka wnęka i zchowam trochę kuchenny nieład. Myślę również , żeby ją wydłużyć o jakieś 0,5m, ale to jeszcze zobacze po wymurowaniu. Jeśli chodzi o zamianę łazienki z kotłownią to w pierwszym momencie pomysł wydał mi się świetny, ale pomyśl jak daleko będzie piec dostarczający ciepłą wodę do miejsc z w których najczęściej bedziesz z nich kozystać (kuchnia i łazienka u góry) i w związku z tym ile będzie trzeba tej wody spuścić , żeby doczekać się ciepłej...Trzeba to jeszcze gruntownie przemyśleć bo sa "za" i "przeciw". Początkowo też myślałam o zamórowaniu jednego okna w gabinecie, ale gdy wymurowałam garaż to stwirerdziłam, że on rrzuca akurat cień na ten pokój i postanowiłam go zostawić. Likwiduje natomiast okna dachowe w pokojach na górze tam gdzie są duże okna balkonowe. Dla mnie będzie tam wystarczająco jasno. Balkony i okna zaokrąglone zostawiam. Balkony nie sa takie duże i niewątpliwie dodają uroku. Zresztą lubię balkony. A okna zaokrąglone fakt są droższe ale wszystko zależy w zasadzie to nawet nie wiem od czego. Okna kupiłam niedawno w OKNOPLAST-Kraków. Polecili mi je znajomi. Dwoje niezaleznie od siebie, sa bardzo zadowoleni więc skożystałam a akurat była promocja. Okno balkonowe zaokrąglone dwukolorowe (białe/złoty dąb) z ruchomym słupkiem i dodatkowo jedną połowa drzwi uchylną to koszt 1 783,00zł netto (7% vat montaż). Zrezygnowaliśmy też z okrągłego okienka w łazience na rzecz kwadratu. Natomiast pozostawiliśmy okrągły naświetlaczacz na klatce schodowej. Za wszystkie okna bez dachowych zapłaciłam 10tys. ( w tym sa jeszcze 3 okna do garażu). Zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej o 1 pustak. Więcej nie ma co bo zmnieni się architektura ale jeden może by nie zaszkodziło. W projekcie ścianka ta ma 50cm + wieniec. Nie rezygnuj ze wszystkiego bo rzeczywiście z Galaktyki niewiele zostanie.
Pytałaś mnie o powierzchnie dachu. Wynosi ona 203,77m2. Postaram się wkleić Ci link, żebys oglądneła sobie garaż. Pozdrawiam.

danusia1
01-03-2007, 08:19
http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/garaze_i_budynki_gospodarcze/garaz_g1/default.asp?id=353
Skopiowałam link do strony gdzie znajduje się projekt garażu. Mam nadzieje, że uda Ci się zobaczyć.

zapi
04-03-2007, 17:49
Witam, długo tu mnie nie było ale na usprawiedliwienie mam chyba tylko to, że nie dostawałem automatycznego maila z info o nowaściach na forum. Widzę, i oczom nie wierzę zdjecia surówki są suuuuper. Ja też mam zamiar zrobić wejćsie do kotłowni z garażu, zrobić jednolity strop, i chyba podwyższę poddasze. Stawiam galaktykę z podwójnym garażem więc zamiast suszarnina poddaszu bedzie pokój. Mój murarz patrząc wstepnie na projekt powiedział dokładnie to samo co Wy tutaj. W trakcie budowy wszystko się wyjaśni.Mamy zamiar wprowadzić jeszcze zmiany co do ścian zewnętrzych na poddaszu, ale teraz Wam tego nie wytłumaczę jestem jeszcze za cienki. Będę pewnie uśmiechał się do Was o porady, bo widzę dużo ciekawych pomysłów. Mam zamiar zacząć jak najszybciej, zależy od pogody. Pozdrawiam galaktykowiczów.

kujurek
04-03-2007, 18:29
Witam.

.... i chyba podwyższę poddasze.
A pomyślałeś jak to zrobić. Jedyna możliwość to zrównanie połaci dachu, myślę jednak że to zupełnie zepsuje wygląd.
Sprawa kolejna
Stawiam galaktykę z podwójnym garażem więc zamiast suszarnina poddaszu bedzie pokój. pamiętaj, że do tego pokoju będziesz przechodził przez łazienkę, a to chyba nie jest najleprze rozwiązanie.
Pozdrawiam.

zapi
04-03-2007, 21:07
Myslę, że zrobię wejśćie kosztem łazienki, zobaczymy w realu jak wyjdzie, coś się wymyśli z pomocą fachowców. Co do podwyższenia to samo. Narazie trzeba się wyspać żeby jutro zarabiać na materiał hehe

mathiasso
05-03-2007, 09:52
ja dopiero złożyłem o pozwolenie, ale babeczka powiedziała że 2 miesiące sobie poczekam...więc pewnie najwcześniej zaczne ok maja (a planowałem w marcu :))
Jurku mam jeszcze takie pytanie bo pewnie sobie podliczasz koszty: ile mniej więcej kosztowały Cie poszczególne etapy, bo patrze na ten kosztorys który dali do projektu (on był robiony dokładnie rok temu) i ceny prawie się nie zmieniły, a niektóre rzeczy nawet są tańsze.
I jeszcze drugie pytanie czy nie było żadnych problemów przy budowie, bo z tego co czytałem na różnych forach to czasami narzekali na inne projekty i trzeba było wprowadzać poprawki na bieżąco.
to na razie tyle, jestem z Wami w stałym kontakcie :) i pozdrawiam

kujurek
05-03-2007, 18:56
Witam.
Kosztorysem radzę się nie sugerować. Z tego co się orientuję ceny robocizny, a także materiałów są bardzo różne w regionach. Wiem np. że moi fachowcy tzn. murarze, cieśle i dekarz mają inne ceny jak robią na miejscu (Turek woj. wielkopolskie) a inne tzn. wyższe jak pracują w Poznaniu czy Warszawie. Ceny materiałów są za to niższe w dużych miastach. Jeśli chodzi o ceny jakie płaciłem za robociznę to: 13tys. - fundamenty i mury pod dach, 4,5tys - wywiązanie dachu, 6,5tys - pokrycie dachu. Z każdą ekipą trzeba się targować i uzgadniać zakres robót jakie mają być wykonane w ramach danej sumy. Dobrze jest szukać fachowców nawet rok przed budową, żeby zaklepać sobie dogodny termin i negocjować ceny. Z wykonaniem nie było kłopotów. Murarze dziwili się trochę, dlaczego w projekcie są różne stropy nad parterem, ale było to spowodowane ponoć sposobem ustawienia komina do kotłowni. W moim przypadku kiedy komin został przestawiony w inne miejsce, było możliwe położenie na całości stropu typu TERRIVA. I jeszcze jedna uwaga dotycząca dachu. Tu muszą być naprawdę dobrzy fachowcy - zwłaszcza cieśle i jeszcze do tego odpowiedni sprzęt np. dźwig do wciągnięcia potężnych krokwi narożnych. Popatrz w zestawieniu materiałów jakie tam są przekroje!!!
Tak więc fachowcy nie narzekali na projekt.
Pozdrawiam

kabeda
06-03-2007, 20:55
Czytam i oczom nie wierzę, że kolejnych dwóch budowniczych wkrótce nam przybędzie :lol: .Pamiętajcie Koledzy,że inni na Was liczą i z niecierpliwością czekają na skrupulatną dokumentację :o.Ja startuję za rok więc mam nadzieję,że dowiem się jeszcze tego i owego.
Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością.

mathiasso
07-03-2007, 09:51
dzięki Jurku za wszystkie odpowiedzi, co do cen to zawsze można mieć jakieś odniesienie... co prawda ekipe już mam ale jeszcze o konkretach nie rozmawiałem, ale niedługo trzeba będzie to w końcu zrobić.
A co do dokumentowania całego procesu budowy, to oczywista będę się starał, tylko jeszcze nic oprócz pisania postów nie potrafie. Jeżeli wiecie gdzie szukać jakiegoś szybkiego kursu nauki na temat: dziennika budowy, wklejania zdjęć itp to piszcie

kujurek
07-03-2007, 21:56
Żeby założyć Dziennik budowy musisz wejść tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=40&sid=d98abc2036b9598d176db9477cd40974) Kliknąć na "NOWY TEMAT" i piszesz. Są tam również wskazówki jak zakładać np. tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72765)
Ja już dziennika zakładał nie będę, ale postaram się dokładać dodatkowe zdjęcia do moich Galerii.
Pozdrawiam

zapi
11-03-2007, 13:01
Witam. Czy ktoś z Was zastanawiał się nad dachem? pewnie tak ale zapytam. Czy ktoś robił kosztorys ile taniej bedzie pokryć go blachą? Rozmawiałem z 2 fachowcami i mam 2 różne zdania. Jeden twierdzi, że blacha ponieważ jest tańszą, można zaoszczędzić na przekroju więźby i ewentualnie na zbrojeniu domu. A drugi twierdzi, że w przypadku blachy na tym dachu bedzie dużo odpadów ze względu na koszowe! i oszczędnośc bedzie niewielka. Osobiście jest mi właściwie wszystko jedno a opinii tyle ile fachowców. Czekam na 2 różne wyceny całości dachu ale jesli ktoś coś wie proszę o info.

mathiasso
11-03-2007, 17:54
ja szczerze mówiąc nad blachą nie zastanawiałem się z tego względu, że jednak dachówka to dachówka, dom inaczej wygląda. Także wole dołożyć troche kasy i mieć porządny dach. Chociaż oczywiście wszystko jest kwestią gustu.......jednak patrząc na domy pokryte dachówką to "prezentują się" o wiele lepiej.

mathiasso
11-03-2007, 17:59
i jeszcze do zapi'ego, na jakim etapie jesteś z budową??? i kiedy ewentualnie zaczynasz?? i którą z galaktyk będziesz budował I, II czy III??
pozdrawiam

zapi
11-03-2007, 20:07
Buduję galaktykę II tzw zaczynam za ok 2 tyg narazie przygotowania pełną parą.
Czy ktoś myslał o powiększeniu okien w salonie?

mathiasso
11-03-2007, 20:20
ja nie myślałem o powiększaniu okien, tak jak napisałem powyżej... projekt spodobał nam się z żoną i nic właściwie nie zmienialiśmy. Tak jak kupiliśmy tak zanieśliśmy do starostwa. Wszystko pewnie wyjdzie w praniu :D
dodam jeszcze: że daliśmy ten projekt naszemu znajomemu który przerabiał już wiele projektów pod względem funkcjonalności (całkiem nieźle mu to wychodzilo) bo gość ma niezłą głowę i wyobraźnie przestrzenną. A tutaj powiedział że nie ma się do czego przyczepić. Jedynie co chciał zmienić to zamiast okien płaciowych to dałby jaskółki: argument: łatwiej myć i w przypadku niezamknięcia woda leje się do środka. Ale z tym nas nie przekonał :)

kabeda
11-03-2007, 21:16
Czy ktoś z Was zastanawiał się nad dachem?
Odpowiadam na pytanie Kolegi.Odkąd dowiedzialam się tu na forum ile bedzie kosztował dach Galaktyki kryty dachówką(ok. 60.000), zastanawiam się poważnie nad blachą.
Proponuję zajrzeć na forum do działu:
O Was - Galeria zdjęc domów Forumowiczów - Mój Neptunek
Prezentowany jest tam dom tej samej pracowni, z równie skomplikowanym dachem, pokryty blachą. Na samym końcu w ostatnim poście (str. 2) można się dowiedzieć o cenie dachu -30.000 oraz rodzaju tej blachy. Nie znam powierzchni dachu ani Galaktyki(nie mam jeszcze projektu, a na stronie nie podają)ani Neptuna, ale wydają się podobne wielkością.Uważam, że wygląda nieżle, w realu może gorzej.

kujurek
12-03-2007, 19:56
Witam wszystkich.
Ja temat dachu już przerabiałem. W przypadku Galaktyki z garażem koszt blachy i dachówki jest zbliżony. Powodem jest to, że cena blachy niewiele odbiega od ceny dachówki (myślę o betonowej, a są obecnie dobre zwłaszcza w najnowszych technologiach - np. w BRAAS jest to CISAR) a przy tej konstrukcji dachu z blachy będzie dużo odpadów. Na drewnie również niewiele się oszczędza, bo jest to konstrukcja, która podpiera się tylko na ścianach nośnych – zewnętrznych, bez podparcia na stropie, więc przekroje i tak muszą być spore. Z powyższych względów postanowiliśmy kryć dachówką, gdyż oszczędności są niewielkie, a mam przykład u znajomych gdzie koleżanka w czasie deszczu śpi na dole, bo w sypialni zbyt mocno słychać pukanie o blachę.
Jeszcze dla informacji powierzchnia dachu Galaktyki z garażem wynosi 250m2
Pozdrawiam

zapi
12-03-2007, 20:24
W przypadku dachu jest podobnie jak z murami, co fachowiec o inna szkoła. Wieczny dylemat ceramika czy putak? dachówka czy blacha? Podejrzewam, że hałas na podaszu z blaszanym dachem wynika z zastosowania folii zamiast tradycyjnego deskowania i papowania wtedy faktycznie może być głośno. Ja podejmę decyzję jak dostanę szczegółowy kosztorys. Jeśli oszczędność będzie duża
robię blaszaka.

zapi
12-03-2007, 20:27
Ps. U mnie jest ponad 270m dachu.

Iwona, Rafał
14-03-2007, 22:41
Witam wszystkich :D

Nas równiez urzekł ten projekt. Obecnie oczekujemy na adaptację i myślę, że do maja ruszymy z budową.....oby :-?

Pozdrawiamy
Iwona i Rafał

mathiasso
15-03-2007, 17:23
o jak super :P, witam w gronie Galaktykowiczów,
napisz może jeszcze którą wersje będziesz budował'a, bo czekam w końcu na kogoś kto będzie budował Galaktyke III czyli bez garażu, tak jak ja :roll:

Sonne78
15-03-2007, 18:56
Witam.
Mój mąż jest zachwycony tym projektem :D .Będziemy budować Galaktykę I Mam pytanko czy ktoś z Was zastanawiał się nad zmianą schodów? My planujemy zrobić schody ze spocznikiem.

zapi
17-03-2007, 11:19
W przypadku mojego dachu w projekcie podają 270m2 pow. jednak 2 rózne firmy liczą sobie 285 m2 lub nawet 293m2. Z moich wstępnych wyliczeń wynika, że różnica między dobrą blachą a srednią dachówką ceramiczną wynosi ok 10 tys na całości. W tym liczony jest materiał, robocizna i oszczędność na przekroju więźby. Siedzę i myslę niby to sporo kasy ale przy całości inwestycji to niewiele. Jesli macie jakieś przemyślenia piszcie śmiało.
Co do schodów to rzezcywiście klatka jest dośc wąska, niby w projekcie są drewniane ale ja raczej zrobię tradycyjne.

mathiasso
17-03-2007, 11:40
masz zapi racje na niektóre wydatki trzeba patrzeć pod kątem sumy inwestycji, bo wtedy lepiej do człowieka dociera, że nie zawsze warto oszczędzić "pare złotych".

co do schodów to my jeszcze nie podjęliśmy decyzji, na razie cały czas sie zastanawiamy na rodzajem ogrzewania (gaz, groszek, drewno, płaszcz wodny, pompa ciepła, rekuperator) i ogrzewaniem podłogowym (częściowym w kilku pomieszczeniach). Czy wy już zdecydowaliście się na ogrzewanie??

kabeda
17-03-2007, 16:44
Mam pytanie do mathiasso bo ty jako jedyny masz projekt bez garażu.Ja przymierzam się do tego samego. Interesuje mnie powierzchnia twojego dachu.A jeśli można podaj na forum swoje przeliczenia dachówki ceramicznej i blachy.Mnie czekają podobne wydatki jak twoje więc jestem zainteresowana kwotami.

mathiasso
17-03-2007, 19:36
oki nie ma problemu, jak tylko mój znajomy który będzie mi budował podliczy mi poszczególne etapy (osobno robocizna, osobno materiały) to dam znać.
Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Iwona, Rafał
18-03-2007, 19:02
Witam ponownie :D

Mathiasso, budujemy z galaktykę garażem.......


Widzę, że klika osób rozważa pokrycie dachu blachą :-? Ja to też z mężem przerabiałam. I.... ceramika wygrywa (pomimo ceny). Moja znajoma na poddaszu ma sypialnię, a dach pokryła blachą (ma pelne deskowanie) i podczas deszczów jest bardzo głośno :wink:

Ale wiadomo, kasa tez sie liczy.

Czy ktos z Was rozważał przesunięcie ściany salonu maksymalnie w kierunku tarasu????
Pozdrawiam

Adka_
19-03-2007, 17:27
jakie wymiary ma pokój z jadalnią?
kto buduje Galaktykę II ( najlepiej lustrzane odbicie?)
Jesli ktoś ma plany z wymiarami wnętrza bardzo bym prosiła :wink:

Sonne78
21-03-2007, 17:01
Witam
kujurek gdzie jeste

Sonne78
21-03-2007, 17:17
sorki mój synek "pomógł' mi w wysłaniu posta :lol: :D
kujurek gdzi jesteś????????????? Niecierpliwie czekam na dalszą Twoją fotograficzną relację z budowy domku, a tu nic i nic :cry:

Czy masz już schody? Ten temat bardzo mnie interesuje, ponieważ ja chcę je zmienić na schody ze spocznikiem. nie mam jeszcze projektu ( za kilka dni powinnam go już otrzymać) a interesuje mnie ile centymetrów szerokości mają stopnie w najwęższym miejcu tzn. tam gdzi "zakręcaja" (mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi?).
Pozdrawiam. Niecierpliwie czekam na odpowiedź.

Sonne78
21-03-2007, 18:58
Halooooooooooooooooo

Nie ma nikogo z galaktykowiczów :cry:

zapi
21-03-2007, 20:19
Pewnie ich nie ma bo stoja na składach w kolejkach po materiał na kartki!!! jak kiedyś hehe :wink:

Sonne78
21-03-2007, 20:32
No hej :D
Tak a propo zapi, pisząc o schodach że zrobisz tradycyjne to masz na myśli wylewane czyli betonowe? ale rodzj schodow czyli takie jak są w projekcie tzw. wachlarzowe, zostawiasz? (ale się czepiłam tych schodów :lol: )
może Ty mi podpowiesz ile cm szerokości maja stopnie w najwęższym miejscu?

Pozdr. :wink:

mathiasso
21-03-2007, 21:25
witeczka

co do schodów to nie podam Ci wymiarów, bo kurcze projekt co chwila komuś pożyczam.... i aktualnie nie mam przy sobie.

a co do materiałów to rzeczywiście jaja są niezłe, mam nadzieje że się to unormuje bo trzeba będzie ze słomy albo papieru budować :lol:

ja na razie mało pisze bo nie mam o czym......niestety. Czekam na odbiór pozwolenia, a to jeszcze troche potrwa, w między czasie zrobie sobie ogrodzenie i musze podciągnąć wode i prąd.

napiszcie może gdzie budujecie....bo wiem tylko że Jurek koło Turka w poznańskim, ja Brzoskwinia pod Krakowem, a Wy??

kabeda
22-03-2007, 16:57
Kilka dni mnie tu nie bylo i proszę ilu nowych Fanów Galaktyki mamy.
Dzięki za uwagi odnośnie dachu - bo ja w przeciwueństwie do Sonne 78, przyczepiłam się tej częsci domu. Jeśli mogę to dodam malutką uwagę a propos :Moja znajoma na poddaszu ma sypialnię, a dach pokryła blachą (ma pelne deskowanie) i podczas deszczów jest bardzo głośno
Ja mam sypialnię pod oknem dachowym i podczas większego deszczu jest głośno, więc dach z blachy rzeczywiście może być uciążliwy.A już cieszyłam się ,że jest cudowny sposób na obniżenie koszmarnych kosztów budowy dachu.

Iwona, Rafał
22-03-2007, 19:03
My z mężem budujemy w okolicach Wałbrzycha (DOLNOSLĄSKIE).

Czy ktos z Was zamierza zbudować przydomową oczyszczalnię???

mathiasso
22-03-2007, 19:26
...powoli nam się tworzy niezłe grono "galaktykowiczów" :), jak wszyscy się wybudują to musimy gdzieś się spotkać i oblać nasze domy :D

a przydomowej oczyszczalni nie będziemy budować (mam taką nadzieje) ponieważ powoli (nawet bardzo powoli) działają coś z kanalizacją. Najpierw miała być w tym roku, teraz nam powiedzieli że do 2010 na pewno zrobią. Oby zrobili bo szabo to zawsze jakiś mniejszy komfort.

Sonne78
22-03-2007, 19:49
Witam.
My natomiast będziemy budowali w okolicy Siedlec (Mazowieckie) :D

zapi
23-03-2007, 15:46
Pozdrowienia z Otwocka, domek buduję pod Otwockiem tzw 8 km od.
Co do schodów to jeszcze o nich dokładnie nie myslałem, narazie improwizuję na potrzeby chwili. Ostatnio widziałem cudowne zakręcone drewaiane schody ale żonka ich nie akceptuje zobaczymy.

kujurek
24-03-2007, 22:26
Witam wszystkich ponownie.

Widzę że "klub miłośników Galaktyki" się rozrasta tylko faktycznie trochę nas porozrzucało po Polsce.
Jeśli chodzi schody to będę robił raczej drewniane. Projekt podaje "schody w/g projektu indywidualnego" prawdopodobnie projektant sam za bardzo nie miał pomysłu na dobre rozwiązanie. Początkowo tzn. gdy były fundamenty i trochę ścian majster stwierdził, że na wylewane będzie zbyt mało miejsca i radził lekkie schody drewniane. Teraz widzę, że można było schody wylać chyba nawet ze spocznikiem. Klatka schodowa jest kwadratem ok.2mx2m - kila centymetrów można zyskać albo stracić zależnie od materiału z którego powstaną ściany. W tej chwili przymierzam się do jakichś tymczasowych schodów więc na "mój rozum" spocznik się zmieści szerokości ok. 80-90cm.
Zdjęć na razie nowych nie robię bo zacząłem instalacje, czyli kładę rury do wody i centralnego odkurzacza więc wizualnie nic się nie zmienia.
Iwono i Rafale patrzyłem u siebie co dałoby przesunięcie ściany na taras. Więc stanie się rzecz oczywista powiększacie salon o długość ok. 1,5m - to dużo, bo salon nie jest wielki, ale tracicie w ten sposób zadaszenie tarasu bo pozostaje jedynie około 80cm. okapu. Traci na wyglądzie bryła budynku. W swojej galerii zdjęć pokazuję tą część budynku zobaczcie jak to wygląda i wyobraźcie sobie jak będzie wyglądać po przeróbce. Moim skromnym zdaniem budynek straci na wyglądzie.
Pozdrawiam.

mathiasso
26-03-2007, 13:42
a napiszcie może jeszcze jakie zamierzacie mieć ogrzewanie...temat dosyć ważki bo trzeba zaraz na początku to zaplanować....
czy robicie ogrzewanie nawiewowe czy kaloryfery, jaki piec i co z ogrzewaniem podłogowym??
my cały czas się zastanawiamy bo jednak gazowe jest najwygodniejsze, ale nie wiadomo co się będzie działo z gazem? :roll:

kujurek
26-03-2007, 20:17
Podstawowe paliwo to ekogroszek - dlatego zmiana umiejscowienia kotłowni, żeby z opałem nie chodzić po domu tylko wejście do kotłowni jest z garażu, a garaż o 1m szerszy. Dodatkowo chcę rozprowadzić DGP od kominka. Myślę również dodatkowo o piecu gazowym latem na ciepłą wodę (mamy gaz ziemny). Tradycyjnie będą kaloryfery + ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołapie, łazienkach i w hall'u.

mathiasso
26-03-2007, 21:40
też sie zastanwiam na groszkiem....tylko jest kilka ale
1. nie można na dłużej wyjechać w zimie (chba że uruchomimy podłogowe)
2. trzeba go mimo wszystko dokładać, składować i co jakiś czas dokupować
3. jest to pochodna węgla...a więc środowisko :roll:

ale jeśli chodzi o względy ekonomiczne to jest na pierwszym miejscu :)

kujurek
28-03-2007, 19:53
też sie zastanwiam na groszkiem....tylko jest kilka ale
1. nie można na dłużej wyjechać w zimie (chba że uruchomimy podłogowe)
2. trzeba go mimo wszystko dokładać, składować i co jakiś czas dokupować
3. jest to pochodna węgla...a więc środowisko :roll:

ale jeśli chodzi o względy ekonomiczne to jest na pierwszym miejscu :)
Chcąc sugerować się względami 1, 2, 3 to niestety trzeba mieć zasobny portfel, a wtedy polecam gaz(ziemny albo z butli), prąd, olej, kolektory słoneczne!!! albo pompę ciepła, a do tego rekuperator. Jak piszą wszystko się po JAKIMŚ czasie amortyzuje.

Adka_
02-04-2007, 10:38
my tez wstepnie zdecydowalismy się na galaktyke, jest naprawde piekna a i układ pomieszczen jest dla nas dobra :)

kujurek
02-04-2007, 22:31
my tez wstepnie zdecydowalismy się na galaktyke, jest naprawde piekna a i układ pomieszczen jest dla nas dobra :)
Witam więc w "klubie budowniczych Galaktyki" :D

Iwona, Rafał
03-04-2007, 22:35
Jurek, jak tam u Ciebie "idzie" budowa??? Fotek nowych ostatnio nie zamieszczasz :(
A co do przesunięcia ścianki w salonie, to oczywiście się z Tobą zgadzam - straci wizualnie domek... ale dla nas ważna jest też wielkośc salonu, a ta wzrośnie :) Nie można mieć niestety wszystkiego.

Z okazji zbliżających się Świąt........

Życzę wszystkim Galaktykowiczom spokojnych, słonecznych i spędzonych w miłej atmosferze Świąt Wielkanocnych :D

kujurek
04-04-2007, 19:29
Serdecznie dziękuję za życzenia świąteczne. Również życzę wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych i równie radosnego budowania, aby następne święta spędzić w nowym domu. :D
Jeśli chodzi o budowę to cały czas posuwamy się do przodu. Wizualnie niewiele się zmienia i dlatego brak nowych fotek. W tej chwili rozciągam rury, czyli woda, kanaliza, centralne ogrzewanie i centralny odkurzacz. Weszli też murarze z tynkami tak, więc mam już prawie cały dół wygładzony na gotowo. I cały czas zastanawiamy się nad zagospodarowaniem łazienki na górze. W święta może zrobię kilka fotek środka, więc zrobię kolejną galerię.

Jeśli chodzi o powiększenie salonu to może warto pomyśleć o poszerzeniu o 1m fundamentów. To można przecież zrobić bez zmian w projekcie. Ja tak zrobiłem z garażem.

Sonne78
05-04-2007, 20:05
W Dniu Wielkiej Nocy
Życzę Wam mocy
Zero zmęczenia
Dużo natchnienia
Serca szczerego
DOMU ciepłego
Ślicznych pisanek
I radości co ranek

zapi
11-04-2007, 19:00
Witam po przerwie. Dziś wystartowaliśmy tzw. łopata wbita w ziemie. Wreszcie się zaczęło a pod koniec dnia już prawie wykopane. Jutro zbrojenie potem zalewanie z gruchy. :P

oriset1
12-04-2007, 19:54
Witam wszystkich mam wielki problem tzn z czego budować .Nasz znajomy który zmienial nam troszke projekt Galaktyki II radził by budować z silikatów kupiłem juz materiał ale inni znajomi odradzili i jestem teraz w punkcie wyjscia:).Czy takie sciany z betonu komórkowego grubosci 24 cm plus 12 cm styropian na zewnatrz starcza by było dosc ciepło .A wy z czego budujecie?
Pozdrawiam wszystkich
:)

Iwona, Rafał
12-04-2007, 21:09
Ja buduję z betonu komórkowego 24 cm + ocieplenie (o ile mój małżonek nie zmieni koncepcji :wink:)

Gratuluję zapi :D
Ja w dalszym ciągu niestety czekam na pozwolenie....... :(

kujurek
12-04-2007, 21:33
Witam wszystkich mam wielki problem tzn z czego budować .Nasz znajomy który zmienial nam troszke projekt Galaktyki II radził by budować z silikatów kupiłem juz materiał ale inni znajomi odradzili i jestem teraz w punkcie wyjscia:).Czy takie sciany z betonu komórkowego grubosci 24 cm plus 12 cm styropian na zewnatrz starcza by było dosc ciepło .A wy z czego budujecie?
Pozdrawiam wszystkich
:)
Pamiętaj że znajomych trzeba słuchać, ale jak sam widzisz niemal każdy co innego radzi więc najlepiej sugerować się tym co radzą fachowcy. Żeby w domu było ciepło wystarczy w naszym klimacie 12cm styropianu, a z tego co wiem mniej ważny jest materiał w ścianach bo on stanowi konstrukcję nośną. Więc jeżeli masz już materiał to się nie zastanawiaj bo na następny poczekasz kilka tygodni, albo miesięcy i kupisz go sporo drożej. Jak widzę galopujące ceny cegły, cementu czy innych materiałów to cieszę się, że ten etap mam już za sobą.
Pozdrawiam kolejnych budowniczych i życzę wiele wytrwałości, optymizmu, a głównie przez cały czas grubego portfela

Sonne78
13-04-2007, 20:29
Witajcie

My natomiast jesteśmy na następującym etapie: prjekt domu jest już u architekta (ma wprowadzić parę zmian), pozwolenie na budowę już uprawomocnione, większość materiału zgromadzona już na działce, drzewo między innymi na dach jest już w tartaku (mam cichą nadzieję że to że mamy własny materiał na konstrukcję dachu chociaż w jakimś stopniu obniży jego koszty :roll: ) Teraz na dniach będziemy "przeciagać" wodę na naszą działeczkę.

Jurek mam pytanko, tak samo jak Ty będziemy robić wejście do kotłowni od strony garażu, wiem, że Ty poszerzałeś garaż o 1 metr, czy właśnie z tego względu? Mając już wybudowany dom i widząc to w realu jak myślisz czy poszerzenie garażu jest koniecznością?

pozdrawiam :wink:

kujurek
13-04-2007, 21:47
Garaż poszerzałem z dwóch powodów:
1.brak piwnicy więc gdzieś trzeba umieścić trochę „rupieci” np. trzy rowery
2.ze względu na pkt.1 pomyślałem, że trochę głupio by było zimą wyprowadzać samochód z garażu bo trzeba opału donieść lub dowieźć do pieca (jako podstawowy opał planuję ekogroszek) w obawie o obdarcie lakieru.
Widząc teraz to pomieszczenie widzę że nie zrobiłem błędu. A jaki luksus gdy się wjedzie do środka i można szeroko otworzyć drzwi :D

Sonne78
14-04-2007, 12:57
Tak myślałam, tylko że u nas, może być mały problem z poszerzeniem :oops: domku z tego względu iż nie mamy aż tak szerokiej działki. Od strony garażu chcemy zostawić 3 metry a od strony salonu 4 metry odległości od granicy działki.
Dziękuję za odpowiedź.

oriset1
14-04-2007, 21:19
Witam wszystkich.Ja już niebawem zaczynam budowę wszystkie pozwolenia już mam .I tu mam pytanko jaki szeroki i głęboki fundament robiliscie pod dom ?.Teren mam piaszczysty i czy oczyszczalnie planowac juz podczas budowy fundamenów
Pozdrawiam :)

kujurek
14-04-2007, 22:54
W mim przypadku fundamenty robione były zgodnie z projektem i nie wnikałem jaką miały głębokość i szerokość. Najpierw zepchnięta została warstwa ziemi pruchnicznej w tym wykopali ławy chyba na głębokość 30cm, a następnie fundamenty zostały wymurowane z bloczków tzw "M" około 45cm ponad poziom 0 terenu, a raczej ponad poziom studzienki kanalizacyjnej która jest w drodze. Jeżeli macie obawy co do terenu to chyba kierownik budowy powinien rozstrzygnąć co zrobić. Przecież to właśnie on będzie podpisywał wykonanie zgodne z zasadami budowlanymi itd..
Szczęśliwie o oczyszczalnię nie musiałem sią martwić bo mam przyłącze do kanalizy :D Sądzę, że i tą kwestję powinien rozstrzygnąć kierownik budowy. W końcu za coś bierze pieniądze.

mathiasso
15-04-2007, 20:48
ale nam galaktyk będzie się budować....super, oby się budowało bezproblemowo

Jurku obejrzałem zdjęcia...te "bele" na dachu robią wrażenie.

Ja myśle też niedługo zacząć, pozwolenie niedługo mają wydać (wysłałi zwrotki do sąsiadów), prąd i wodę też niedługo podłącze i pozostanie wjazd "buldożerów" :)
Trzymam za Was i za siebie kciuki :D

Adka_
15-04-2007, 21:02
mathiasso
my tez trzymamy kciuki :)

kujurek
16-04-2007, 19:06
Bele njawiększe wrażenie robią w gdy się za nie płaci (przeszło 5tyś. we wrześniu 2006).
Ruszajcie śmiało do budowania i oby Was ceny jak najmniej zaskakiwały swoją aktualnością. Chyba że będą niższe :D

zapi
16-04-2007, 19:58
Witam Mam już ławy i częśc materiału na działce ale czekam ze wszystkim do ostatniego dnia ponieważ jakieś zapijaczone mordy ukradły mi trzeciego dnia budowy stal z działki!!! Więc przestroga dla Was. Mimo zapewnień sąsiada i żadnych wcześniejszych sygnałów stało się 12 metrowe pręty odeszły na nóżkach z działki. Reszta w normie powoli do przodu. Powodzenia.

zapi
25-04-2007, 21:44
Stal odeszła na nóżkach i prawdopodobnie w taki sam sposób wróciła!!! tak tak znalazła się Robta idzie bez większych niespodzianek. Ale mam pytanie odnośnie komina w kuchni mój majster odradza mi go i proponuje coś innego np. pustaki wentylacyjne przerabialiście cos takiego??? pomocy

kujurek
25-04-2007, 22:00
Ja temat kominów już przerabiałem. Faktycznie komin w kuchni jest tylko kominem wentylacyjnym więc można go zastąpić kominkiem systemowym producenta dachówki. Jak to wygląda po zmianach zobacz w mojej galerii zdjęć. Sądzę, że wizualnie dom stracił na wyglądzie, ale właściciel zyskał na kasie :)

zapi
07-05-2007, 20:28
Witam coś ostatnio cicho na naszym forum, pewnie wszyscy nerwowo lataja za materiałami- obłęd!!! Czy mieliście takie problemy jak ja przy zamawianiu drewna na dach? Wszędzie gdzie zobaczą zestawienia nie chcą się podjąć roboty, i tak jest problem z drzewem ale tym mnie już całkiem dobili. Powiedzcie jak w waszych stronach bo może warto pojechać na wycieczkę? Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

oriset1
07-05-2007, 22:18
Mam pytanie ,czym jest korzystniej pokryć dach blachodachówką czy dachówką cementową ?.Mój znajomy ma blachą i jak pada deszcz to narzeka że na poddaszu nie można spać .Ceny są podobne pokrycia dachowego a różnica w komforcie morze być duża .

kujurek
08-05-2007, 22:29
oriset 1 przeczytaj wcześniejsze posty bo wcześniej dyskutowaliśmy na temat "wyższości dachówki nad blachodachówką lub odwrotnie". Ja osobiście jestem za dachówką i mam ją na dachu.

zapi - z tego co słyszałem z drewnem są kłopoty a szczególnie na dach "galaktyczny" są potrzebne wielkie przekroje i długości. Ja osobiście nie spotkałem się z odmową ale widziałem wielkie oczy szefa tartaku :o :D jak pokazałem mu zestawienie i powiedziałem, że chcę drewno świerkowe. Z tygodniowym co prawda poślizgiem ale drewno dostałem bez zastrzeżeń. A może warto porozmawiać z cieślami. Spotkałem się z takimi co robią z własnego drewna albo mają zaprzyjaźnione tartaki z których biorą drewno.
Z Mazowsza do Wielkopolski nie tak daleko u nas tartaków sporo może faktycznie warto poszukać. Swoją drogą cieszę się bardzo, że ten etap mam już za sobą :lol:

Iwona, Rafał
09-05-2007, 20:29
Witam wszystkich

Czy ktoś z Was sprowadzał beton kom z Czech (podobno taniej i jest dostępny...)?

Zapi, jak postępy na budowie?

Jurek, jak u Ciebie budowa?

Pozdrawiam,

kujurek
10-05-2007, 22:35
Wiem, że składy budowlane zaczynają sprowadzać cegłę i ponoć cement z Niemiec więc może i Czechy mają materiały w dostępnej cenie. Złotówka pnie się do góry więc tania korona powoduje niskie ceny. Tylko nie jestep pewien czy prywatnie można ściągać z zagranicy materiały w ilościach hurtowych.
Jeśli chodzi o postępy na budowie to po małym przestoju spowodowanym uruchamianiem kredytu, ruszyliśmy całą parą, żeby jak najwięcej zrobić po "starych cenach. Zrobione mamy instalacje (prąd, woda, kanaliza, ogrzewanie i odkurzacz centralny) zostało jeszcze trochę tynków na górze do wygładzenia. W przyszłym tygodniu wylewam posadzki i zakładam parapety i będzie zapewne "parapetówka". Trzeba przecież troche te świeże tynki skropić bo za szybko zaschną i jeszcze spadną :P .
A co u innych "galaktykowiczów" wszyscy zamilkli więc chyba się budujecie :lol:

mathiasso
12-05-2007, 23:27
ja na razie nic nie pisze...bo jeszcze nic się niestety nie dzieje :cry:

tzn dostałem już pozwolenie, za ok 2 tygodnie sie uprawomocni, do końca miesiąca będzie też podłączony prąd i podprowadzona woda...i wtedy może jakiś ciężki sprzęt wjedzie, o czym na pewno poinformuje.

podobno materiały sciągają również ze słowacji, dowiem się w przyszłym tygodniu jak to wygląda, bo jeden gość sprowadził sobie wszystko od pustaków po więźbe i dachówke
u nas ceny delikatnie mówiąc oszalały :evil:

zapi
16-05-2007, 22:06
Witam. Drzewo na dach zamówione i ma być na koniec czerwca lub początek lipca, musiałem dogadać się z cieślą bo termin był niby ustalony ale na szczęście nie było problemu. Co do postepów to robota rusza znów po tygodniowej przewie. Mury są juz pod strop, jutro układaja garki Teriva i resztę belek. Coś już widać i oko cieszy!!! Zdjęcia mam i chętnie je zamieszczę ale narazie z braku czasu nie ma tej opcji. Na szczęscie większość materiałów kupiłem zimą więc teraz dokupuję na potrzebę chwili. Pozdrawiam.

kujurek
20-05-2007, 00:24
Ja wreszcie skończyłem instalacje wewnętrzne i zalałem(zasypałem) posadzki,a żeby to zrobić cały tydzień biegałem za cementem. Gdy wreszcie dostałem to kupiłem zaraz na taras i schody, a może starczy na ogrodzenie. Mozna powiedzieć że zaczynam wykończeniówkę 8) :P

Sonne78
31-05-2007, 22:31
Witajcie,
dawno już chyba nikt tutaj nie zaglądał, cichutko się zrobiło.
jak tam posuwają się u Was prace, bo u nas to w końcu może nareszcie ruszymy.
Jurek jeżeli to nie tajemnica to po ile płaciłeś za cement, bo w mojej okolicy nie mieliśmy zbytnio problemu z jego kupieniem, zamówiliśmy w ubiegłym tygodniu a w tym już przywieźli nam na działkę 7 ton. Za tonę płaciliśmy 520 zlotóweczek :evil:
Jeżeli chodzi o drzewo to również nie było z tym problemu ponieważ jak już pisałam wcześniej to mieliśmy swoje drzewo. Tartak tylko wykonał swoją robotę i wielkie krokwie oraz mnóstwo desek mamy już na działce.
no i właśnie materiał ładnie poukładany na działeczce a domku jak nie było tak nie ma :(
Czy Was ceny też tak powalają z nóg jak nas :o
Pozdrawiam i trzymajcie się cieplutko :wink:

kujurek
31-05-2007, 23:45
Witam
W dorym czasie, kiedy zaczynałem budowę i kupowałem cement to płaciłem za niego chyba 350 za tonę. Kiedy trzy tygodnie temu kupowałem na posadzki, taras i schody to doznałęm szoku bo płaciłem 480/t, ale pocieszył mnie sąsiad który trzy dni później kupował za 550, a dzisiaj jest ponoć nawet po 650/t istny obłęd.

mathiasso
01-06-2007, 10:23
Sonne coś mi się zdaje że zaczniemy w tym samym momencie :D
odebrałem właśnie zatwierdzone pozwolenie z wszelkimi możliwymi pieczątkami (połowa sukcesu :D ), woda już podciągnięta, w przyszłym tygodniu prąd i jednocześnie zaczynają ogrodzenie.
Także myśle że w czerwcu jakieś fundamenty staną. Pozostaje jeszcze kwestia kredytu, bo bez niego to daleko człowiek nie zajedzie :). Najważniejsze że coś się dzieje.... a ceny rzeczywiście troche oszalały, chociaż najgorzej było kilka miesięcy temu, teraz zaczyna już normalnieć.
pozdrawiam

Sonne78
01-06-2007, 20:52
Mathiasso my również mamy wszelkie pozwolenia. Jutro podłączą nam prąd. Natomiast jeżeli chodzi o wodę, to babka która miała nam zrobić projekt miała jakieś opóźnienia i jest on jeszcze nie gotowy, na dodatek podobno musi on jeszcze przeleżeć w starostwie podobno około miesiąca. Ale całe szczęście bliziutko naszej działeczki jest ktoś od kogo będziemy mogli "zaczerpnąc" wody.
:lol:
W następną sobotę ekipa zaczyna już kopać fundamenty :D :D
W końcu zacznie coś się dziać :lol:
Wizja zaciągnięcia kredytu przeraża mnie, a najbardziej wkurzające jest to że bierzesz jakąś tam kwotę potrzebną na dokończenie inwestycji a do banku musisz oddać drugie tyle :o :evil: :evil:
Jurek ile cementu poszło na Twój domek i taras? Pytam orientacyjnie. Fundamenty i strop mamy zalewać z gruchy, cały strop mamy robić z bloczków teriva.

Pozdrawiam :wink:

mathiasso
01-06-2007, 21:27
a z jakich pustaków będziesz budowała?? i którą galaktyke wybrałaś?? oraz czy coś w niej zmieniałaś??, albo jeszcze takie pytanie: czy kupowałaś w ilościach zgodnych z projektem??, bo ja jestem na etapie z wykonawcą zastanawiania sie nad materiałem i raczej będę budował ze zwykłego maxa.

okazuje sie że nie wszystko drożeje, bo np gazowania od nowego roku podłącza gaz za 10%kosztów, nic tylko sie cieszyć :D

mathiasso
01-06-2007, 21:27
a z jakich pustaków będziesz budowała?? i którą galaktyke wybrałaś?? oraz czy coś w niej zmieniałaś??, albo jeszcze takie pytanie: czy kupowałaś w ilościach zgodnych z projektem??, bo ja jestem na etapie z wykonawcą zastanawiania sie nad materiałem i raczej będę budował ze zwykłego maxa.

okazuje sie że nie wszystko drożeje, bo np gazowania od nowego roku podłącza gaz za 10%kosztów, nic tylko sie cieszyć :D

Sonne78
01-06-2007, 22:07
Nasz projekt to Galaktyka I. A jeżeli chodzi o zmiany to trochę ich wprowadziliśmy. Np. podnosimy ściankę kolankową, Uparłam się żeby zrobić schody betonowe ze spocznikiem no i takie będę miała :lol: , a pod schodami schowek na różne rzeczy, planujemy nie robić spiżarki w kuchni dlatego też pomysł tego schowka. Wejście do kotłowni będziemy mieli od strony garażu.
budujemy z bloczków z betonu komórkowego 24cm no i ocieplenie styropian 12cm. Jeżeli chodzi o bloczki to mamy ich w ilości 1480sztuk oraz 240 sztuk tzw. połówek, sama nie wiem czy to wystarczy, jeżeli nie to trzeba będzie dokupywać na potrzeby chwili (tylko po jakiej już cenie :roll: )

kujurek
01-06-2007, 22:46
Żeby odpowiedzieć na pytanie ile cementu poszło w całości to musiałbym przekopać faktury (jeśli to konieczne to będę szukał - napisz). Najwięcej cementu idzie w fundamenty, stropy, posadzki, taras i schody. Ja ostatnio kupiłem 4 palety czyli 5,6t i prawie wszystko poszło w posadzki, taras i schody wejściowe.
Mam do was pytanie czy zastanawialiście się może nad wykończeniem? Co planujecie dać na ten piękny cokolik który jest w projekcie? Ja mam włąśnie dylemat, bo jak pisałem mam taras i wejście, a jak wiecie są tam takie fajne murki ozdobne. Po wylaniu tych murków majster stwierdził, że jeżeli wylejemy czopuch tego murka z betonu i otynkujemy tynkiem to trudno będzie to utrzymać w czystości. Poradził płytki klinkierowe i cegły z klinkieru na przykrycie, ale wtedy cały cokolik (który jest dość wysoki) na domu trzeba będzie dać z klinkieru. Poradźcie co o tym sądzicie?

Sonne78
05-06-2007, 19:21
Cześć Jurek
Ale dałeś mi do myślenia, Ja również planowałam te murki otynkować i pomalować na ten sam kolor co elewacja domu.Przede mną jeszcze daleka droga do takiego stanu rzeczy jak u Ciebie, więc może do tego czasu coś się wymyśli :-?
Z drugiej strony elewacja całego budynku też się brudzi (chociaż może trochę w mniejszym stopniu jak te murki i cokoliki)
Jurek jeżeli chcesz to zajrzyj do tematu "WNĘTRZA" a tam odszukaj temat "ELEWACJE :) - ZDJĘCIA", może tam coś Cię zainspiruje.

Życzę owocnego poszukiwania wymarzonego dla Ciebie rozwiązania :wink:

Sonne78
08-06-2007, 22:19
Nareszcie mogę napisać że i u mnie coś zaczyna się dziać. :D
Dzisiaj geodeta wytyczył nam granice naszego domku no i paliki są już powbijane ( może w nocy nikt ich nie poprzestawia :lol: :lol: :lol: :lol: )
JUTRO KOPIEMY FUNDAMENTY !!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

mathiasso
08-06-2007, 22:34
no to pięknie, gratulacje :D
u mnie co prawda też się dzieje....ale niestety nie przy samym domu.
teraz chłopaki robą ogrodzenie...i dopiero po nim myśle zaczną coś konkretnie działać, no nic musze czekać 8)

Sonne78
09-06-2007, 08:17
Dziękuję bardzo :D , można powiedzieć, że w końcu się doczekaliśmy :D
zobaczysz wkrótce i Twoje "mury będą pieły się do góry".
U nas na razie ogrodzenia niet, ale wczoraj razem z wymierzaniem domku geodeta wymierzył nam naszą działeczkę, więc w najbliższym czasie będziemy rozciągać siatkę.

Sonne78
09-06-2007, 08:53
A propo siatki to o bardziej efektowniejszym ogrodzeniu pomyślimy jak domek będzie już stał :wink:

Sonne78
13-06-2007, 21:16
oj coś cichutko tutaj :(


Pozdrawiam wszystkich galaktykowiczów :D

Co tam u Was słychać?
Na jakim jesteście etapie? :wink:

My mamy zalane fundamenty :)

Iwona, Rafał
18-06-2007, 18:27
Gratuluję tych fundamentów :-)

My w dniu dzisiejszym WRESZCIE odebraliśmy nasze wyczekiwane pozwolonko na budowę :lol: Mam nadzieję, że niebawem "ruszymy z ziemi" :)

Pozdrawiam wszystkich!!!!!

Jurek, jak Twoja budowa, może pokażesz nowe fotki???

kujurek
20-06-2007, 16:47
Na mojej budowie chwilowy zastó. W szkole czas egzaminów i pisania świadectw, a muszę trochę pobiegać po instytucjach. Cekam na styropian, który miał być dwa tygodnie temu :evil: i jakoś go niet. Od poniedziałku obiecałem sobie ostre bieganie, myślę że się to uda.
Pozdrawiam wszystkich

Sonne78
02-07-2007, 20:44
U nas również chwilowy zastój, (czekamy na naszego majstra, ponieważ kończy u kogos robotę). Ale mamy juz doprowadzony prąd i wodę. :D

Pozdr.

kujurek
03-07-2007, 18:31
Mam wreszcie styropian i wełnę na poddasze więc mogę ruszać z robotą dalej. W tej chwili zaczynamy szukać płytek i parkietu. Ceny są straszne.

mathiasso
03-07-2007, 21:25
u nas też cisza....myśle że przed burzą :))
jescze nam pozostało wymyśleć tylko materiał na ściany....wahamy się między pustakiem max, betonem komórkowym i tzw pustakiem skawińskim cokolwiek to jest). Ceny już troche poleciały w dół, takżę nie jest tak źle (chociaż kosztorys wyszedł masakrycznie drogi) no ale cóż...skoro się zachciało domku.
w tym roku planujemy zrobić stan surowy zamknięty (jak tylko dadzą kredyt to myśle że sie wyrobimy bez problemu), ale zobaczymy jak plany wyjdą.
mam nadzieje że w następnym wpisie coś wspomnie o fundamentach bo kurcze troche zaczyna to się dłużyć :(
trzymajcie się

zapi
05-07-2007, 17:18
Witam po długiej przerwie spowodowaniej barkiem netu. U mnie dom stoi i czeka na dach tzw drzewo już na działce a w przyszłym tygodniu zaczyna cieśla. Co do zmian to zrobiłem dokładnie jak Sonne78 betonowe schody a pod nimi spiżarka, wejście do kotłowni z garażu, poddasze podwyższone a dodatkowo drzwi w garażu. Powiększyłem też okna w salonie i te okrągłe na 80. Zrezygnowałem również z komina murowanego w kuchni a za to są pustaki wentylacyjne w zupełnie innym miejscu. Pogoda nie ciekawa więc w wolnej chwili postaram się wkleić jakieś fotki. Pozdrawiam

Sonne78
06-07-2007, 17:43
Witam :D

Zapi mam pytanko, czy robiąc schody betonowe zmieniałeś wymiary klatki schodowej? i na jakiej wysokości od spocznika wyszło Ci to okienko (chyba że nie robiłeś ze spocznikiem, tylko zabiegowe, bo tego nie pisałeś). Ile po podniesieniu ma Twoja ścianka kolankowa?

Mathiasso a jak tam Twoje ogrodzenie? Zrobione już?

Jurek a co wymyśliłeś na te cokoliki i murki ozdobne?

Iwonko i Rafale czy u Was też już powolutku wyrasta coś z ziemi? :wink:

Pozdrawiam :D

mathiasso
06-07-2007, 18:01
witaj Sonne :)

tak ogrodzenie zrobione, to co zaplanowaliśmy czyli bez przodu (bo on będzie bardziej wyszukany :)), wyszło to całkiem nieźle, ten ból był niestety że nie mamy żadnego sąsiada i 170m trzeba było robić. Ale siateczka wyląda nieźle i cała działka też jakby wypiękniała :D
jak mi się uda to zamieszcze zdjęcie i pokażde moje włościa :D

Iwona, Rafał
06-07-2007, 19:56
Witam Wszystkich serdecznie :)

Jak na razie moja budowa to notoryczne czekanie. :cry:
A to na bloczki, a to na beton, stal itd... i najśmieszniejsze jest to, że jak juz materiały na fundamenty są, to pogody niet. Moi fachowcy chcą czekac na sprzyjająca aurę, więc nie ma rady, trzeba czekać. Dobija mnie to bardzo..

Już nie mogę sie wprost doczekać kiedy coś zacznie rosnąć :D

Wszystkim budującym gratuluję postępów w budowie!!!! Szkoda tylko, że nie wklejacie zdjęć...

Pozdrawiam,
Iwona

Sonne78
06-07-2007, 20:12
Mam parę zdjęć (chociaż to tylko wykopane fundamenty) lecz wstyd się przyznać ale nie umiem ich wklejać :oops:
a nie zawsze mam czas żeby nad tym posiedzieć i popróbować.

zapi
07-07-2007, 17:28
Schody oczywiście ze spocznikiem, okno powiększyłem i jest ok 10-15 cm n ponad spocznikiem, nie można było więcej bo jest tam podciąg. Klatka właścwie nie zmieniona tylko troszkę chodek wystawał więc przesunięta jest lekko ściana. Scianka kolankowa ma 1m wysokości powinno być funkcjonalnie.

kujurek
08-07-2007, 00:26
Pozdrawiam wszystkich budowniczych Galaktyk.
Widzę że jak pogoda zrobiła się "barowa" to zaraz jest ruch na forum.
Sonne78 cokoliki chyba zrobię tak jak w projekcie czyli otynkowane na inny odcień (a wsklepie dowiedziałem się że można otynkować całóść w jednym kolorze - najlepiej jasnym bo tańszy, a potem umalować np. farbą sylikonową na wybrany kolor :D ). Podobnie zrobię z murkami - czyli wylane i otynkowane. Ceny są makabryczne, dzisiaj fachowiec od kominków krzyknął 10tys. :evil: za zrobienie kominka.
Wtej chwili szukam ekipy do ocieplenia poddasza, ale terminy mają odległe więc chyboa zabiorę się za to sam 8)
Jeśli chodzi o wklejanie zdjęć to pierwszym krokiem musi być utworzenie własnej galerii. Tam zamieszczone zdjęcia dopiero można wkleić na forum.
Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich.

Iwona, Rafał
09-07-2007, 21:03
Witam sredecznie

Jakie tynki, kominki..... mi się marzy "wyjśc z ziemi" z budową :cry:

A prognozy wciąż te same: deszcz, deszcz......

Klapa na budowie i pewnie będzie tak samo na urlopie, bo nasze Morze w tym roku nie zachęca pogodą. No, pewnie lato juz było....... wiosną :wink:

Życzmy sobie słońca :D

Pozdrawiam
Iwona

kujurek
10-07-2007, 21:06
Najważniejszy jest optymizm.
Może w czasie tej "barowej" pogody przemyślicie jeszcze szczegóły budowy.
A może ścianę jakąś przesunąć :D jeżeli fundamenty w powijakach.

mathiasso
10-07-2007, 22:12
hehe no właśnie nam pozostaje na razie optymizm i jeszcze raz opymizm bo nawet funadamentów nie widać, ale może kiedyś..... :roll:
jakby ktoś miał fotki z budowy, to może mi przesłać na maila: [email protected]

zawsze to łatwiej niż wkleić na strone :D
pozdrawiam

Sonne78
15-07-2007, 20:28
Witajcie,
Trochę się pobawię i zobaczę czy uda mi się wkleić zdjęcie
http://foto3.m.onet.pl/_m/31509dc21737803dca8739b4d3782293,5,19,0.jpg
Na początek widoczek na naszą działeczkę

Sonne78
15-07-2007, 20:36
No i jakby to Wam powiedzieć :D :D :D :D :D :D :D :D

hura!!!!!!!!!!!!

jednak nie jest to takie trudne :lol: :wink:

Tylko teraz jeszcze muszę popracować nad zmianą wielkości zdjęć :roll:

Sonne78
15-07-2007, 21:12
Nie wiem czy uda mi się z wielkością zdjęć, ale teraz pokażę Wam trochę wykopanych fundamentów :D
http://foto3.m.onet.pl/_m/5e3fe7a6598204e298e8e4baafdf036b,5,19,0.jpg
widoczek na kuchnię i salon

Sonne78
15-07-2007, 21:20
http://foto3.m.onet.pl/_m/e23909910a06875607a5f6f06f2e926f,5,19,0.jpg
A tutaj widok na klatkę schodową i kuchnię

Sonne78
15-07-2007, 21:24
http://foto3.m.onet.pl/_m/653dd042087614d27440cb65003750c3,5,19,0.jpg
A to tył garażu, następnie mały pokoik i łazieneczka a w oddali salon

mathiasso
16-07-2007, 09:17
no nieźle gratulacje :D
w takim razie ja też musze sie nauczyć takich fajnych tricków 8)

Sonne78
16-07-2007, 16:13
No mathiasso wklejanie zdjęć to bułka z masłem :lol:

Te moje zdjęcia to juz trochę nieaktualne ponieważ mam już część ścian :D
od minionego tygodnia majster ostro walczy na budowie.

zapi
27-07-2007, 20:02
Witam i gratuluję poostępów na budowie u mnie także do przodu. Kominy się robią, czekam na odeskowanie dachu potem blacha i zaczynamy środek. Pozdrawiam
Nie mam cierpliwości wkleić zdjęć i zrobić galerii chętnym wyślę na maila.

Sonne78
28-07-2007, 15:38
Gratuluję :D

To ja poproszę te fotki jak można na adres: [email protected]

Sonne78
29-07-2007, 21:13
Za zgodą ZAPI'EGO wklejam FOTKI JEGO DOMKU
http://foto1.m.onet.pl/_m/b5727b3898ee3a4167db442dd10a2f9d,5,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/c0019b36b326607e096558039586579a,5,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/f6c82a5968deeb1f5ce3084a68fcce59,5,19,0.jpg

Pozdrawiam :wink:

Ps. tak a propo może ktoś mnie oświeci jak można zmienić rozmiar zdjęć?
Zapi z góry przepraszam za małe fotki :roll:

zapi
30-07-2007, 09:47
Przestroga dla tych co zmieniają wysokośc ścianki kolankowej!!! Pilnujcie cieślę aby
zwrócił uwagę na wysokość wieszaka w więźbie i odległości od komina. U mnie cieśla zrobił zacięcia na ziemi a na dachu okazało się, że po zmianie wysokości poddasza wieszak wchodzi na komin!!! co prawda na kanał wentylacyjny ale zobaczymy co na to kominiarz. Podniesienie ścianki polecam - jak najbardziej

a.duniec
08-08-2007, 07:58
Witam wszystkich.
Ja temat dachu już przerabiałem. W przypadku Galaktyki z garażem koszt blachy i dachówki jest zbliżony. Powodem jest to, że cena blachy niewiele odbiega od ceny dachówki (myślę o betonowej, a są obecnie dobre zwłaszcza w najnowszych technologiach - np. w BRAAS jest to CISAR) a przy tej konstrukcji dachu z blachy będzie dużo odpadów. Na drewnie również niewiele się oszczędza, bo jest to konstrukcja, która podpiera się tylko na ścianach nośnych – zewnętrznych, bez podparcia na stropie, więc przekroje i tak muszą być spore. Z powyższych względów postanowiliśmy kryć dachówką, gdyż oszczędności są niewielkie, a mam przykład u znajomych gdzie koleżanka w czasie deszczu śpi na dole, bo w sypialni zbyt mocno słychać pukanie o blachę.
Jeszcze dla informacji powierzchnia dachu Galaktyki z garażem wynosi 250m2
Pozdrawiam

Sonne78
08-08-2007, 20:10
Witajcie :)
zamieszczam kilka nowych zdjęć

http://foto2.m.onet.pl/_m/148de475477d2609edefb558cabfc432,5,19,0.jpg
okno w kuchni

Sonne78
08-08-2007, 20:11
A to widok na salon
http://foto2.m.onet.pl/_m/2fab8b108738632d7f002dce1dd82012,5,19,0.jpg

Sonne78
08-08-2007, 20:13
mały pokoik i kawałek garażu
http://foto3.m.onet.pl/_m/61e9dbf3cb57992f96ff45ff83183867,5,19,0.jpg

Sonne78
08-08-2007, 21:49
A jak tam postępy u Was na budowach?
Wszystko zgodnie z planem :wink:
Pochwalcie się

U nas majster zrobił nam niespodziankę :o i w łazience na dole zrobił nam piękne powiększone do 80- siątki okrągłe okienko na środku ściany
i nawet super by było gdyby nie to, że planowaliśmy na tej ścianie tak jak jest w projekcie wstawić prysznic.

Czy u Was też trafiały się jakieś wpadki :lol: :wink:

Sonne78
08-08-2007, 21:56
A oto i to okienko, musiałam je uwiecznić :lol:
http://foto0.m.onet.pl/_m/8e93b5de191a61816c4c7d627fa439c4,5,19,0.jpg

mathiasso
08-08-2007, 23:12
hehe o kurcze ci budowlańcy to rzeczywiście są weseli ludzie, co chwila słysze o różnych ciiekawostkach...ciekawe co u mnie wymyśą.

no widze Sonne "że mury pną się do góry" i tak trzymaj i wklejanie zdjęć opanowałaś do perfekcji, musisz mnie nauczyć to może wkleje moją łąke :D
bo niestety u mnie totalny brak akcji, nuda i dłużyzna...ale mam nadziej że w tym miesiącu wiedzie jakaś koparka.
byłem dzisiaj u kolegi który buduje Manuele, całkiem podobna do naszej Galaktyki.

zapi
09-08-2007, 15:52
Z tym oknem to teraz nie ma żadnego problemu, tzw można szybko jeszcze teraz to rozebrać i zrobić inaczej. Miałem podobna sytuacje z tym samym oknem. Zrobili 65 cm bo zawiozłem im takie koło (myslałem, że do 70 jakoś domurują) ale po wymurowaniu okazało się stanowczo za małe więc kazałem rozwalać i robić na 80 i pod prawą strona wtedy mieści się prysznic. Mój majster na szczęście pytał jak miał zamiar coś zmieniać więc problemów nie maiłem.

kujurek
10-08-2007, 20:23
Witam
Widzę że sporo się dzieje na budowach. Rosną wreszcie kolejne GALAKTYKI :D
Ja akurat z problematycznym oknem nie mam kłopotu z tej prostej przyczyny że go nie zrobiłem. Zwracam uwagę na komin w salonie. Jeżeli myślicie o kominku w narożniku to komin powinien być możliwie blisko ściany, a wejście do niego dość wysoko. Wtedy z rury połączeniowej odzyskuje się więcej ciepła co jest szczególnie ważne jeżeli myślicie o rozprowadzeniu ciepłą (DGP).
Uporałem się z przyłączem wody i kanalizacji, deszczówka się zbliża w moim kierunku więc myślę że niedługo podłączę się do rury. Kominek prawie gotowy, a ja sam zabrałem się za ocieplanie poddasza.

kujurek
10-08-2007, 21:25
Jeszcze kilka moich fotek
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FBA3CAF0477A11DCA0E7BB91530F2E4E.jpg
Początki kominka
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FC45B040477A11DCB3290AE3530F2E4E.jpg
kominka cd.
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FCA50E50477A11DC8CF513CD530F2E4E.jpg
Jest już wkład
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FD8A8C50477A11DC9098E31C530F2E4E.jpg
Pierwsza półeczka i prawie zamnkięta tzw. "baba"
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FE5F1A60477A11DCB1E30C20530F2E4E.jpg
kominek prawie gotowy. Koniecznych jest kilka poprawek bo nie wyszło tak jak chciałem
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FEBCCAC0477A11DC96081BB9530F2E4E.jpg
Zrobione prowizoryczne schody z różnego rodzaju odpadów jakie zostały z budowy.
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FF642E50477A11DCAB36F745530F2E4E.jpg
Obecnie o wiele wygodniej się chodzi niż po drabinie

Ateraz "układacz waty"
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/FFD67820477A11DC894D7048530F2E4E.jpg
Czyli ja we własnej osobie.
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/352ADAB0477C11DCB0C6C0D2530F2E4E.jpg
Ato niektóre z efektów mojej działalności.
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/35A22D90477C11DC9B7E8DE9530F2E4E.jpg
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/3619F5A0477C11DC9CEF6C43530F2E4E.jpg

Robię DGP czyli rozprowadzenie ciepła od kominka na pokoje
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/36864C00477C11DCA9DE15A2530F2E4E.jpg
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/36E38730477C11DC8ED82FF3530F2E4E.jpg
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/37F01530477C11DCA55BB2D2530F2E4E.jpg
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/38598560477C11DCABE8E5F3530F2E4E.jpg
http://www.magix-photos.com/mediapool06/2D/7D/9E/70/E2/EF/11/DB/84/59/62/D8/53/0F/2E/4E/oma/10/38D3E580477C11DCBC1FFED9530F2E4E.jpg
I taki jest mniej więcej etap mojej budowy.
Mam parkiet do salonu, ale muszę trochę pogrzać przed położeniem. I z tego tytułu staje kominek.
Pozdrawiam wszystkich

kujurek
11-08-2007, 15:29
Choroba mnie zmogła więc piszę(przeziębienie w środku lata :evil: )
Sonne78 napisał
Ps. tak a propo może ktoś mnie oświeci jak można zmienić rozmiar zdjęć?
Zapi z góry przepraszam za małe fotki
Sonne myślę że błąd polega na tym iż w czasie wklejania musisz podać adres do dużego zdjęcia, a nie do jego miniatury. Najlepiej jest otworzyć fotkę, nacisnąć prawym przyciskiem na niej, potem właściwości, skopiować URL do fotki, apotem wkleić między IMG. Cały czs tak robię i działa.
Pozdrawiam

zapi
12-08-2007, 11:16
Widzę ze masz Jurku taras z tyłu jeśli możesz to wklej fotkę ciekaw jestem jak wyszedł.

kujurek
15-08-2007, 09:06
Fotkę wkleję, ale dopiero sensowne zdjęcie zrobię około czwartku lub piątku. Teraz stoją rusztowania. Wreszcie przyszli fachowcy od styropianu, a przy okazji wyleją do końca schody na taras.

zapi
15-08-2007, 20:11
Witam wszystkich. Pytanie odnośnie cen robocizny a dokładnie chodzi o koszt docieplenia styropianem. Jakie są u Was ceny? Jeśli to nie tajemnica proszę o podpowiedz bo jestem na etapie rozmów z fachowcami.

kujurek
15-08-2007, 23:53
Witam.
W moim przypadku to robocizna ma wynieść 18pln/m2. Jest to cena za położenie styropianu i siatki oraz zaciągnięcie siatki klejem.za tynk na elewacji 6pln/m2. Stawki takie wynegocjowałem jeszcze zimową porą i myślę że tak pozostanie, bo przed przystąpieniem do pracy nic nie powiedział o zmianie stawki.

Sonne78
19-08-2007, 20:24
Witam wszystkich
A oto i moja łazienka z poprawionym już okienkiem, niestety już trochę mniejszym

http://foto2.m.onet.pl/_m/dbb0371b57c96cbbab59f5d9cf57c8ba,5,19,0.jpg

Sonne78
19-08-2007, 21:27
Jurek próbowałam wkleić zdjęcie tak jak radziłeś ale niestety nie udawało się, wklejał mi się tylko sam adres do zdjecia i to na dodatek nie aktywny. Już sama nie wiem co robię nie tak :roll:

Sonne78
19-08-2007, 21:40
Mathiasso ja też miałam okazję oglądać i być w środku Manueli, owszem ładny domek, ale ja osobiście wolę np. jak garaż jest umiejscowiony tak jak w naszej Galaktyce (czyli tak jakby był doklejony do bryły domu a nie wewnątrz domku)

A czym spowodowany jest ten zastój u Ciebie (jeżeli to nie tajemnica) przecież mieliśmy ruszyć razem :wink:

Sonne78
19-08-2007, 22:02
Mathiasso jeżeli chodzi o wklejanie zdjęć to Jurek odkrył już trochę rąbka tajemnicy jak to się robi :lol: :lol: :wink:

Ale ja zacznę od początku:
musisz utworzyć sobie album, np ja mam na onecie http://www.onet.pl
wchodzisz w FOTO i następnie "utwórz album" ( http://foto.onet.pl/ )
dalej postępujesz według instrukcji.
Do utworzonego albumu ze swojego komputera musisz przerzucić zdjęcia które chcesz pokazać na forum.
jeżeli będziesz chciał umieścić zdjęcie na forum to musisz wejść w ten swój album i na wybranym zdjęciu wciskasz lewy przycisk myszy, wybierasz "właściwości" , następnie najeżdżasz na adres url i wybierasz "zaznacz wszystko" jeszcze raz najeżdżasz na zaznaczony adres url i wybierasz "kopiuj",ok, następnie wracasz do pisania postu i wciskasz IMG następnie "wklej" i znowu IMG
i powinno się udać :wink:

Ale się rozpisałam, mam nadzieję że zrozumiesz :lol: :wink:

Sonne78
19-08-2007, 22:11
To pokażę Wam jeszcze ułożoną terivę :D
http://foto0.m.onet.pl/_m/039f03af50f1a533389ff3a24a01a930,5,19,0.jpg

zdjęcie było robione wczoraj późnym wieczorem, (odbiegając od tematu to słoneczko już tak wcześnie zachodzi za horyzont, czyż nie)

Sonne78
19-08-2007, 22:23
A to ja na tle zmienionego już okienka w łazience,

http://foto3.m.onet.pl/_m/af9a1c34edfd12562f3ed3232af40e4f,5,19,0.jpg
depczę więźbę dachową :lol: :lol: :lol:

kujurek
20-08-2007, 23:45
Jeżeli wklejał się nieaktywny adres do zdjęcia to może zapomniałaś o zamykającym IMG :wink:
A jeśli chodzi o więźbę to zapewne taaaaaaaakie nóżki jej nie zaszkodzą 8)

kujurek
20-08-2007, 23:52
Soonne jaki rozmiar okna wyszedł po tej zmianie?
Musisz mieć na uwadze to, że okno o średnicy zewnętrznej mniejszej niż 70 cm. to będzie sama rama i jeszcze pytanie czy uda się ją wykonać, a napewno można zapomnieć o jego otwieraniu.

mathiasso
22-08-2007, 23:58
witajcie :D

no powoli, bardzo powoli coś się zaczyna....na razie koparka wyrównała teren, bo mam niezły spadek, dzieciaki teraz mają przynajmniej zabawe :D
a wszystko przesuwa się przez firme która przychodzi i i dojść nie może
Dzięki Sonne za podpowiedz, w końcu się zebrałem i założyłem galerie i może uda mi się pokazać moje wykopy 8)

no a w poniedziałek ma sie pojawić geodeta do tyczenia budynku a później to już myśle z górki :D

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/1_i529979.jpg

mathiasso
23-08-2007, 00:11
próbuje wkleić większe zdjęcie, ale coś nie idzie, klikam otwieram jako dużo, kopiuje adres ale wyskakuje sam adres

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i529979.jpg

mathiasso
23-08-2007, 00:15
ooo jednak się udało :D , człowiek to jest jednak zdolny


http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i529978.jpg

mathiasso
26-08-2007, 23:55
a powiedzcie mi taką rzecz, czy kupując niektóre rzeczy typu: stal, beton, dachówka czy więźba kupowaliście dokładnie z projektu albo dawaliście projekt sprzedawcy żeby wg niego Wam sprzedał czy na bieżąco wyliczaliście wszystkie ilości. Czyli podsumowując, jeżeli nic nie zmieniam w projekcie to moge spokojnie sugerować się ilościami z kosztorysu??

zapi
29-08-2007, 20:48
Ja osobiście nie sugerowałem się kosztoryiem. Wszystkie zamówienia były na podstawie wyliczeń majstra i były w większości trafne.
Ps. Mam już dach, odeskowany i opapowany.
Pozdrawiam

kujurek
30-08-2007, 00:23
Ja także raczej polegam na wyliczeniach majstra. Na podstawie zestawienia i projektu wyliczali mi w składach dach i wyszło mało dachówki, a także strop i kominy - tych z kolei było za dużo.

Iwona, Rafał
20-09-2007, 06:56
Witajcie :D

Nam tez udało sie ruszyć wreszcie z miejca. Na etapie fundamentów mieliśmy wiele problemow z powodu niedużego spadku terenu na działce :cry:
Koszty nam wzrosły dwukrotnie....... Ale teraz jestem dobrej myśli - zabieramy się za ścianyi problemow powinno być mniej.


Mam do Was pytanie: Jakie okna wstawiacie/wstawiliście do swoich domków - pcv czy drewniane (elewacyjne). Jakiej firmy okna wybraliście na poddasze? Czy na taras warto dać okno rozsuwane??
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie - już musze wybierać a mam sporo wątpliwości :-?

Pozdrawiam

mathiasso
30-09-2007, 00:26
ale cisza...aż w uszach dzwoni, halo :)
pewno wszyscy ostro na budowie pracują, a ja niestety nie znam się na tym więc tylko zdjęcia robie :D

u mnie w końcu ruszyło i również nie obyło się bez niespodzianek, ekipa zbierała się i zbierała aż w końcu zaczęli w największe ulewy. Wszystko sobie elegancko wykopali i im zasypało (na szczęście nie płace za godziny tylko za efekt końcowy). Najlepsze było później, wykonawca doszedł do wniosku że nie będą lali tego betonu podkładowego tylko na wysokość 40cm wszystko z b20. Niestety działke mam na niezłym spadzie i wyjechała tylko jedna betoniarka (druga się zakopała) i ławe mam tylko na wysokość 30cm. Na szczęście zbrojenie przykryło. I musiałem zrobić droge dojazdową (niestety następne koszta) weszło na nią 43tony kamienia. A wszystko poniżej na zdjeciach. W tym roku robie tylko stan "0" (troche już późno) więc moje roboty niedługo sie skończą. a co u Was??

mathiasso
30-09-2007, 00:29
http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i563772.jpg http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i563773.jpg http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i563774.jpg http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i563594.jpg http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i563771.jpg

Iwi
30-09-2007, 13:32
Witam wszystkich
tak jak i całe grono budujemy Galaktykę III (wersja bez garażu). Miejsce - 20km od Wrocławia. Rozpoczęliśmy w lipcu a w tym momencie mury już stoją i oczywiście cieszą one oko :D
Również dokonaliśmy pewnych zmian : rozszerzyliśmy dom o 90cm (ściana salon/kuchnia), wyrównaliśmy ścianę - wyjście na taras, spiżarkę z kuchni wyrzuciliśmy pod schody, dodaliśmy jedno okno w kuchni i ja zamknęliśmy (szerokie przejscie do salonu), zrobiliśmy wejście do kotłowni z zewnątrz oraz z wiatrołapu...
Po dokananiu wszelkich zmian nasza kuchnia ma 15m2, a salon 40m2. :)
Zdjęć oczywiście jeszcze nie potrafię zamieszczać, ale w krótce na pewno się nauczę.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Galaktyce.

marzmona
08-10-2007, 16:02
Galaktyka Galaktyka...

Iwona, Rafał
08-10-2007, 19:08
Iwi, a gdzie dokladnie budujecie??

Czy KTOŚ mi pomoże rozwiać wątpliwości...

Mam do Was pytanie: Jakie okna wstawiacie/wstawiliście do swoich domków - pcv czy drewniane (elewacyjne). Jakiej firmy okna wybraliście na poddasze? Czy na taras warto dać okno rozsuwane??


Sonne, Jurek, Zapi - Wy juz jesteście znacznie dalej ode mnie (robimy obecnie ściany), więc pomóżcie!!!!

Pozdrawiam :-)

Iwona, Rafał
08-10-2007, 19:11
Mathiasso - masz piekne widoki :D

mathiasso
08-10-2007, 21:52
witajcie

dzięki Iwona,Rafał widoki owszem ładne a te na przyszłość także :D

podłączam się do Twojego pytania i również chciałbym zapytać naszych bardziej zaawansowanych kolegów i koleżanki o szereg innych rzeczy: na co mam uważać i zwracać szczególną uwagę podczas budowy. O dachu już wiem że dość skomplikowany, o małych okrągłych okienkach też (a tak na marginesie udało Wam sie takie znaleźć??) Ale na co jeszcze zwracać szczególną uwagę??
Z tego co piszesz IwonaRafał to jesteśmy na podobnym etapie, tyle tylko że ja nastanie "0" kończe w tym roku, ale i tak się ciesze że przynajmniej tyle udało się zrobić i można troche oko pocieszyć
poniżej najnowszy obrazek, jutro leją posadzke parteru, później jeszcze drenaż i w tym tygodniu kończymy.
http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i570795.jpg

mathiasso
09-10-2007, 22:53
skoro taka cisza i koledzy oraz koleżanki milczą, to ja skorzystam z chwili i pokaże końcówke robót na ten rok. Zdjęcia jeszcze cieplutkie z dzisiejszego popołudnia

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i571589.jpg

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i571590.jpg

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i571591.jpg

Iwona, Rafał
10-10-2007, 20:48
Cześć Mathiassso

Widze, że budujesz od fundamentów "te rogi" domku... :-? Musze powiedzić, że to kosztowne.... sam zobaczysz. Mi i mojemu mężowi, też budowlańcy doradzili budowac wg projektu :(
Trzeba sie pogodzic z tym, że domek, choć bardzo ładny i wielu osobom sie podoba - nie jest łatwy i tani w budowie.

Jestem juz na etapie wieńca i tylko praktycznie od pogody zalezy czy zdążymi zamknac domek do pierwszych mrozów.

Jurek, Sonne - czekamy na Wasze podpowiedzi.

Iwona, Rafał
10-10-2007, 20:54
Próba wklejenia zdjęcia z budowy...

Iwona, Rafał
10-10-2007, 20:56
no, niestety lipa - nie umiem.

Jest jakaś instrukcja?

mathiasso
10-10-2007, 22:04
a czemu IwonaRafał te rogi są takie kosztowne, bo tak się zastanawiam...??
raczej staram się budować wg projektu żeby mi ktoś później nie zarzucił... 8)
domek rzeczywiście podoba się wielu osobom ale czemu Iwona twierdzisz że jest znacznie droższy.... rozumiem że dach, bo czterospadowy i dość skomplikowany...ale reszta????, napisz mi z czego budujesz ściany???
i w jakiej części Polski budujesz??
a co do zdjęć, to instrukcje już tutaj podsyłali, ale w ramach przypomnienia i zabłyśnięcia :wink: podaje:
najpierw musisz założyć sobie jakąś galerie, na którymś z wybranych portalów, robi się to podbnie jak w przypadku konta email, jedna z galerii jest tutaj: http://galeria.interia.pl/zaloguj,refer,http://galeria.interia.pl/moja_galeria;edycja_prac (ta jest na interii), następnie do tej galerii wklejasz zdjęcia i później klikająć prawym przyciskiem kopiujesz dokładny adres tego zdjecią. I ostatnia czynność to wklejasz ten adres tutaj na stronie.
pozdrawiam

zapi
12-10-2007, 19:54
Witam milczę bo nie wiem czemu nie dostaję powiadomienia o nowych wypowiedziach. Okna juz kupiłem i czekam na montaż - po długich namysłach jednak PCV, okrągłe okienka zrobiłem 80 i nie ma z nimi problemu choć w 2 firmach odmówili. Teraz szumam bramy do garażu i drzwi chcę zamknąć przed zimą żeby coś robić w środku. Dekarz ma być w listopadzie zobaczymy co bedzie z pogodą. Zdjęcia zainteresowanym wyslę mailem nie mam cierpliwości i czasu wklejać na forum. Pozdrawiam.

Iwona, Rafał
12-10-2007, 20:46
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573414.jpg

fundamenty w budowie

Iwona, Rafał
12-10-2007, 21:06
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573410.jpg http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573392.jpg
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573365.jpg
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573359.jpg
fundamenty w najniższym miejscu 1,50m najwyższym ponad 2,5m hi.. uroki górek

mathiasso
12-10-2007, 21:18
super zdjęcie....a fundamenty wyglądają jakby były robione bez wykopu, na płaskiej ziemi i takie jakieś wysokie się wydają.

Iwona, Rafał
12-10-2007, 21:40
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573495.jpg
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573494.jpg
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573308.jpg
http://th.interia.pl/30,gdc8ae9b32494983/i573272.jpg
Zasypać fundamenty to ok 60 ciężarówek fundamenty schodkowe różnica poziomów na szerekosci dziaałki tj.28 m h=3m

mathiasso
12-10-2007, 22:32
a ściany zewnętrzne robiłeś z 36 czy 24?? bo cały czas sie zastanawiam co dać u siebie???
niby w projekcie jest 36 bez steropianu, ale myśle zmienić na 24 plus steropian.

Iwona, Rafał
13-10-2007, 18:00
cześć

Ściany budujemy z ytonga 24 plus ocieplenie - taką decyzje podjął mąż i tak budujemy, ale ile budujacych - tyle tez opinii :)


Zapi, czy Ty podnosiłeś poddasze o 1 pustak? Czy te okienka pcv kupiłeś w okleinie czy białe? Jakiej firmy masz okna na poddasze? I........pokaż wreszcie aktualne fotki :D

Pozdrawiam
Iwona

mathiasso
13-10-2007, 18:07
a zapomniałem napisać: do Zapiego ja poprosze na maila: [email protected]

zapi
14-10-2007, 18:13
Podnosiłem poddasze o 2 pustaki ścianka kolankowa ma 1 mert przez co pokoje na poddaszu wyszły bardzo fajne. Jest wiecej miejsca a skosy nie przeszkadzają wogóle. Okna po długim namyśle jednak PCV i białe, bedziemy mieli czarny dach więc uznaliśmy że biale będą pasowały kolorystycznie. Z kolorami będzie trudno o dopasowanie okien drzwi i bramy garażowej - widziałem kilka domów i jest różnica w kolorach z białym myślę nie będzie problemów. Okna bedą z profilu VEKA 5 komorowe natomiast dachowe Velux`a W sumie na dachu będę niał 9 okien i wyłaz. Mam podwójny garaż a nad nim wyszedł kapitalny pokój, który w projekcie miał być pralnią ale po małych zmianach zrobiłem oddzielne wejście i jest salon. Co do schodów to już pisałem żeby uważać na okrągłe okienko. Schody zrobiliśmy ze spocznikiem i tradycyjne wylewane i okienko wyszło u mnie trochę za nisko. Mam już kanalizację na dole i zalany chudziak a garaż zrobiony na tip top ( z wyjątkiem tynków) bo robiłem kanał więc podłoga już skończona. Zdjęcia zaraz wysyłam.

Iwona, Rafał
14-10-2007, 19:45
Zapi, to czekam na fotki:-) Jesli łatwiej przwesłać Ci na maila to proszę: [email protected]

Bardzo jestem ciekawa tego salonu nad garażem - my tam mamy w planie zrobic łazienkę (też mamy garaży na 2 stanowiska) i prosze Cie o zdjęcia tych wylewanych schodów - tez bym chciała wylewane, ale jest na te schody bardzo mało miejsca w tym projekcie :(
Pozdrawiam

Iwona

Iwona, Rafał
18-10-2007, 20:01
Witajcie

Mam pytanie, czy to okienko okrągłe robiliście otwierane? Mi producenci okien powiedzieli, że w standardowym wymiarze nie da sie zrobiś otwieranego z pcv :cry: Może cos kręcą?

Sonne78
19-10-2007, 11:43
Witajcie, :D
dawno mnie tu nie było, gratuluję wszystkim postępów.

My jesteśmy na etapie więźby dachowej, to znaczy deskowanie i papowanie.
Jeżeli chodzi o te okrągłe okienka to w łazience mam 70-siątkę, a na klatce schodowej 80-siątkę. My też planujemy pcv. za oknami jeszcze się nie rozglądaliśmy, ale w jednym miejscu jak pytałam to powiedzieli mi że o otwieraniu tego małego okrągłego to mogę już zapomnieć.
Zapi my też zrobiliśmy oddzielne wejście do suszarni kosztem łazienki (jak dla mnie ta łazienka jest i tak duża, a swoją drogą ten korytarz który powstał nie jest taki tragiczny).Wejście do łazienki zrobiliśmy właśnie od strony tego korytarzyku i wyszło super.

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Sonne78
19-10-2007, 11:51
Zapi ja też poproszę zdjęcia na priv

kujurek
21-10-2007, 23:58
Witam wszyskich.
Dawno się nie odzywałem, ale zaczął się dla mnie pracowity sezon. Właśnie stwierdziłem, że naprawdę fachowcy wyjechali do GB, a zostali kasierzy, którzy jedyne co potrafią dobrze zrobić to skasować pieniądze. W tej chwoli zaczynam się więc "wykańczać" razem z domem.
Na zewnątrz jest tak:
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=4314B300801911DCA3C0424C5 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=F1C99450802411DC85A47DE95 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=12E9CDD0802511DCA94467A85 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=371C9E80802511DCB9D62EA15 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=49D93830802511DC8C24C0D85 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=22991DF0801911DCBDB5A1E65 30F2E4E
Wewnątrz mam płytki na dole, a teraz maluję bo w tygodniu mają się pojawić meble do kuchni. W tej chwili jest mniej więcej tak:
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=17C45E50802611DCB2737FBD5 30F2E4E
to jestr górny hool
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=5417C9F0802611DCBF41CC7E5 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=730FA530802611DC8C621D3D5 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=8ABC6FB0802611DCA4F5E6565 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=9FD71DA0802611DC90E9730B5 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=E1669020802611DCBC8E268B5 30F2E4E
http://www.magix-photos.com/permamedia?exportclassid=F3A82D70802611DC843868445 30F2E4E
Zrobiona jest jeszcze dolna łazienka i trochę dalej posunęła się robota na górze,
ale fotki wstawię innym razem bo nie mam kiedy ich zrobić.
Padały pytania o okna. My wstawiliśmy tworzywo profile 5-komorowe z Aluplastu z obustronną okleiną w złotym dębie (kotłownia i garaż kolor jednostronny :wink: względy ekonomiczne). W dachu mamy FAKRO.
Jeśli chodzi o te okrągłe okienka to faktycznie przy tej średnicy nie robią otwieranych bo szyby byłoby w tym okienku niewiele.
Coś się dzieje z wklejaniem fotek więc zostawiam linki do najnowszych fotek lub zapraszam do mojej zakładki pod nazwą "Wszystkie zdjęcia"

Iwona, Rafał
22-10-2007, 16:44
witam,

Jurek, jeśli możesz to podaj jakie u Ciebie wyszły koszty okien elewacyjnych i dachowych :D

A domek....rewelacja z zewnatrz jest idealny, jeszcze dojdzie kolorek elewacji (właśnie, jaki?) i bedzie pięknie. Gratuluję i czekam na więcej fotek.

Sonne, masz może rzuty tego wydzielonego korytarzyka do suszarni? Może ja też pójdę Waszym śladem :)

Pozdrawuiam
Iwona

kujurek
24-10-2007, 21:33
Witam
Koszt okien dachowych to w moim wypadku 4560pln. Wstawiliśmy FAKRO ale teraz chyba zdecydowałbym się na ROTTO. Mają okna w dobrej cenie i do tego system wysokoosiowy - lepiej się otwierają i nie trzeba uważać na głowę. Zrezygnowaliśmy z jednego okna dachowego wpokoju z balkonem od frontu. Światła trochę mało, ale to mabyć sypialnia.
Koszt okien i bramy garażowej (segmentowa z automatem do zamykania) to koszt 14900pl.
O elewacji jeszcze nie myśleliśmy dokładnie - to będzie problem na rok następny. Raczej elewacja będzie jasna może piaskowa. Podobają się nam kolory z projektu z podwujnym garażem.
Pozdrawiam. Jurek

zapi
27-10-2007, 19:43
Witam mam problemy z komputerem wiec nie mam netu zdjęcia wyślę jak obiecywałem jak się z tym uporam. Pozdrawiam

mathiasso
28-10-2007, 18:01
no Jurku domek rzeczywiście niczego sobie, coraz piękniej sie prezentuje i tak trzymać...
mam pytanie do Ciebie: na jakim etapie robiłeś taras i te schodki od frontu, czy już na etapie fundamentów??

kujurek
30-10-2007, 14:17
Schody i taras robiłem po posadzkach i zamknięciu domu. Problem jednak w tym, że chcąc zrobić promień schodów i murków które są przy nich to najlepiej zrobić to na etapie fundamentów. Potem to już tylko "oko mistrza". Trzeba zobaczyć w projekcie jakie są proponowane promienie. Moi fachowcy ten etap przespali i musiałem całość wytyczać sam.

zapi
30-10-2007, 19:28
Szukam drzwi wejściowych i wychodzi na to że wymiar z projektu jest niestety niestandardowy. Mają być białe i ku mojemu ździwieniu to też problem kolor widocznie nie w modzie więc albo wcale nie ma albo dłużej czekamy. Czy robiliście wejściówki zgodnie z projektem? Może ktoś widział jakieś fajne białe drzwi? proszę o linka lub namiary gdzie szukać. Dzięki

zapi
31-10-2007, 19:17
Obiecałem zdjęcia wię proszę obejrzeć i skomentować hehe tylko pozytywnie
http://picasaweb.google.com/zawadek39/GALAKTYKA powinno zadziałac. Pozdrwiam galaktykowiczów

kujurek
01-11-2007, 22:44
Domek jest ekstra. Tak na niego patrzę i myślę skąd ja go znam??? :roll:
Jeśli chodzi o drzwi i bramę garażową to najlepiej wcześniej sobie coś wypatrzeć i pod konkretny rozmiar robić. A jeśli nie to są dwa wyjścia.
Albo wziąść kielnię i trochę zamórować - ale chyba wyjdą bardzo wąskie.
Albo wziąść młoteczek i wykuć pod wymiar. Czyli jak to mówią "jak się dobrze popieści to się zawsze zmieści" :oops:
U mnie jest mniej więcej na zewnątrz tak:
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/42359/229/1201.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/42359/229/1203.jpg
Pozdrawiam

zapi
04-11-2007, 19:58
Czy myśleliście na wejściem na dach galaktyki? w projekcie nie ma wyłazu ale ja mam zamiar go zrobić i zastanawiam się gdzie? macie jakieś pomysły?

Iwona, Rafał
10-11-2007, 15:42
Co do wlazu Zapi to Ci nie pomogę, bo my takiego nie planujemy, ale lepiej zapytaj kierownika budowy.
Zapi, ty masz schody ze spocznkiem - ja tez takie chcę, ale moi budowlańcy mówią, że trzeba przesunąć wejście do salonu, żeby takie schody wylać :cry: Czy Ty też przesuwałes to wejście do salonu aby sie zmieścić z tym spocznikiem?

Pozdrawiam
Iwona

mathiasso
10-11-2007, 17:50
Jurku napisz proszę
1.jaki to rodzaj dachówki masz bo bardzo nam się podoba
2. jak robiłeś te super wykończenia rogów budynku
3. jak się sprawuje strop teriva i czy byłeś od razu do niego przekonany bo słyszałem rózne opinie i cały czas sie zastanawiam
dzięki

zapi
10-11-2007, 19:07
Co do schodów to zmienialiśmy jakiś wymiar i pewnie były to drzwi do salonu, niestety nie pamiętam o ile. Na 100 % schody weszył dalej w korytarz na poddaszu. Według mnie to żaden problem bo nadal jest funkcjonalnie. Od wtorku będę codzienie na budowie bo zaczynają tynkować garaż więc postaram się zmierzyć. Ogólnie jestem zły a nawet wściekły bo majster od blochodachówki miał już zacząć dach a oświadczył że niestety wiosna. Na dodatek okna z listopada przeskoczyły na grudzień więc reszta robót wstrzymana!!!

Iwona, Rafał
11-11-2007, 20:43
Dzieki Zapi za szybka odpowiedź :D

A jak juz tak będziesz mierzył, to zmierz prosze rozmiar stopnia (szerokość, wysokość i głębokość) jaki Ci wyszedł - czy te stopnie są według Ciebie wygodne??? Będę bardzo wdzięczna..

Pozdrawiam
Iwona

kujurek
11-11-2007, 23:19
Witam
mathiasso o dachówce chyba pisałem wcześniej.
Jest to betonowa dachówka BRAAS romańska w technologii cisar kolor kasztan http://www.braas.pl/default1.asp?nodeid=717.
Jeśli chodzi o wykończenia narożników to podobnie jak przy oknach, drzwiach i pasek wkoło domu to styropian. Pamiętajcie o tych wykończeniach przy planowaniu spustów rynien.
Jeśli chodzi o strop to kupiłem go w dobrej cenie więc to był plus, kolejny to szybkość wykonania, dalej izolacja cieplna i akustyczna stropu jeszcze mniejszy nacisk na mury, mozna zrobić oświetlenie w suficie bez konieczności wykonania podwieszanej konstrukcji z karton-gipsu (ten system oświetlenia zrobiłem np. w kuchni i holu). Wszystko więc wychodzi na plus. Jedyny jak dotąd minus, a i to nie jestem przekonany czy nie jest to wina murarzy to jest to że do malowania musiałem szpachlować wszystkie sufity bo wyszły pęknięcia na gipsach.
Zapi w przypadku Galaktyki takie wyłazy dachowe trzeba zrobi trzy jeżeli robisz wszystkie kominy. W projekcie przewidziane są tzw. stopnie kominiarskie i wejścia na dach po drabinie z zewnątrz. Tych wyłazów naprawdę nie ma jak sensownie zrobić - przynajmniej takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam wszystkich.

Iwona, Rafał
14-11-2007, 19:13
No właśnie Jurek, dzięki za te informacje o wykańczaniu elewacji - miałam własnie pytać czy wszystko robione na styropianie :)

Zapi, zmierzyłeś może te schody???

Pozdrawiam,

mathiasso
14-11-2007, 20:50
Dzięki Jurku za odpowiedz, tak coś kojarzyłem że pisałeś o dachówce.....wybacz że tak Cię męcze :)
kurcze cały czas właśnie zastanawiam się nad stropem czy ta teriva czy tradycyjny, bo już kilku "budowlańców" mówiło mi że właśnie one lubią pękać i to by się u Ciebie potwierdziło....
a Twoja dachówka wygląda super do tego jeszcze pewnie jakiś tynk kremowy i będzie gites. Tak właśnie myśle zrobić

zapi
15-11-2007, 17:01
Zmierzyłem i wygląda to tak: wysokość stopnia 27 cm szerokość 26 cm, mi to w zupełności wystarcza ale są osoby, które twierdzą że jakby były szersze niż 26 wygodniej stawiało by się stopę. Schody lekko wystają za ściankę drzwi salonowych wieczorem wkleję nowe zdjęcia więc sami zobaczycie. Mi to zupełnie niczego nie koliduje bo wejście do łazienki mam od strony korytarza wejściowego na projektowy strych na którym planuję siłownę pinponga itd. Na poddaszu schody napewno weszły dalej w strop niż w projekcie, wymiar mam gdzieś zapisany poszukam i dopiszę. Mam juz otynkowany garaż i czekam na bramę i otwory ciekawe czy Mikołaj się wyrobi do świąt!!!.

mathiasso
15-11-2007, 18:51
Zapi czy stół do ping-ponga masz zamiar ustawić na strychu?? myślisz że będzie tam wystarczająco miejsca?? i jak wniesiesz tam stół?? bo też mam ochote go tam postawić.

Iwona, Rafał
15-11-2007, 19:07
Zapi, WIELKIE dzięki za pomiary :D

Czekam wobec tego na fotki.


A tak na marginesie...... chłopaki Wy marzycie o pingpongu a ja o dachu - chociaż :wink:

Pa pa
Iwona

mathiasso
15-11-2007, 19:13
hehe ja tak z wyprzedzeniem.....bo przecież nawet ścian nie mam....ale kto wie jak zima będzie łagodna to w lutym chyba ruszę ostro :)

Iwona, Rafał
15-11-2007, 19:18
Oby była łagodna, bo ja do swojej działki żadnym cięzkim sprzętem nie moge podjechać jak jest takie błoto, niby nieduża góreczka,ale.......

Ja czekam na wiosne tej zimy :) ale jak na razie to u nas non stop pada - jak nie deszcz to śnieg :(

pa pa

zapi
15-11-2007, 20:48
Spokojnie się zmieści a z wniesieniem też nie widzę problemów. Chyba skopiowałem zdjęcia schodów dajcie znać czy je widać bo moja przeglądarka w domu szwankuje. Link jest wyżej

mathiasso
15-11-2007, 20:54
tzn będziesz robił szersze wejście, bo na strych to raczej taki niezbyt duży otwór z rozkładaną drabinką...
a co do zdjęć to wg mnie nic nowego nie doszło, tak mi się zdaje 8)

zapi
15-11-2007, 20:58
Strych czyli pomieszczenie nad garażem wg projektu to jest stryszek. Postaram się
jeszcze raz skopiować zdjęcia.

mathiasso
15-11-2007, 21:06
aaaa teraz wszystko jasne. ja niestety lub stety buduje galaktykeIII, więc mam tylko ten strych na górze i się zastanawiam czy tam stół wejdzie i czy będzie można w miare spokojnie pograć?

zapi
15-11-2007, 21:39
Już są zdjęcia schodów.

Iwona, Rafał
19-11-2007, 20:33
widzę, widzę - dzięki :D

Zapi, zamawialeś juz okna? Ile ich dajesz na ten strych?

Iwona

Iwona, Rafał
19-11-2007, 20:35
Też buduję Gaklaktykę z podwojnym, garażem

zapi
21-11-2007, 18:14
Okna dachowe mam juz dawno bo blacha miała być robiona w sierpniu, potem majster termin zmienił na listopad a teraz zostało na wiośnie!!! wiec jutro rozmawiam z innym. Okien będzie ogólnie 9 szt, na strychu daję 4 szt bo teraz tam jest strasznie ciemno. Długo nad tym myslałem ale jednak 4 - widziałem u kolegi podobne pomieszczenie. Wykąbinowałem też dodatkowe okno dachowe nad klatką schodową na poddaszu doświetli schody i górny korytarz. Kupiłem Veluxa w dobrej cenie więc postanowiłem dać kilka okien więcej. Dziś mieli mi montować bramę garażową i .............? podobno przez pomyłkę zrobili o metr krótszą i czekam kolejny tydzień. Do papapetówki będę chyba siwy a może nawet łysy. Ale dobra wieść to taka że mam tynkarza. Zobaczymy czy będzie terminowy hehe

albin0007
25-11-2007, 12:45
Witam Wszytkich

W pażdziriku rozpocząłem budowę Galaktyki II lustro z podpiwniczeniem.
Jako ze zaczela sie zima, na budowie mało się dzieje. Chcę jeszcze w tym roku kupić więźbe dachową niestety gdzieś zaginął mi spis zawartości materiałów. :cry:
Czy ktoś z budujących galaktykę II może mi przesłać scan z zestawienia więżby dachowej?

Z góry dziękuję.
Przy okazji chetnie się podzielę doświadczeniami z budowy.

Pozdrawiam
albin0007
[email protected]

Iwona, Rafał
25-11-2007, 14:11
Zapi, to mnie troszkę do pionu postawiłes z tymi oknami na poddaszu.....Musze sie zastanowić. Ale 4 sztuki nad garażem to nie za duzo???

Pa pa
Iwona

zapi
25-11-2007, 17:10
Jak pisałem wcześniej nad tymi oknami dużo myslałem, teraz tam jest strasznie ciemno mimo prześwitów nad murłatami. Jeśli kiedyś zajdzie potrzeba np przedzielenia tego pokoju na dwa - okna dachowe już tam będą. Jeśli nie- będzie kapitalnie widny poookój.
Alnin zadzwoń może do pracowni projektowej oni ma 100% mają to zestawienie i wyślą mailem, mi wysyłali rzuty itd.
Jutro zaczynam kłaśc blachę na dach- nowa ekipa.

Iwona, Rafał
28-11-2007, 20:15
W sumie racja...po co mi taka ciemna i ponura łazienka/łaźnia???

Czy ktos z Was ma zamiar montowac solary i kominek z płaszczem wodnym?
Może macie jakieś sugestie dotyczące ogrzewania? U mnie nie wchodzi w grę gaz ziemny :(

Sonne, Jurek - co tak cichutko siedzicie?
Zapi, ekipa dopisuje, domek sie zadasza?

Pozdrawiam
Iwona

zapi
28-11-2007, 21:05
Ekipa była i owszem zbiła sobie stolik z palet, zbiła drabinę i pojechała do domu -śnieg ich wystraszył i do dziś ich nie widziałem. Ale za to mam już bramę garażową, i drzwi wejściowe a w piątek zamknę domek oknami. :wink:

Iwona, Rafał
29-11-2007, 19:26
To super :) Gratuluję.

i czekam na fotki
pa pa

zapi
03-12-2007, 17:21
Witam są mowe zdjęcia. Oczywiście czekam na opinie.

zapi
14-12-2007, 12:37
Mam prośbę obejrzyjcie dokładnie zdjęcie frontu z oknami i napiszcie co jest nie tak? Mam zagwostkę i potrzebuję szybkiej rady czy to popraić czy zostawć? Czekam na info.