PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE! Czy styro EPS 70 nadaje się do ocieplania ścian fund?



Ela_i_Maciek
23-10-2006, 21:16
Witajcie,

właśnie wróciłem ze swojej budowy, gdzie stwierdziłem, że ekipa przymierza się do ocieplania ścian fundamentowych styropianem klasy EPS 70 (Rigips Eurostyr 15). Czy taki styropian nadaje się do ocieplania ścian fundamentowych? Na stronie producenta jest napisane, że tego styropianu można używać do ocieplania ścian fasadowych, poddaszy, etc. Nie ma wzmianki o ścianach fundamentowych.. Z myślą o takich ścianach producent proponuje styropian wyższych klas ...

Czy ekpia naciągnęła mnie i kupiła za słaby styropian, czy mogę się nie martwić?? Bardzo proszę o informację, bo chciałbym w miarę możliwości zaradzić ew. kłopotom.

Aha - ściana jest w tej chwili posmarowana dysperbitem (tak to się chyba nazywa), na to ma być położony styropian. Styropian ma być oklejony siatką zbrojącą i zaprawą klejową i na to mają być położone jeszcze dwie warstwy dysperbitu... Buduję się na podłożu piaskowym i raczej suchym. Czy ten styropian będzie OK?

Dziękuję i pozdrawiam,
Maciek