PDA

Zobacz pełną wersję : Frosch pyta ....madrzy podpowiadaja



frosch
24-10-2006, 06:12
Jestesmy na etapie projektowania domku. Sposrod dwoch wstepnych koncepcji wybralismy te,ktorej rzut jest ponizej




Niby wszystko jest ok , ale cos mi w tych schodach nie pasuje :roll: chcielibysmy azurowe zabiegowe (te wygladaja troche jak drabina :-? )
no i kominek ... :roll: mial byc pod oknem z lewej strony , daloby to mozliwosc wybudowania drugiego kominka na tarasie. Mysle jednak sobie , ze mogby tez stac przy filarze na srodku salonu :roll:

Prosze wszystkich "madrych" o sugestie i uwagi dotyczace naszego projektu

frosch
24-10-2006, 06:31
http://images3.fotosik.pl/216/d11ea5b07f7519cf.jpg (www.fotosik.pl)

agnieszkakusi
24-10-2006, 06:49
nie wiem czy to co widać na tym rzucie parteru to już to, co ma być czy prostu zdjecie jest tak zrobione. (ale namieszałam :lol: )Jak dla mnie to na pierwszy rzut oka te pokoje (wszystkie) wyglądają jak tramwaje. Długie i wąskie....odnośnie kominka. my tez mielismy w projekcie dwustronny. Zrezygnowaliśmy z niego, bo boję się trochę czy elewacja nie będzie okopcona.

frosch
24-10-2006, 07:01
agnieszka , ten salon jest tak dlugi , poniewaz jest z kuchnia , ktora bedzie otwarta (usytuowana od frontu przy spizarce )
fakt zdjecie jest kiepskie :-?
na gorze beda jeszcze 3 pokoiki goscinne i duza lazienka
o elewacje sie nie boje (frosch nie moze zycz bez pracy wiec moze malowac taras dwac razy do roku :wink: ).
Po ustawieniu (w glowie) mebli w salonie brakuje mi miejsca na telewizor i dalabym go wlasnie do tego lewego rogu a kominek na srodku salonu widoczny i z wypoczynkowej czesci i z jadalni .pytam was , bo mam misz masz we lbie :oops:

andre59
24-10-2006, 09:28
Napisz jaki ma być dach bo ma to wpływ na optymalne ustawienie komina i kominka. Czy dwuspadowy z kalenicą wzdłuż podciągu i schodów?
Jeżeli tak, to można by wybudować kominka dwustronny, ale ze względu na lepsze rozprowadzenie ciepła kominek ustawiłbym przy filarze na środku salonu.
Poza tym jakoś "nie widzę" kominka ustawionego w kącie przy oknie.
Zawsze można wybudowac drugi komin do kominka zewnętrznego. I tak przewody dymowe powinny być osobne.

Schody na rysunku zawsze wyglądają jak drabina (trochę mały ten rysunek). :wink:
Czy pod schodami ma być jakiś schowek?
Może dałoby się jednak zrobić schody ze spocznikiem, są o wiele wygodniejsze.

Wklej jeszcze rzut poddasza, będziemy dalej kombinować.
(tylko większy, żeby wymiary dało się odczytać) :wink:

Pozdrawiam. :D

Maxtorka
24-10-2006, 11:39
froschka :D

Kominek w rogu przy oknie jakoś mi nie pasuje , będzie sprawiał wrażenie jakby był tak na przyczepkę :roll:
Na pewno lepszym miejscem będzie filar na środku salonu . Kominek będzie na eksponowanym miejscu .
Mam jeszcze pytanie gdzie jest wyście na taras ?
I jak zaplanowaliście kącik wypoczynkowy ?

frosch
24-10-2006, 11:39
dach bedzie kopertowy (wymog pana froscha), co podobno nie przeszkadza w ustawieniu kominka w tym rogu i zrobieniu tego drugiego na tarasie
choc moim marzeniem byl kominek na tarasie (zmarzluch jestem niepoprawny), sklonna jestem z niego zrezygnowac i grzac sie np.w ramionach froscha (przyjemne z pozytecznym :wink: ), wykombinowalam ten kominek w salonie na filarze i moze jeszcze wykombinowalabym przy waszej pomocy schody ,ktorych jeden ze stopni przechodzilby jakos sprytnie w polke przy kominku :roll:
pod schodami nie ma byc zadnego schowka , chce azurowe , zeby nie byly zbyt monstrualne. tam za tymi schodami sa jeszcze drzwi z wyjsciem na taras (ten zadaszony), co mi sie bardzo podoba i nie chcialabym z nich rezygnowac
a ten spocznik to co? :oops:
rysunek mam narazie tylko taki , bo to tylko koncepcja (poddasza niestety nie mam) .mam wizualizacje obu kondygnacji na plytce ,a le niestety pojechaly do De .jak uda mi sie je wkleic to pomyslimy o gorze :)
dziekuje andre za zainteresowanie
pozdrawiam Goska

frosch
24-10-2006, 11:46
froschka :D

Kominek w rogu przy oknie jakoś mi nie pasuje , będzie sprawiał wrażenie jakby był tak na przyczepkę :roll:
Na pewno lepszym miejscem będzie filar na środku salonu . Kominek będzie na eksponowanym miejscu .
Mam jeszcze pytanie gdzie jest wyście na taras ?
I jak zaplanowaliście kącik wypoczynkowy ?
no wlasnie podobnie mysle :D
jedno wyjscie na taras jest w salonie , drugie pod schodami na taras zadaszony .tak ogolnie chce duzy taras wzdluz calej szerokosci domu (duuuza rodzina , duuuuzo przyjaciol ...hmmmm.., duuuuzo nowych znajomosci na tym forum :lol: ), ale moze ktos podpowie mi inne rozwiazanie.na tym etapie projektowania moge sobie jeszcze widziwiac , bo potem frosch nie zgodzi sie na zadne zmiany (juz ja go znam) , a nie chce sie z nim rozstac z powodu roznic pogladowych w trakcie budowy :wink: :)
wypoczynek ...no nie wiem :roll: chyba z prawej strony gdzies przy wyjsciu na taras

Maxtorka
24-10-2006, 11:49
I jeszcze coś mi się pomyślało :roll:
Jak kominek będzie przy tym filarze przy schodach to nie będzie w salonie a raczej w jadalni albo na granicy jadalni i salonu , chyba że źle patrzę na projekt .
To też chyba nie najlepszy pomysł .

Maxtorka
24-10-2006, 11:54
Muszę lecieć do pracy .
Postaram się wpaść dziś wieczorem a jak nie to na pewno jutro przed południem :D

frosch
24-10-2006, 13:37
I jeszcze coś mi się pomyślało :roll:
Jak kominek będzie przy tym filarze przy schodach to nie będzie w salonie a raczej w jadalni albo na granicy jadalni i salonu , chyba że źle patrzę na projekt .
To też chyba nie najlepszy pomysł .
no wlasnie mysle, ze na granicy jadalni i salonu
a dlaczego nienajlepsze to rozwiazanie? pytam , bo nigdy nie mialam kominka :oops:

variuss
24-10-2006, 13:55
Powiem prawdę o tym projekcie znów ktoś mnie nie będzie lubiał... :)

Po pierwsze - wszystko jest do smietnika, nie płać za toto ani złotowki, a architekta wsadź w rakiete i wyślij w kosmos. Albo gorzej mu zrób: kaz mu to wybudować i w tym mieszkac !!

Do rzeczy :

- wiatrołap - K_A_T_a_s_t_r_o_f_a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak ty sobie wyobrazasz ubrac się tam, rozebrac, przechowac kurtki, buty , czapki, szaliki ?????? Tam ledwo mozna będzie wejśc i drzwi za sobą zamknać !

- Kuchnia, a właściwie to gdzie ona jest ???? Czy to jest toto z podpisem pokój dzienny i oknem na froncie ? Ależ ten architekt się spieszył !!!! Projektowanie to nie formuła 1, skoro są błędy w podpisach to aż strach pomyślec co będzie dalej!!!!

- Jadalania, czy miejsce na nia to jest toto z bocznym oknem, przy pom gosp. i na wprost kibla??
No miodzio- Wszystki odgłosy z WC będą grały "pierwsze skrzypce" a drzwi do kibelka będą jej główną ozdoba.

- pokój dzienny, czyli "podążaj w strone światła" Jaka wysokośc kondygnacji jest planowana, bo jeżeli mniej niż 3 m to będzie wrażenie, że sufit mzna dotknąc wyciagniętą reka.

- schody, czyli codzienne zaklady: kto pierwszy sturla się z zakretu. Znając pewna dramatyczną historie z zycia w domu z zakręconymi schodami : pierwsza spadnie mama z dzieckiem na ręku.

- pokoik = blokowa kiszka

- podcień - czemu-komu na służyc ???? nie prowadzą na niego zadne drzwi.

ms.
24-10-2006, 14:03
A jak budynek ma się do stron świata. Najlepiej, gdyby wejście było od północy, wtedy taras zadaszony wypada od południa. Jak dla mnie troszke mała kuchnia, nawet jak na otwartą.
Kominek przy filarze - nie nacieszysz się jego widokiem siedząc w jadalni ani w salonie. Meble pewnie ustawione będą "pod telewizor" i punkt ciężkości salonu przesunie się mimo woli w stronę telewizora. Kominek będzie sobie stał i dawał ciepło.

frosch
24-10-2006, 14:28
dlaczego mialabym cie nie lubiec? :roll: nie prosilam o aplauz lecz o wszelkie cenne uwagi dotyczace tego projektu
:)
nie winie architekta o nieudolnosc , to tez czlowiek :lol: . sama wymyslilam taki uklad i wielkosc pomieszczen , wiec co mogl poradzic , jak baba sie uparla :roll:
wiatrolap...(frosch nie chcial go wcale , nie cierpi ich), lecz ja sie uparlam , ze to bariera przed zimnem , wiatrem itd.musi byc wiec maly , zeby mogl jak najszybciej przez niego przejsc i wiecej go nie ogladac :D wystarczy mi zwykla garderoba a nawet wieszak
kuchnia ......tak to toto z przodu ...wystarczy chyba na szafki i sprzet agd?moge sobie z nia wyjsc ile zechce
jadalnia....owszem przy tym oknie. przyznam, ze o kiblu nie pomyslalam (myslisz, ze z odleglosci przeszlo 7m slychac odglosy ? :roll: lepiej zbudowac wychodek na dworze? sorry , zartowalam :D )pomysle o przesunieciu drzwi z toalety jak najbardziej w lewo , zreszta okno tez chce przesunac w lewo , zeby zmiescic kabine prysznicowa
pokoj dzienny....podazaj w srone swiatla, dalo mi do myslenia :roll: moze dodac jeszcze jedno okno?. jak wysoko jeszcze nie wiem, ale na bank nie 3.80m (mam tak teraz i nie chce wiecej )
schody owszem , nie podobaja mi sie .mialy byc nawet krecone (gora jest tylko dla gosci, wcale mialo jej nie byc, ale wyzebralam ja z wieeelkim trudem).masz prawo o tym nie wiedziec...dzieci nie nosze juz na rekach,sa wieksze ode mnie :wink: .to ma byc domek dla dwojga doroslych ludzi , ktorzy maja nadzieje na odwiedziny od czasu do czasu swej piatki doroslych juz dzieci
pokoik ma byc jakims gabinecikiem albo sypialnia dla ktoregos z rodzicow
nam 12m sypialnia do spania i ...pipipi chyba wystarczy (gonic sie mozemy po blisko 60m salonie :D
jaki podcien?jestem naprawde noga budowlana :oops:
variuss, slicznie dziekuje za wszystkie twoje uwagi i bede wdzieczna za kolejne
pozdro

frosch
24-10-2006, 14:33
A jak budynek ma się do stron świata. Najlepiej, gdyby wejście było od północy, wtedy taras zadaszony wypada od południa. Jak dla mnie troszke mała kuchnia, nawet jak na otwartą.
Kominek przy filarze - nie nacieszysz się jego widokiem siedząc w jadalni ani w salonie. Meble pewnie ustawione będą "pod telewizor" i punkt ciężkości salonu przesunie się mimo woli w stronę telewizora. Kominek będzie sobie stał i dawał ciepło.
a gdyby zrobic taki polokragly kominek na okraglym filarze?
strony sa wlasnie takie jak piszesz
pomysle o tej kuchni (uparlam sie na te spizarke i dlatego tak wyszlo :evil: )
powirzchnia domu nie najwieksza z paru powodow: ma byc dla dwojga osob, waska dzialka(20m) , chcemy postawic go na plycie grzewczej Legallet (duze koszta)

stastny
24-10-2006, 14:37
Witam
Bardzo kijowy projekt... dawno bardziej kijowego nie widziałem
variuss ma rację we wszystkim...
a ja tylko zapytam.... Co za architekt rysuje drzwi wiatrołapu do wewnątrz?????? :evil:
duża, wielka kicha... patrzec się na toto nie chce, a co dopiero mieszkac
bleh!!!!

Pozdrawiam :D

frosch
24-10-2006, 14:43
mialam jeszcze taka propozycje
[img=http://img200.imageshack.us/img200/1835/koncp1xj1.th.jpg] (http://img200.imageshack.us/my.php?image=koncp1xj1.jpg)
ale jakos mi nie przypadla do serca :-?

agnieszkakusi
24-10-2006, 16:33
hmmm, jakos nie mogę pojąć dlaczego nie poszukacie gotowego projektu. Jesli to wymyslił Wam jakis architekt to....SZOK...jestes pewna na 100%, że dom tylko dla dwóch osób?

frosch
24-10-2006, 16:43
hmmm, jakos nie mogę pojąć dlaczego nie poszukacie gotowego projektu. Jesli to wymyslił Wam jakis architekt to....SZOK...jestes pewna na 100%, że dom tylko dla dwóch osób?
:o :o :o dlaczego pytasz?
dla dwoch

ESKIMOS
24-10-2006, 18:05
Nawet nie będę krytykował, bo pewnie i tak już sie do niego przuywiązałaś. :roll:
A moja opinia byłaby najbardziej zblizona do opinii variuss-a i stastny-go. :wink:

To jakiś koszmarek. :o
Ale skoro Ci się podoba................

frosch
24-10-2006, 18:19
Nawet nie będę krytykował, bo pewnie i tak już sie do niego przuywiązałaś. :roll:
A moja opinia byłaby najbardziej zblizona do opinii variuss-a i stastny-go. :wink:

To jakiś koszmarek. :o
Ale skoro Ci się podoba................
wiesz.... myslalam, ze jestes zlosliwy, a ty nawet mily czlowiek jestes :wink:
nie przywiazalam sie do niego (na szczescie ) i moge jeszcze wszystko zmieniac
na dzien dzisiejszy nie chce miec domku
ale jutro mi przejdzie :D
dziekuje za wpis

ESKIMOS
24-10-2006, 19:29
wiesz.... myslalam, ze jestes zlosliwy,
Ja złosliwy? :o
Jestem człowiekiem niespotykanie przyjaźnie nastawionym do świata i ludzi. :D
A o projektach chętnie podyskutuję - tylko proszę - nie o tym. :roll:

Pozdrawiam.

frosch
24-10-2006, 19:30
wiesz.... myslalam, ze jestes zlosliwy,
Ja złosliwy? :o
Jestem człowiekiem niespotykanie przyjaźnie nastawionym do świata i ludzi. :D
A o projektach chętnie podyskutuję - tylko proszę - nie o tym. :roll:

Pozdrawiam.
dzieki, dobry czlowieku :D

andre59
24-10-2006, 19:36
Froschka, przy kopertowym dachu komin wybudowany w rogu pokoju będzie musiał sporo ponad ten dach wystawać. Będzie wyglądał jak świeczka na torcie.
Efektywna długość kanału dymowego musi wynosić przynajmniej 4 m żeby w kominie był wystarczający ciąg.
Będziesz podziwiać komin wystający 2,5 metra ponad dach?
Poza tym jak ma się do niego dostać kominiarz?

frosch
24-10-2006, 19:40
Froschka, przy kopertowym dachu komin wybudowany w rogu pokoju będzie musiał sporo ponad ten dach wystawać. Będzie wyglądał jak świeczka na torcie.
Efektywna długość kanału dymowego musi wynosić przynajmniej 4 m żeby w kominie był wystarczający ciąg.
Będziesz podziwiać komin wystający 2,5 metra ponad dach?
Poza tym jak ma się do niego dostać kominiarz?
hmmm.. :roll: ale ty madry jestes :) ja glupia blondyna widze innymi oczyma niestety :(

andre59
24-10-2006, 19:45
Froschka, przy kopertowym dachu komin wybudowany w rogu pokoju będzie musiał sporo ponad ten dach wystawać. Będzie wyglądał jak świeczka na torcie.
Efektywna długość kanału dymowego musi wynosić przynajmniej 4 m żeby w kominie był wystarczający ciąg.
Będziesz podziwiać komin wystający 2,5 metra ponad dach?
Poza tym jak ma się do niego dostać kominiarz?
hmmm.. :roll: ale ty madry jestes :) ja glupia blondyna widze innymi oczyma niestety :(
przede wszystkim doświadczony,
swój dom już prawie skończyłem więc się mądrzę :wink: :D

frosch
24-10-2006, 19:48
wobec tego wprowadze sie do ciebie :D , bo ja juz budowac nie chce :cry:

andre59
24-10-2006, 19:55
wobec tego wprowadze sie do ciebie :D , bo ja juz budowac nie chce :cry:
moja chałupka na trzy osoba była projektowana więc sama rozumiesz... :wink:
i nie załamuj się kobieto, początki zawsze są trudne :D

z tego szkicu da się wykombinować coś sensownego, jestem pewien.

frosch
24-10-2006, 19:57
a nie mozesz dobudowki jakiejs zrobic ? :wink:

andre59
24-10-2006, 19:59
a nie mozesz dobudowki jakiejs zrobic ? :wink:
nie bardzo,
działka ciut za wąska, a w stronę ogrodu nie da rady :wink:
no chyba że w górę :roll: :D

frosch
24-10-2006, 20:02
no widzisz? spytaj Wiesie czy mnie przyjmie :D
pomoge przy domostwie, w ogrodzie podlubie a Frosch zlota raczka tez sie przyda :lol:

andre59
24-10-2006, 20:06
no widzisz? spytaj Wiesie czy mnie przyjmie :D
pomoge przy domostwie, w ogrodzie podlubie a Frosch zlota raczka tez sie przyda :lol:
dwie gospodynie w kuchni? :o
chyba z Froschem na stołówkę się zapiszemy :wink: :D

Nefer
24-10-2006, 20:07
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(

frosch
24-10-2006, 20:12
no widzisz? spytaj Wiesie czy mnie przyjmie :D
pomoge przy domostwie, w ogrodzie podlubie a Frosch zlota raczka tez sie przyda :lol:
dwie gospodynie w kuchni? :o
chyba z Froschem na stołówkę się zapiszemy :wink: :D
:lol: :lol: :lol:
bedziemy z Wiesia na zmiane gotowac :D , zeby zwady nie bylo

frosch
24-10-2006, 20:14
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(
zalamke kochaniutka to ja mam dzisiaj :P

Nefer
24-10-2006, 20:15
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(
zalamke kochaniutka to ja mam dzisiaj :P
No Co Ty FROSZKA !!!!!!!!!!!! Luzik :) Będzie gooood :) Ale rzczywiście ten Twój architekt się nie narobił :cry: :cry: :roll:

frosch
24-10-2006, 20:17
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(
zalamke kochaniutka to ja mam dzisiaj :P
No Co Ty FROSZKA !!!!!!!!!!!! Luzik :) Będzie gooood :) Ale rzczywiście ten Twój architekt się nie narobił :cry: :cry: :roll:
:lol: :lol: :lol:
wiesz ,wrzucilam juz dzisiaj na loozik , pojutrze jade do Froscha i omowimy szczegoly zamordowania goscia
dzialke mamy spora (bedzie gdzie zakopac ) :wink: :D

Nefer
24-10-2006, 20:17
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(
zalamke kochaniutka to ja mam dzisiaj :P
No Co Ty FROSZKA !!!!!!!!!!!! Luzik :) Będzie gooood :) Ale rzczywiście ten Twój architekt się nie narobił :cry: :cry: :roll:
:lol: :lol: :lol:
wiesz ,wrzucilam juz dzisiaj na loozik , pojutrze jade do Froscha i omowimy szczegoly zamordowania goscia
dzialke mamy spora (bedzie gdzie zakopac ) :wink: :D
Baaaaaaaaardzo dobry pomysł !!!!! Wiesz jak Ci pomidory wybujają ?

canna
24-10-2006, 20:19
Powiem prawdę o tym projekcie znów ktoś mnie nie będzie lubiał... :)

Po pierwsze - wszystko jest do smietnika, nie płać za toto ani złotowki, a architekta wsadź w rakiete i wyślij w kosmos. Albo gorzej mu zrób: kaz mu to wybudować i w tym mieszkac !!

Do rzeczy :

- wiatrołap - K_A_T_a_s_t_r_o_f_a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak ty sobie wyobrazasz ubrac się tam, rozebrac, przechowac kurtki, buty , czapki, szaliki ?????? Tam ledwo mozna będzie wejśc i drzwi za sobą zamknać !

- Kuchnia, a właściwie to gdzie ona jest ???? Czy to jest toto z podpisem pokój dzienny i oknem na froncie ? Ależ ten architekt się spieszył !!!! Projektowanie to nie formuła 1, skoro są błędy w podpisach to aż strach pomyślec co będzie dalej!!!!

- Jadalania, czy miejsce na nia to jest toto z bocznym oknem, przy pom gosp. i na wprost kibla??
No miodzio- Wszystki odgłosy z WC będą grały "pierwsze skrzypce" a drzwi do kibelka będą jej główną ozdoba.

- pokój dzienny, czyli "podążaj w strone światła" Jaka wysokośc kondygnacji jest planowana, bo jeżeli mniej niż 3 m to będzie wrażenie, że sufit mzna dotknąc wyciagniętą reka.

- schody, czyli codzienne zaklady: kto pierwszy sturla się z zakretu. Znając pewna dramatyczną historie z zycia w domu z zakręconymi schodami : pierwsza spadnie mama z dzieckiem na ręku.

- pokoik = blokowa kiszka

- podcień - czemu-komu na służyc ???? nie prowadzą na niego zadne drzwi.



JA CIĘ LUBIĘ http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_razz.gif
nie przeszkadza mi "surowe" poczucie humoru http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif za to dociera waga konkretów.
Dzięki Twoim radom uniknęłam fatalnego błędu, przenicowałam poglądy i wybrałam zupełnie inny projekt. I jestem zadowolona http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif bo nie dostanę klaustrofobii....(pod tym dachem, co to wiesz)
Pozdrawiam, zawsze z sympatią

frosch
24-10-2006, 20:19
szczerze mówiąc ten drugi projekt, który wkleiłaś jest sensowniejszy choć tez nie idealny. Przynajmniej salon jakiś taki... ładniejszy.
Półokrągły kominek ? I jeszcze taki "szerokokątny" ? 14 k :):) Spartherm DRh - taki będę mieć :):)
Załamka ... ale serce nie sługa :(
zalamke kochaniutka to ja mam dzisiaj :P
No Co Ty FROSZKA !!!!!!!!!!!! Luzik :) Będzie gooood :) Ale rzczywiście ten Twój architekt się nie narobił :cry: :cry: :roll:
:lol: :lol: :lol:
wiesz ,wrzucilam juz dzisiaj na loozik , pojutrze jade do Froscha i omowimy szczegoly zamordowania goscia
dzialke mamy spora (bedzie gdzie zakopac ) :wink: :D
Baaaaaaaaardzo dobry pomysł !!!!! Wiesz jak Ci pomidory wybujają ?

domyslam sie :D ale tez moga byc jakies takie niedorobione :-?

frosch
24-10-2006, 20:23
Powiem prawdę o tym projekcie znów ktoś mnie nie będzie lubiał... :)

Po pierwsze - wszystko jest do smietnika, nie płać za toto ani złotowki, a architekta wsadź w rakiete i wyślij w kosmos. Albo gorzej mu zrób: kaz mu to wybudować i w tym mieszkac !!

Do rzeczy :

- wiatrołap - K_A_T_a_s_t_r_o_f_a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak ty sobie wyobrazasz ubrac się tam, rozebrac, przechowac kurtki, buty , czapki, szaliki ?????? Tam ledwo mozna będzie wejśc i drzwi za sobą zamknać !

- Kuchnia, a właściwie to gdzie ona jest ???? Czy to jest toto z podpisem pokój dzienny i oknem na froncie ? Ależ ten architekt się spieszył !!!! Projektowanie to nie formuła 1, skoro są błędy w podpisach to aż strach pomyślec co będzie dalej!!!!

- Jadalania, czy miejsce na nia to jest toto z bocznym oknem, przy pom gosp. i na wprost kibla??
No miodzio- Wszystki odgłosy z WC będą grały "pierwsze skrzypce" a drzwi do kibelka będą jej główną ozdoba.

- pokój dzienny, czyli "podążaj w strone światła" Jaka wysokośc kondygnacji jest planowana, bo jeżeli mniej niż 3 m to będzie wrażenie, że sufit mzna dotknąc wyciagniętą reka.

- schody, czyli codzienne zaklady: kto pierwszy sturla się z zakretu. Znając pewna dramatyczną historie z zycia w domu z zakręconymi schodami : pierwsza spadnie mama z dzieckiem na ręku.

- pokoik = blokowa kiszka

- podcień - czemu-komu na służyc ???? nie prowadzą na niego zadne drzwi.



JA CIĘ LUBIĘ http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_razz.gif
nie przeszkadza mi "surowe" poczucie humoru http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif za to dociera waga konkretów.
Dzięki Twoim radom uniknęłam fatalnego błędu, przenicowałam poglądy i wybrałam zupełnie inny projekt. I jestem zadowolona http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif bo nie dostanę klaustrofobii....(pod tym dachem, co to wiesz)
Pozdrawiam, zawsze z sympatią
moze go nie lubic jedynie nasz architekt :lol: :lol: :lol:

variuss
25-10-2006, 07:40
Nie załamuj się kobitko, tylko szukaj gotowych, sprawdzonych rozwiązań, żeby je potem "wkleić" do swojej koncepcji.
Salon 40 m2 - nie sztuka wybudowac (jak sie ma za co) ale sztuka tak zagospodarować, żeby był przytulny i przestronny jednoczesnie.Wbrew pozorom to nie jest wcale latwiejsze niż w przypadku małego salonu. Brak pomysłu na takie duże wnętrze może zaowocowac salonem ala dworzec kolejowy, chyba nie do tego dążysz ? :D

Dlatego tez na koncepcji architektonicznej muszą być naniesione MEBLE !!!

Inna sprawa to wspomniana wcześniej wysokośc kondygnacji. Masz 16 schodow, zakładam, że nie-stromych, odejmij grubośc stropu. Zostaje max 270 cm wysokości. To stanowczo za mało dla 1 pomieszczenia 40 m2. Okna duzo tu nie zadziałaja, ważne są proporcje. Dobre proporcje to moim zdanien jedna z najwazniejszych kwestii w architekturze. Dobre proporcje pomieszczeń sprawiaja wrażenie "przyjaznych".
Dlatego też powinnaś wprowadzić jakiś umowny podział tej przestrzeni.. Na pewno bedzie tam jakiś podciąg i słup (słupy). Można przemyślec układ wnetrza, tak aby te słupy, podciągi znajdowały się na granicy stref : strefa wypoczynkowa, jadalna, kuchnia.

Pooglądaj galerię domów, inspiracje na wnętrzach, okresl swoj styl i rodzaj mebli, zabudowy kuchennej, a potem się zastanów, jak to wszystko rozmieścic. Zastanów się, jaki widok chcesz miec, siedąc na kanapie, a jaki siedząc przy stole, czy masz pomysł na "poskromienie" akustyki ????
Większość osób na tym forum buduje 1 dom, wiele osób nigdy nie mieszkało w domu, dlatego pewne kwestie są trudne do wyobrażenia sobie. Ale nie ma się co poddawać !!!! Im większa "burza mózgów" tym lepiej, tym więcej kwestii zostanie poruszonych i co za tym idzie, tym mniej błędów popełnisz !

Pozdrawiam!
ZMIEŃ ARCHITEKTA, ten nie dorósł jeszcze do swojego zawodu !!!!!!

frosch
25-10-2006, 08:06
hej variuss , slicznie dziekuje za twoje rady
jakos tak znow zachcialo mi sie domku :D
przyznaje ,ze nigdy nie mieszkalam w domu (poza wakacjami na wsi u babci ) i tym usprawiedliwiam swoja niewiedze. Mamy cicha nadzieje , ze przy waszej pomocy bedziemy mieli dom taki , o jakim marzymy

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
a jak jeszcze cos wymyslisz madrego to prosze cie napisz :D

agnieszkakusi
25-10-2006, 08:52
na pewno uda Wam się coś znaleźć. A ten Wasz projektant, no cóż...tak jak pisałaś, macie dużą działkę... :lol:

Maxtorka
25-10-2006, 08:56
Witaj froschka :D
Cieszę sie że dziś humor się poprawił i chęć budowania wróciła :D
A propos kominka , moim zdaniem powinien mieć swoje miejsce .
Nie być gdzieś wciśnięty albo postawiony bo gdzie indziej się nie mieścił .
Po to między innymi fundujemy sobie kominki żeby patrzeć w ogienek . A żeby patrzeć trzeba mieć miejsce do patrzenia , wygodne , przytulne , czyli musimy taki azyl komikowy stworzyć . Dlatego w tym projekcie kominek na granicy jadalni i salonu to moim zdaniem nieporozumienie .
I rzecz następna . Jak będziecie ogrzewać dom , bo jakoś nie widzę kotłowni .
I jeszcze kuchnia . Dla mnie za mała , za to spiżarnia stosunkowo duża .
Na szczęście jesteście na etapie projektowania i wszystko jeszcze można zmienić .
Głowa do góry :D
Na pewno sie uda :D

frosch
25-10-2006, 09:26
dzieki maxi , wszyscy jestescie kochani :D
ogrzewac bedziemy : dol legalettem (wiec kotlownia niepotrzebna)
, a gore prawdopodobnie kominkiem (w razie najazdu gosci zima)
z ta kuchnia tez pomysle , bo lubie gotowac i jest bardzo wazna dla mnie

kochani bardzo was prosze o wszelkie pomysly i sugestie

Nefer
25-10-2006, 09:30
Froshka - moja działka ma 17 metrów od wjazdu. Dom stawiam 6 metrów od siatki - a malutki nie jest - i to projekt gotowy :):) Zasiadaj do projektów ! Raz raz raz :)

andre59
25-10-2006, 09:35
Ja bym zrezygnował ze spiżarni jako osobnego pomieszczenia.
W zamian odpowiednio zabudował - wymurował dolne szafki kuchenne i tam przechowywał żywność.

Może dlatego, że kupuję produkty spożywcze na bieżąco w pobliskim sklepie, a nie w supermarkecie i nie potrzebuję osobnego magazynku.

Maxtorka
25-10-2006, 09:47
Spiżarnia moim zdaniem powinna być . Froszka przecież lubi gotować ( i robi to pysznie :D ) . A jak lubi gotować to i zaprawy na zimę , jak prawdziwa gospodyni , robi . A ja zaprawy to gdzieś je trzymać trzeba .
I tu przydaje sie spiżarnia :lol: .
Ale ja bym ją mniejszą zrobiła i po przeciwnej stronie , tzn . od razu koło wiatrołapu .

frosch
25-10-2006, 09:55
no wlasnie....zgadzam sie z maxi , mam teraz spizarke i i tak jest za mala , ale mysle, ze gdyby dobrze rozplanowac w niej regaly , to nie musi byc taka duza .Frosch chcial w niej jeszcze jakies swoje skrzynki ( elektryczne czy z zaworami wodnami , nie znam sie na technice ) umiescic :-? .tez myslalam o umieszczeniu jej z lewej strony i moze zwiekszeniu wiatrolapu . hmmmm.... m
myslcie kochani , myslcie ( jak mi pomozecie zrobie kazdemu po sloju mojego smalcu :wink: :P w nagrode )

ms.
25-10-2006, 10:09
A jak lubi gotować to i zaprawy na zimę , jak prawdziwa gospodyni , robi.
Zaprawy - co to jest? Przetwory?
Jeden ma w domu flizy, inny glazurę...

Maxtorka
25-10-2006, 10:12
A jak lubi gotować to i zaprawy na zimę , jak prawdziwa gospodyni , robi.
Zaprawy - co to jest? Przetwory?
Jeden ma w domu flizy, inny glazurę...

:lol: :lol:
Ja mam glazurę :lol:
Ale robię i zaprawy i przetwory , w zależności od nastroju :lol: :wink:

agnieszkakusi
25-10-2006, 11:44
Frosch, napisz na czym najbardziej Ci zależy jesli chodzi o dom. Jak sobie go wyobrażasz. Może forumowicze przeglądają projekty natkną sie na jakis odpowiadający Twoim wybrażeniom i podeślą link? Maxtorka, nie chwal, nie chwal, bo wszyscy pojedziemy do Froschki na pyszne jedzonko :lol:

ms.
25-10-2006, 18:40
agnieszkakusi, zawsze chciałam Ci powiedzieć, że wybrałaś bardzo fajną parterówkę. Z różnych wątków wiem, że kochasz ten projekt. My z mężem wybraliśmy dom, który ma bardzo podobny rzut w literę H. Trochę mniejszy, bo z garażem jest 116 m2. Jakoś tę piętrowe czy z mieszkalnym poddaszem nie dla mnie.
Trzymam kciuki za pomyślną realizację marzeń o domku!

frosch
26-10-2006, 21:21
A jak lubi gotować to i zaprawy na zimę , jak prawdziwa gospodyni , robi.
Zaprawy - co to jest? Przetwory?
Jeden ma w domu flizy, inny glazurę...
Frosch ma flizy a ja kafelki :wink: :lol: :lol: :lol:

frosch
26-10-2006, 21:23
A jak lubi gotować to i zaprawy na zimę , jak prawdziwa gospodyni , robi.
Zaprawy - co to jest? Przetwory?
Jeden ma w domu flizy, inny glazurę...

:lol: :lol:
Ja mam glazurę :lol:
Ale robię i zaprawy i przetwory , w zależności od nastroju :lol: :wink:
ja robie najczesciej sloiki hhahahh ( ok, ok....z przetworami)

frosch
26-10-2006, 21:47
Frosch, napisz na czym najbardziej Ci zależy jesli chodzi o dom. Jak sobie go wyobrażasz. Może forumowicze przeglądają projekty natkną sie na jakis odpowiadający Twoim wybrażeniom i podeślą link? Maxtorka, nie chwal, nie chwal, bo wszyscy pojedziemy do Froschki na pyszne jedzonko :lol:
parter: ok 100m (salon z jadalnia , 2-ie sypialnie , otwarta kuchnia z oknem od frontu, spizarka a'la pomieszczenie gospodarcze,lazienka ,czesciowo zadaszony taras)
gora : 2-3 pokoiki +lazienka
obiecany smalec gwarantowany :wink: :D
podpowiadacze moga narazie liczyc na grilla na lace :D

andre59
27-10-2006, 09:07
Froschka, a działkę juz macie?
Uważam, że projekt należy wybierać gdy wiadomo gdzie dom będzie stał.

agnieszkakusi
27-10-2006, 09:24
Ms.... :oops: dzięki...to prawda, ten projekt po prostu KOCHAM. Zresztą mój mąż też...i mimo jakiś kłótni, nieporozumień (ach ta budowa :lol: )już nie możemy się doczekać kiedy tam zamieszkamy... Najlepsze jest to, że nie mogę znaleźć nikogo kto ten dom wybudował. Chyba jesteśmy pionierami. Mam kontakt z kilkoma osobami, które też chcą go stawiać, ale jest to narazie w fazie projektów. Może szanowna redakcyja przyjedzie go uwiecznić na zdjęciach? :lol:

variuss
27-10-2006, 15:40
Frosch, napisz na czym najbardziej Ci zależy jesli chodzi o dom. Jak sobie go wyobrażasz. Może forumowicze przeglądają projekty natkną sie na jakis odpowiadający Twoim wybrażeniom i podeślą link? Maxtorka, nie chwal, nie chwal, bo wszyscy pojedziemy do Froschki na pyszne jedzonko :lol:
parter: ok 100m (salon z jadalnia , 2-ie sypialnie , otwarta kuchnia z oknem od frontu, spizarka a'la pomieszczenie gospodarcze,lazienka ,czesciowo zadaszony taras)
gora : 2-3 pokoiki +lazienka
obiecany smalec gwarantowany :wink: :D
podpowiadacze moga narazie liczyc na grilla na lace :D

Szukaj parterówki 100 m2, takiej żeby dało się adaptować poddasze.

frosch
28-10-2006, 07:36
Froschka, a działkę juz macie?
Uważam, że projekt należy wybierać gdy wiadomo gdzie dom będzie stał.
andre :o :o :o
mamy dzialke (20m x 50m)

frosch
28-10-2006, 07:38
Frosch, napisz na czym najbardziej Ci zależy jesli chodzi o dom. Jak sobie go wyobrażasz. Może forumowicze przeglądają projekty natkną sie na jakis odpowiadający Twoim wybrażeniom i podeślą link? Maxtorka, nie chwal, nie chwal, bo wszyscy pojedziemy do Froschki na pyszne jedzonko :lol:
parter: ok 100m (salon z jadalnia , 2-ie sypialnie , otwarta kuchnia z oknem od frontu, spizarka a'la pomieszczenie gospodarcze,lazienka ,czesciowo zadaszony taras)
gora : 2-3 pokoiki +lazienka
obiecany smalec gwarantowany :wink: :D
podpowiadacze moga narazie liczyc na grilla na lace :D

Szukaj parterówki 100 m2, takiej żeby dało się adaptować poddasze.
no szukam , szukam :D

andre59
28-10-2006, 09:31
Froschka, a działkę juz macie?
Uważam, że projekt należy wybierać gdy wiadomo gdzie dom będzie stał.
andre :o :o :o
mamy dzialke (20m x 50m)
pytałem, bo nie wiedziałem 8)
jak mniemam 20m to szerokość?
może coś w stylu domu Veruni by pasowało?
musisz mieć poddasze?

frosch
29-10-2006, 06:27
tak 20m szeroka, 50m dluga
domek veruni bardzo nam sie podoba (niestety znam go tylku troche z zewnatrz i wnetrze kuchni )
poczatkowo chcielismy parterowke .jednakze ze wzgledu na wysokie koszta legalettu zdecydowalismy sie pokoje goscinne dla dzieci zrobic na gorze (nawet w pozniejszym terminie )

andre59
29-10-2006, 11:59
tak 20m szeroka, 50m dluga
domek veruni bardzo nam sie podoba (niestety znam go tylku troche z zewnatrz i wnetrze kuchni )
poczatkowo chcielismy parterowke .jednakze ze wzgledu na wysokie koszta legalettu zdecydowalismy sie pokoje goscinne dla dzieci zrobic na gorze (nawet w pozniejszym terminie )
to zmienia postać rzeczy...
napisz jak jest zorientowana działka względem stron świata.

frosch
30-10-2006, 17:28
juz sie robi :D
wjazd od wschodu (wiem, wiem ten projekt musi byc w lustrzanym odbiciu ),

frosch
01-11-2006, 21:18
witajcie.siedzielismy z Froschem pol dnia i wykombinowalismy takie cosik 8)


http://img235.imageshack.us/img235/7362/koncept1pt6.th.jpg (http://img235.imageshack.us/my.php?image=koncept1pt6.jpg)

1. wiatrolap 2,25 m˛
2. kuchnia 10,50 m˛
3. pokoj dzienny+jadalnia 30,00 m˛
4. sypialnia 12,50 m˛
5. sypialnia 19,50 m˛
6. pom.gosp. 2,25 m˛
7. lazienka 4,00 m˛
8. garaz 17,00 m˛

co o tym myslicie ?

Nefer
01-11-2006, 21:27
sypialania 4 typu "wagon"
sypialnia 5 - może być, ale ja bym chciała jeszcze jakieś okno :(
Wiatrołapu praktycznie nie ma + to co tam jest to głownie drzwi ( różne i dużo)
Salon da się przesunąć na północ i bryła zrobi się bardziej w kwadrat.
Stół stoi na szlaku komunikacyjnym :(
In general - jak dla mnie to za mało światła :)

A teraz możesz mnie znienawidzić :):)

andre59
01-11-2006, 21:34
Na gorąco:
- za mało miejsca na schody, chyba, że zrobisz kręcone,
- wejście do łazienki w "brudnej" strefie wejściowej. (trochę masło maślane :wink: )

Nefer
01-11-2006, 21:37
a zapomniałam ... w pom. gospodarczym musisz zrobic wieszak/szafę na ubrania i buty 8) 8) :o

frosch
01-11-2006, 21:42
kochana Neferko, jak moglabym cie nienawidziec ? chyba zartujesz

to tak jest nabazgrane przez nas na kartce na kolanie niemalze

sypialnia 4 ma byc pokojem jednoosobowym (dla mamy Froscha , albo izba wytrzezwien :wink: :lol: )

sypialnia 5 ma okno z wyjsciem na taras ( oknami sie przejmuj , bo mozna z nimi jeszcze pojezdzic )

wiatrolap ma byc wlasnie niewiatrolapem, bo frosch ich nie cierpi (twierdzi,ze to jakas polska fanaberia :-? :roll: )

salon rozrysowalismy w ten sposob, zeby taras byl zadaszony

stolem jeszcze pojezdze 8)( albo "utne" jedna z tych szafek w kuchni z prawej strony)

Neferka , okna sa, ale moze je nie bardzo widac ( taka ze mnie artystka z rysunku :oops: ). wykaz sie bujna wyobraznia i wstaw je gdzie uwazasz , a potem powiedz , gdzie je widzisz :P

i tak cie kocham :D , pozdrowa

frosch
01-11-2006, 21:44
Na gorąco:
- za mało miejsca na schody, chyba, że zrobisz kręcone,
- wejście do łazienki w "brudnej" strefie wejściowej. (trochę masło maślane :wink: )
schody moga byc podkrecane
te drzwi do kibelka :roll: to fakt, ale nie widac ich z salonu

Nefer
01-11-2006, 21:44
Froschka, powiedz Froschowi, że ta "polska fanaberia" MOCNO OGRANICZA KOSZTY OGRZANIA CHAŁUPY.
W biurze mam maciupeńki wiatrołap. I potem "przedpokój. Oba w podłogówce. Gdyby nie te drugie drzwi to by się żyć nie dało ....

I jaż CIę kocham :):)

frosch
01-11-2006, 21:47
a zapomniałam ... w pom. gospodarczym musisz zrobic wieszak/szafę na ubrania i buty 8) 8) :o
myslalam,zeby jakis wieszak powiesic pod schodami ( taki dla gosci)
a dla nas , nie wiem czy to widac,naprzew tychze schodow sa takie szafy (tam bylyby przechowywane nasze kurtawy i obuwie )

andre59
01-11-2006, 21:48
dodałbym jeszcze osobny kibelek,
bardzo się przydaje :wink:

pomieszczenie gospodarcze za małe aby mógł tam być kocioł gazowy (będzie gaz?)

frosch
01-11-2006, 21:50
Froschka, powiedz Froschowi, że ta "polska fanaberia" MOCNO OGRANICZA KOSZTY OGRZANIA CHAŁUPY.
W biurze mam maciupeńki wiatrołap. I potem "przedpokój. Oba w podłogówce. Gdyby nie te drugie drzwi to by się żyć nie dało ....

I jaż CIę kocham :):)
wlasnie mi gada, ze do biura wchodzi ok 50 -u osob dziennie
musialby zrobi 8-metrowy wiatrolap , zeby spelnial swoja role :roll: :roll: :roll:

frosch
01-11-2006, 21:53
dodałbym jeszcze osobny kibelek,
bardzo się przydaje :wink:

pomieszczenie gospodarcze za małe aby mógł tam być kocioł gazowy (będzie gaz?)
na gorze bedzie zapasowy kibelek w razie najazdu ludzi ( pamietaj,ze tylo we dwoje mamy tam mieszkac na stale )

w pomieszczeniu gosp.wstawi frosch swoje skrzynki elektryczne i jakies zawory i skrzynki z piwem :wink:

chcemy stawiac dom na legalett-cie , wiec niepotrzebna jest kotlownia

Nefer
01-11-2006, 22:00
Froschka, powiedz Froschowi, że ta "polska fanaberia" MOCNO OGRANICZA KOSZTY OGRZANIA CHAŁUPY.
W biurze mam maciupeńki wiatrołap. I potem "przedpokój. Oba w podłogówce. Gdyby nie te drugie drzwi to by się żyć nie dało ....

I jaż CIę kocham :):)
wlasnie mi gada, ze do biura wchodzi ok 50 -u osob dziennie
musialby zrobi 8-metrowy wiatrolap , zeby spelnial swoja role :roll: :roll: :roll:


Do mojego wchodzi max. 10 raz dzienni i raz dziennie wychodzi. A jak któraś sierota zapomni zamknąć drzwi to piździ jak w kieleckiem ( nie ubliżając) - jak ma nastórj to niech wpadnie - postawię go tam koło kibelka i sobie obejrzy jak jest super :)

frosch
01-11-2006, 22:19
Froschka, powiedz Froschowi, że ta "polska fanaberia" MOCNO OGRANICZA KOSZTY OGRZANIA CHAŁUPY.
W biurze mam maciupeńki wiatrołap. I potem "przedpokój. Oba w podłogówce. Gdyby nie te drugie drzwi to by się żyć nie dało ....

I jaż CIę kocham :):)
wlasnie mi gada, ze do biura wchodzi ok 50 -u osob dziennie
musialby zrobi 8-metrowy wiatrolap , zeby spelnial swoja role :roll: :roll: :roll:


Do mojego wchodzi max. 10 raz dzienni i raz dziennie wychodzi. A jak któraś sierota zapomni zamknąć drzwi to piździ jak w kieleckiem ( nie ubliżając) - jak ma nastórj to niech wpadnie - postawię go tam koło kibelka i sobie obejrzy jak jest super :)
dziekuje ci bardzo za zaproszenie ,ale 1200km to troche daleko

pomyslimy jeszcze o zamianie lazienki ze schodami
a do ciebie nalezy przekonanie go do zasadnosci posiadania zamknietego wiatrolapu :P (prosze o wiecej argumentow, bo to osiolek uparty jest :-? ) :D

Nefer
01-11-2006, 22:27
Froschka, powiedz Froschowi, że ta "polska fanaberia" MOCNO OGRANICZA KOSZTY OGRZANIA CHAŁUPY.
W biurze mam maciupeńki wiatrołap. I potem "przedpokój. Oba w podłogówce. Gdyby nie te drugie drzwi to by się żyć nie dało ....

I jaż CIę kocham :):)
wlasnie mi gada, ze do biura wchodzi ok 50 -u osob dziennie
musialby zrobi 8-metrowy wiatrolap , zeby spelnial swoja role :roll: :roll: :roll:


Do mojego wchodzi max. 10 raz dzienni i raz dziennie wychodzi. A jak któraś sierota zapomni zamknąć drzwi to piździ jak w kieleckiem ( nie ubliżając) - jak ma nastórj to niech wpadnie - postawię go tam koło kibelka i sobie obejrzy jak jest super :)
dziekuje ci bardzo za zaproszenie ,ale 1200km to troche daleko

pomyslimy jeszcze o zamianie lazienki ze schodami
a do ciebie nalezy przekonanie go do zasadnosci posiadania zamknietego wiatrolapu :P (prosze o wiecej argumentow, bo to osiolek uparty jest :-? ) :D

co to jest te 1200 km :):) Luzik :) Dodam, że mamy porządne drzwi - teakowe i zupełnie serio - "ciągnie" jak cholera :):) A muszę tam postać chwilę, żeby wyłaczyć alarm... ale jestem w ubranku. Gorzej później. Taka śluza jest bardzo dobra.

frosch
01-11-2006, 22:45
no spox Nefer, osiolek dal sie przekonac i wstawil juz drzwi do tej nieszczesnego wiatrolapu :D
drzwi do lazienki przenios do hallu ,schody przekrecil o 90st, skrocil te szafki od strony kuchni, zeby bylo wygodniejsze przejscie

jutro wyslemy to do naszego "orla" i niech mysli (i gore wykombinuje sensowna)

dziekujemy za wszystkie pomocne uwagi

Nefer
01-11-2006, 22:48
no spox Nefer, osiolek dal sie przekonac i wstawil juz drzwi do tej nieszczesnego wiatrolapu :D
drzwi do lazienki przenios do hallu ,schody przekrecil o 90st, skrocil te szafki od strony kuchni, zeby bylo wygodniejsze przejscie

jutro wyslemy to do naszego "orla" i niech mysli (i gore wykombinuje sensowna)

dziekujemy za wszystkie pomocne uwagi

Froschka - im prostsza bryła tym taniej - pamiętaj. Najlepsze domy rysują dzieci :):) niech orzeł sobie polata :):)
A co z poddaszem ?

Nefer
01-11-2006, 22:57
tu fajna wyszuliwarka :

http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&tryb=search&full=1

Nefer
01-11-2006, 23:04
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m41f4ed1db50ca

a w ogóle to nie wiem czego szukam ! Napisz ile chcesz metrów max.

andre59
02-11-2006, 08:17
dodałbym jeszcze osobny kibelek,
bardzo się przydaje :wink:

pomieszczenie gospodarcze za małe aby mógł tam być kocioł gazowy (będzie gaz?)
na gorze bedzie zapasowy kibelek w razie najazdu ludzi ( pamietaj,ze tylo we dwoje mamy tam mieszkac na stale )

w pomieszczeniu gosp.wstawi frosch swoje skrzynki elektryczne i jakies zawory i skrzynki z piwem :wink:

chcemy stawiac dom na legalett-cie , wiec niepotrzebna jest kotlownia
no tak, zapomniałem o tym lega... legalett-cie :oops: :wink:
czyli będziecie grzać prądem, to chałupka musi być dobrze ocieplona :roll:

frosch
04-11-2006, 07:56
no spox Nefer, osiolek dal sie przekonac i wstawil juz drzwi do tej nieszczesnego wiatrolapu :D
drzwi do lazienki przenios do hallu ,schody przekrecil o 90st, skrocil te szafki od strony kuchni, zeby bylo wygodniejsze przejscie

jutro wyslemy to do naszego "orla" i niech mysli (i gore wykombinuje sensowna)

dziekujemy za wszystkie pomocne uwagi

Froschka - im prostsza bryła tym taniej - pamiętaj. Najlepsze domy rysują dzieci :):) niech orzeł sobie polata :):)
A co z poddaszem ?
poddasze ma byc dla dzieciakow, jakby chcialy przyjechac odwiedzic starszych (mysle, ze 3pokoiki i lazienka)

frosch
04-11-2006, 08:00
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m41f4ed1db50ca

a w ogóle to nie wiem czego szukam ! Napisz ile chcesz metrów max.
na dole ok stowy (salon z jadalnia i otwarta kuchnia, 2 sypialnie, lazienka,)

frosch
04-11-2006, 08:02
dodałbym jeszcze osobny kibelek,
bardzo się przydaje :wink:

pomieszczenie gospodarcze za małe aby mógł tam być kocioł gazowy (będzie gaz?)
na gorze bedzie zapasowy kibelek w razie najazdu ludzi ( pamietaj,ze tylo we dwoje mamy tam mieszkac na stale )

w pomieszczeniu gosp.wstawi frosch swoje skrzynki elektryczne i jakies zawory i skrzynki z piwem :wink:

chcemy stawiac dom na legalett-cie , wiec niepotrzebna jest kotlownia
no tak, zapomniałem o tym lega... legalett-cie :oops: :wink:
czyli będziecie grzać prądem, to chałupka musi być dobrze ocieplona :roll:
nie ma gazu (chcielismy poczatkowo ekogroszek,ale czesto nas nie ma i kto bedzie dokladal? :roll: , zostaje prad)
bez wzgledu na rodzaj grzania chata musi byc dobrze ocieplona

frosch
04-11-2006, 14:03
tu fajna wyszuliwarka :

http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&tryb=search&full=1
szukalam Neferka i .................lipa :(

Nefer
04-11-2006, 17:02
Froschka, w tym wątku masz chyba wszystkie biura projektowe :):) Ja dzięki temu wątkowi znalazłam swój projekt. Wrzucasz nazwę w googlarkę i masz :):)
Ciężka to praca, ale trzeba...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=23544

frosch
04-11-2006, 21:10
Froschka, w tym wątku masz chyba wszystkie biura projektowe :):) Ja dzięki temu wątkowi znalazłam swój projekt. Wrzucasz nazwę w googlarkę i masz :):)
Ciężka to praca, ale trzeba...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=23544
tak zrobilam i lipa , ale wrzucilam narazie na luz
musze odpoczac :-?

Nefer
04-11-2006, 21:13
Froschka, w tym wątku masz chyba wszystkie biura projektowe :):) Ja dzięki temu wątkowi znalazłam swój projekt. Wrzucasz nazwę w googlarkę i masz :):)
Ciężka to praca, ale trzeba...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=23544
tak zrobilam i lipa , ale wrzucilam narazie na luz
musze odpoczac :-?
Zrób sobie przerwę - zdecydowanie to dobrze robi na wybór projektu :):) Mam nadzieję, że coś znajdziesz dla siebie i Froscha :)

monka
04-11-2006, 21:40
froszka a tutaj zaglądałaś? http://www.projekty.domow.pl
są tam biura krajowe i zagraniczne,może znajdziesz tam coś dla siebie.
trzymam kciuki 8)

frosch
06-11-2006, 06:48
hallo , znalazlam takie cos w niemieckiej gazecie z nieruchomosciami

mysle, ze po drobnych zmianach nieglupie .Naturalnie chodzi mi o uklad pomieszczen.



http://img293.imageshack.us/img293/1994/zenkera9ibo0.png (http://imageshack.us)

frosch
06-11-2006, 06:54
Froschka, w tym wątku masz chyba wszystkie biura projektowe :):) Ja dzięki temu wątkowi znalazłam swój projekt. Wrzucasz nazwę w googlarkę i masz :):)
Ciężka to praca, ale trzeba...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=23544
tak zrobilam i lipa , ale wrzucilam narazie na luz
musze odpoczac :-?
Zrób sobie przerwę - zdecydowanie to dobrze robi na wybór projektu :):) Mam nadzieję, że coś znajdziesz dla siebie i Froscha :)
no wiec zrobilam sobie dluuuga jednodniowa przerwe , zeby nabrac dystansu :D

frosch
06-11-2006, 06:55
froszka a tutaj zaglądałaś? http://www.projekty.domow.pl
są tam biura krajowe i zagraniczne,może znajdziesz tam coś dla siebie.
trzymam kciuki 8)
fajna stronka
bardzo ci dziekuje
:D

variuss
06-11-2006, 07:11
frosch
sprawdź pocztę ;)

frosch
06-11-2006, 07:18
frosch
sprawdź pocztę ;)
slicznie dziekuje
wyslalam do oceny Froschowi
projekcik bardzo rozsadny , nie powiem :roll: (ale Frosch nie zgodzi sie na taka powierzchnie :evil: )
pomimo to wezme pod uwage pare dobrych rozwiazan
a co powiesz na temat tego pomyslu , ktory wkleilam powyzej :roll: ?

monka
06-11-2006, 07:56
fajna stronka
bardzo ci dziekuje
:D
nie ma za co :lol:
froszka a może Huragan z MTM styl-u ci podpasuje :roll: są różne wersje :roll: obok mnie taki stoi (tak myślę) i fajnie się prezentuje.

http://www.mtmstyl.com.pl/litera.asp?id=H&pageSize=12&thumbs=True