PDA

Zobacz pełną wersję : Slup stalowy w salonie-malowac czy oblozyc karton-gipsem?



Apia
24-10-2006, 09:04
Mam taki "piekny"slup w salonie
http://users.skynet.be/wojtek/dom/schody1.jpg
Zdjecie pochodzi z czasow przed zamieszkaniem, teraz jest pomalowany hammeraitem na kolor stalowy. Szczerze go nienawidze, bo wyglada paskudnie. Niedlugo przymierzamy sie do kolejnego malowania i w zwiazku z tym, pojawilo sie pytanie, czy mozna cos z nim zrobic? Czy bedzie lepiej pomalowac go na kolor scian, a moze obudowac karton-gipsem - teraz jest taki dlugi i chudy:(- i tez pomalowac?

angi
24-10-2006, 09:16
Witaj, też mam słup co prawda nie metalowy ale jest, wydaje mi się
żebyście go obudowali karton-gipsem można go jeszcze podświetlić, wtedy
może wyglądać jeszcze efektownie.

jea
24-10-2006, 09:21
Witaj, też mam słup co prawda nie metalowy ale jest, wydaje mi się
żebyście go obudowali karton-gipsem można go jeszcze podświetlić, wtedy
może wyglądać jeszcze efektownie.
Ja proponuję obłożyc drewnem będzie pasować do schodów. Można też przyspawać uchwyty i powiesić jakiś blus :wink: zcz

Apia
24-10-2006, 09:28
Drewno raczej odpada. Salon bedzie urzadzony nowoczesnie i slup w drewnie jakos mi nie pasuje.

wilma
24-10-2006, 09:42
ja zdecydowanie obudowałabym go gips-kartonem, taki filarek z wnękami podświetlanymi (mozesz tam poustawiać jakies gadzety), chyba najlepsze rozwiazanie w tym przypadku... na pewno ładnie bedzie wygladac

elnar
24-10-2006, 11:12
Znajomi mieli podobne słupy obudowane płytami g-k, ale płyty szybko popękały. Może dlatego, że to było na poddaszu, może zabawy dzieci się do tego przysłużyły.

Apia
24-10-2006, 11:16
No wlasnie, nawet o tym nie pomyslalam :( Mam male dzieci, ktore przy wchodzeniu na schody bardzo czesto lapia sie za ten slup.

Nasz Domek
24-10-2006, 11:34
ja też zdecydowanie powiększyłabym go w kierunku ściany-karton gips- i zrobiła wnęki z oświetleniem...i pomalowała w kolorze ściany....teraz jest rzeczywiście niefajny noi za chudy....czasami paradoksalnie coś o co się potykamy trzeba powiększyć by przestało przeszkadzać...

Apia
24-10-2006, 12:00
Na wneki maz sie chyba nie zgodzi. Na polce drewnianej ma stanac w przyszlosci duze akwarium. Poza tym, nie chcielibysmy zamykac klatki schodowej. Zamiast balustrady, beda najprawdopodobniej linki stalowe przymocowane do sufitu.

Nasz Domek
24-10-2006, 12:07
myślałam o wnękach na przestrzał...schody byłyby przysłonięte ale widoczne

picasso
26-10-2006, 08:31
zastanow sie nad czarna farba lub rudo-czarnej, aby bylo widac, ze jest to slup metalowy (mam na mysli efekt troche przemyslowej hali) - bedzie pasowal do nowoczesnych wnetrz.

Apia
26-10-2006, 10:54
Chcialam dodac zdjecie, tak jak to wyglada obecnie. Dodam, ze meble i dywan beda w najblizszej przyszlosci zmienione, kolor pokoju tez (sofy zostaja).
http://images2.fotosik.pl/219/41fb6fd6718d107a.jpg (www.fotosik.pl)
A moze ktos ma propozycje na jaki kolor pomalowac :wink:

motyczka
26-10-2006, 11:19
Apia patrząc teraz na Twoje wnętrze, ten słup idealnie sie komponuje z resztą wyposażenia, nie robiłabym nic z nim....chyba, ze chcesz zmienic kolor, to tylko ewentualnie bym go przemalowała....obudowany będzie za cięzki ....

magalena
26-10-2006, 11:53
Zgadzam się z Motyczką, on jest bardzo ok. Jak ci przeszkadza jego kształt, to dodaj mu coś w pionie (nad tym planowanym akwarium.
Np. dokręć taki pusty w środku pręt (też o przekroju kwadratowym) i wykorzystaj go do zamontowania światła skierowanego na akwarium. Powinno wyjść super.
Jak ci się znudził metal, to go pomaluj.

firstlady
26-10-2006, 16:35
przy takim wnętrzu ten słup rzeczywiscie wygląda jak 'element'ogólnej koncepcji, ława ma tez nózki metalowe- moze pomysl o zmianie doniczek na metalowe- takie ala' kubełki

Apia
26-10-2006, 16:58
przy takim wnętrzu ten słup rzeczywiscie wygląda jak 'element'ogólnej koncepcji, ława ma tez nózki metalowe- moze pomysl o zmianie doniczek na metalowe- takie ala' kubełki
Oj, nieee. Ja juz dosyc mam tego metalu. Dlatego wlasnie przymierzam sie do zmiany kolorystyki pokoju. Meble sa po prostu ze poprzedniego, wynajmowanego domu i niestety musza jeszcze z nami pomieszkac, ale tak naprawde nie moge juz na nie patrzec.
Jeszcze jedno pytanie: gdybym chciala inaczej pomalowac salon i klatke schodowa, to jaki powinen byc kolor slupa, ten salonowy czy klatki schodowej?

motyczka
27-10-2006, 08:33
ja zrobiłabym wtedy juz salonowy.... :)

magalena
27-10-2006, 09:26
Salonowy - na kolor ścian to zniknie, na kolor dodatków - wyeksponujesz

jaszczurus
27-10-2006, 09:29
Szczerze mówiąc słup jest OK. Obłożony drewnem będzie za ciężki.

Co do kolorów w salonie to może ściany w jakimś bardziej żywym a tą ściankę, do której przylega stojak na CD na jakiś czekoladowy .