PDA

Zobacz pełną wersję : balchodachówka firmy "Blachprofil 2"?



tysia18
25-10-2006, 07:59
Hej!
Jakie macie zdanie na temat blachodachówki Alfa firmy Blachprofil 2?

m1arta
25-10-2006, 10:17
My ją mamy na dachu. Jak dla nas jest ok. Dekarz też nie narzekał.

PRO
25-10-2006, 10:30
Z doświadczenia powiem zastanów się jednak na dachówką nie nad blachą, nie będziesz żałował

daggulka
25-10-2006, 10:54
Tysiu, kochana-coś Ci napiszę.
Od początku zamierzaliśmy budowac dom jak najtańszy i też na początku braliśmy pod uwagę blachodachówke na dach-tylko i wyłącznie.
Potem przyszła kolej na projekt indywidualny i mieliśmy kilka dni czasu na podjęcie decyzji pod co projektować więźbę.
Przez ten czas rozmawialiśmy z wieloma ludźmi , fachowcami, hurtownikami ....itd..... i każdy jeden odradzał nam blachodachówkę z różnych powodów, przeczytaliśmy też wiele stron w internecie na ten temat-równiez odradzają. Blacha choćby nie wiem jaka jest tylko blachą, a blacha jak wiemy ma jeden feler-rdzewieje. I jest jeszcze drugi feler-strasznie podrożała ostatnio-w zasadzie jest droższa od dachówki cementowej.
Już o niebo lepszym wyjściem jest gont bitumiczny-co prawda trzeba deskować dach, ale to się zwraca na etapie wykończeń, poza tym teraz są tak różne ładne wzory i kolory że jest z czego wybierać.
Więc u nas stanęło na tym , że w projekcie mamy więźbę pod dachówkę , a co faktycznie położymy to zdecydujemy w przyszłym roku bo do tego czasu wszystko może się zmienić -najwięcej ceny :evil: . Decyzja będzie podejmowana pomiędzy gontem a dachówką ceramiczną.
Życzę powodzenia, Dagmara.

Gonga
25-10-2006, 13:39
Czy naprawdę każdy topik na temat blachy musi się kończyć dyskusją o wyższości dachówek nad blachą???? :evil:
Ktoś zadaje konkretne pytanie na temat konkretnej blachy konkretnego producenta, chyba nie po to, by dowiedzieć się: wybierz dachówkę...
Są domy na które dachówka się nie nadaje i kwita, sa ludzie, którym dachówka sie nie podoba i tyle...

Tysiu! Ja zastanawiam się nad blachą z Blachprofilu2, ale nie nad Alfą tylko Omegą z powłoką Pladur. Myślę, że to dobry wybór, czytałam opinie na forum, raczej pozytywne. Kwestia tylko ceny... ostatnio faktycznie za wysoka.

tysia18
25-10-2006, 13:47
dzieki za odpowiedz i wsparcie
Ja przez długi okres czasu rozmyslalam czy dachowka czy blachodachówka i wkoncu po wielu bojach zdecydowalismy sie na blachodachówke. Teraz mam tylko problem jaka a nie jakie pokrycie.
A co do tego czy alfe czy omege tez jeszcze całkiem nie jestesmy przekonani bo podobno omega jest lepsza

sowa (monikaka)
21-11-2006, 19:06
Ja tez brałam poczatkowo pod uwagę Blachprofil2,ale duzo lepsza ofertę dostałam od Plannji,Lindabu i Ruukki.
Wybierzemy prawdopodobnie Ruukki.
Pozdrawiam :D

shadow
03-12-2006, 09:47
Ja mam ten sam dylemat i właśnie nie wiem co mam zrobić. Byłem wczoraj w sklepie firmowym ruukki i jak mi podali cenę za metr to chyba się na tą blachę nie skuszę (mat po 42 zł za m2). Sprawdzałem ceny innych producentów, finkostal, pruszyński i są znacznie niższe.

sowa (monikaka)
03-12-2006, 10:09
Ja mam ten sam dylemat i właśnie nie wiem co mam zrobić. Byłem wczoraj w sklepie firmowym ruukki i jak mi podali cenę za metr to chyba się na tą blachę nie skuszę (mat po 42 zł za m2). Sprawdzałem ceny innych producentów, finkostal, pruszyński i są znacznie niższe.

Witam,
ja juz dokonałam wyboru-nareszcie!
Kupiłam Blachę Plannja Regent z orynnowaniem Plannja Siba+wyłaz i okna Fakro.

shadow
03-12-2006, 10:26
Tak sobie przeglądam net i natchnąłem się na ciekawe zdjęcia.

http://lindab.eurostrefa.pl/?gclid=CKDEsrGJ9ogCFQFGZwodHVeMyA

sowa (monikaka)
03-12-2006, 10:33
Niesamowite,muszę pokazac mężowi-rozważalismy ofertę Lindab,ale obsługa ani cena ani zachowanie sprzedawcy nie przekonały nas do zakupu na szczęście :D

lala
03-12-2006, 11:14
Jestem w szoku!!!
Jak to jest możliwe takie dziadostwo wyprodukować!?

Andrzej Wilhelmi
03-12-2006, 20:54
Zanim walnie się jakieś nieprzemyślane opinie warto by się zastanowić nad przyczyną efektów pokazanych na zdjęciach. A przyczyn może być wiele. W moim przekonaniu było to spowodowane złym składowaniem materiału przed motażem. A wracając do tematu to blachodachówka jest tylko lepszą lub gorszą imitacją dachówki! Imitacje montuje się gdy nie można położyć oryginału. Żywotność blachodachówki renomowanych firm określa się na max. 30~40 lat. Dachówki cementowej na 60~80 lat. Aktualnie cena dachówki cementowej jest porównywalna z blachodachówką. Dach pokryty dachówką jest stabilny, cichy i w moim przekonaniu estetyczniejszy. No ale estetyka to rzecz gustu i na szczęście każdy ma wolny wybór. Życzę rozsądnych wyborów i satyswakcji z dachu. Pozdrawiam.

Grzegorz1958
16-08-2011, 12:48
Witam.
Nie polecam. Blachodachówka ALFA firmy BLACHPROFIL 2 po czterech latach od jej położenia na dachu zaczęła się złuszczać. Farba odłazi całymi płatami. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, żeby nie kupować produktów BLACHPROFIL 2 jest fakt, iż nie nałożył na sprzedawców swoich produktów obowiązku wypełniania kart gwarancyjnych ukrywając je skutecznie pomiędzy warstwami folii w którą owija swoje produkty na czas transportu. Jednocześnie wymaga od nieświadomych niczego klientów odsyłania tych kart gwarancyjnych potwierdzonych przez sprzedawcę i dekarza w ciągu tygodnia od położenia blachy na dachu pod groźbą utraty gwarancji i prawa do reklamowania zakupionego produktu. Postępowanie takie jest nieuczciwe i budzi wątpliwości co do intencji producenta. Trudno bowiem wymagać od nabywcy blachodachówki wiedzy, że taki obowiązek na nim spoczywa skoro sprzedawca pytany o kartę gwarancyjną odpowiada, że podstawą reklamowania zakupionej blachodachówki jest faktura zakupu. Bardziej skłaniałbym się do twierdzenia, że producent celowo postępuje w taki sposób żeby uniknąć roszczeń za produkowany przez siebie bubel licząc na to, że nieświadomy klient nie pojedzie na plac budowy szukać w śmieciach karty gwarancyjnej skoro nie wie, że ona gdzieś tam się znajduje. Jeśli masz podobne doświadczenia napisz.