PDA

Zobacz pełną wersję : Przerwa w budowie - na jakim etapie ?



pluszku
25-10-2006, 09:05
Witam

Domu jeszcze nie ma ale wlasnie na dniach bede umawiac sie z wykonawca co do zakresu prac na przyszly rok.
Poniewaz jednak na dzialce nie ma kanalizacji a maja ja robic w 2009 roku wiec mam problem jak rozplanowac budowe. Czy na przyszly rok tylko stan surowy (zamkniety/otwarty) czy tez moze zdecydowac sie na budowe do stanu developerskiego a wprowadzac sie po wykonaniu kanalizacji. Czy wykonczony ale nie zamieszaly dom moze zimowac 2-3 zimy i nic mu nie bedzie ? Czy konieczny bylby alarm bo inaczej powyciagaja kable ze scian i zdemoluja dom? Teoretycznie moglbym w ciagu roku wybudowac i zamieszkac w nim lecz musialbym zrobic szambo by po 2 latach przelaczyc sie do kanalizacji (jest taki obowiazek) - a to poniekad byloby wyrzucone 10 tys w bloto.

Piotr

Maggie
25-10-2006, 09:24
Dlaczego 10tys.? :o
Robisz tanie szambo betonowe, może być z kręgów (powinieneś się zmieścić w 3-4tys.), przy projekcie uwzględniając planowane przyłączenie się do kanalizacji. Wtedy dawne szambo może pełnić funkcję studzienki rewizyjnej, albo płuczesz je i przerabiasz na studnię deszczową. Albo kupujesz droższe szambo plastikowe, a po przyłączeniu kanalizacji wykopujesz je, płuczesz i sprzedajesz.
Jeśli koniecznie chcesz robić przerwę, to raczej po wybudowaniu stanu surowego otwartego, w przeciwnym razie - gdy będą zamontowane instalacje i stolarka - bez alarmu raczej się nie obędzie. A policz ile wyniesie cię monitoring przez 2 lata, czy warto?

pluszku
25-10-2006, 10:54
[quote="Maggie"]Dlaczego 10tys.? :o
Robisz tanie szambo betonowe, może być z kręgów (powinieneś się zmieścić w 3-4tys.), przy projekcie uwzględniając planowane przyłączenie się do kanalizacji. Wtedy dawne szambo może pełnić funkcję studzienki rewizyjnej, albo płuczesz je i przerabiasz na studnię deszczową. Albo kupujesz droższe szambo plastikowe, a po przyłączeniu kanalizacji wykopujesz je, płuczesz i sprzedajesz.
quote]

w sumie dzieki Twojej radzie nasunal mi sie dobry (jak mniemam) pomysl
zrobić szambo plastikowe a gdy bedzie juz kanalizacja to jakoś oczyścic go i zrobić z niego zbiornik na deszczowke do podlewania ogrodka
tylko czy taki numer przejdzie

dzieki

Xena z Xsary
25-10-2006, 10:58
moze sa jakies usługi higienizacji takiego zbiornika?