PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma doświadczenie z piecem De Dietrich ?



staszka73
25-10-2006, 11:08
Czy ktoś posiada taki piec?
Jaki jest w użytkowaniu ?
Proszę o pomoc.

jurg
25-10-2006, 12:05
................. ale na co??? Na gaz , na olej, na węgiel, na drewno, na koks, kondensacyjny??? Stojący?Wiszący? Jaki model? Któryś z tych:
http://www.dedietrich.com.pl/k06/start.html#Scene_start

staszka73
25-10-2006, 13:27
witam
chodzi mi o piec kondensacyjny z zasobnikiem na gaz stojący

jurg
25-10-2006, 13:39
witam
chodzi mi o piec kondensacyjny z zasobnikiem na gaz stojący
...... no to ja nie pomogę, ponieważ mam olejaka.
Mój to kocioł GTU 1200..., jest bezobsługowy, pogodówka i działa bezawaryjnie. De Dietrich to dobra firma. Instalatorzy i serwsanci nie mają zastrzeżeń, przynajmniej tu na Forum Muratora.

staszka73
25-10-2006, 21:36
dzięki bardzo dobrze wiedzieć choć tyle

jacekm22
25-10-2006, 22:08
witam
chodzi mi o piec kondensacyjny z zasobnikiem na gaz stojący
...... no to ja nie pomogę, ponieważ mam olejaka.
Mój to kocioł GTU 1200..., jest bezobsługowy, pogodówka i działa bezawaryjnie. De Dietrich to dobra firma. Instalatorzy i serwsanci nie mają zastrzeżeń, przynajmniej tu na Forum Muratora.
Tez ma ten piec , do ktorego nie mam zastrzezen , szkoda tylko ze panujacy nam socjalistyczno solidarny rzad PIS podniesie akcyze na olej opalowy ... Czy ktos wie jak bedzie wygladal obiecany (??) zwrot akcyzy ??

jurg
26-10-2006, 07:45
No na razie nikt nie wie ponieważ nie jest to nigdzie zapisane. Będzie ustawa to będzie i rozporządzenie dotyczace zwrotu akcyzy (części akcyzy ponieważ dzisiaj jest już akcyza i tej nikt nie będzie zwracał), pewnie będzie jakiś wzór do wyliczenia ile powinno się średnio spalić o.o. w sredniej wielkości domu w okresie od września do końca marca (prawdopodobnie), no i na koniec czas w jakim to fiskus będzie miał obowiązek zwrócić częśc pieniędzy wydanych na o.o. Czarno to widzę , ponieważ znając rozbudowaną biurokrację w naszym kraju szybkiego zwrotu bym się nie spodziewał. Ja liczę że zamknie się to w trzech miesiącach od złożenia podania i faktur (ksero?) w skarbówce (?).
:evil:

sakus
26-10-2006, 13:24
jurg,
wyluzuj :wink: czy to pierwszy raz chcą wykręcić tych co grzeją olejem opałowym. I to przez to, że nasze władze nie potrafia poradzic sobie z nielegalnym obrotem opałówką. No i wtedy ci używający oleju do ogrzewania muszą kredytować innych, a na zwrot akcyzy będa czekać jak na zbawienie i z założenia to oni będą kontrolowani przez służby skarbowe czy nie próbują wyłudzić pieniędzy od Skarbu Państwa. Chyba też zaraz się wkurzę :-?
Potencjalny złodziej :wink:

26-10-2006, 14:04
Ja mam z zasobnikiem i na gaz. Polecam, choć drogi. Jest cichy, ale potrafi dać też sporo kondensatu w mroźne dni.

jacekm22
26-10-2006, 16:09
No na razie nikt nie wie ponieważ nie jest to nigdzie zapisane. Będzie ustawa to będzie i rozporządzenie dotyczace zwrotu akcyzy (części akcyzy ponieważ dzisiaj jest już akcyza i tej nikt nie będzie zwracał), pewnie będzie jakiś wzór do wyliczenia ile powinno się średnio spalić o.o. w sredniej wielkości domu w okresie od września do końca marca (prawdopodobnie), no i na koniec czas w jakim to fiskus będzie miał obowiązek zwrócić częśc pieniędzy wydanych na o.o. Czarno to widzę , ponieważ znając rozbudowaną biurokrację w naszym kraju szybkiego zwrotu bym się nie spodziewał. Ja liczę że zamknie się to w trzech miesiącach od złożenia podania i faktur (ksero?) w skarbówce (?).
:evil:
Ta cala dyskusja o szarej strefie handlu olejem opalowyma zamiast napedowego jest o du ... rozbic . :evil: Dochodze do wniosku ze jak zwykle zostawiono furtke do przekretow . Rozwiazanie jest proste - jesli masz dom ogrzewany piecem olejowym masz prawo do zakupu 3000 litrow bez akcyzy na rok . Przedstawiasz oryginal faktury za piec i mozesz kupowac olej . Pomysl zeby najpierw zabrac a pozniej oddac uwazam za chybiony ...