PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja



buba48
25-10-2006, 13:00
Kto wie jaki okres gwarancji ma bateria wannowa ? Kupiłem AQUAMANDO 2 ARS 2205 chrom mat. i po 3-letnim okresie użytkowania popsuł się przełącznik na prysznic. :cry: A sprzedawca tak zachwalał i kupiłem z droższych. :evil:

Inka1
25-10-2006, 13:21
Okres gwarancyjny określony jest w karcie gwarancyjnej i może być przeróżny. Nie ma ustawy na długość gwarancji.

Jest ustawa o odpowiedzialności za zgodność towau z umową na 2 lata od kupna, ale Ciebie już nie obejmuje...

buba48
26-10-2006, 08:01
Problem w tym, że sklep nie wydał mi żadnej karty gwarancyjnej na ten wyrób. Sprzedawca zapewniał, że taka bateria ma 5-letni okres gwarancji. :cry:

SławekD
26-10-2006, 08:06
Problem w tym, że sklep nie wydał mi żadnej karty gwarancyjnej na ten wyrób. Sprzedawca zapewniał, że taka bateria ma 5-letni okres gwarancji. :cry:
Czyli w tej sytuacji najważniejsza jest faktura lub paragon.
Wiele firm uznaje reklamacje na podstawie dowodu zakupu zgodnie z okresem gwarancyjnym na dany towar.
Proponuję udać się z dowodem zakupu do sklepu gdzie nabyłeś baterię i reklamować.
A na marginesie też miałem taką usterkę w zupełnie nowej bateri wannowej Grohe. Po kilkunastu próbach przełączenia na słuchawkę udało się i wnioskuję że musiał sie tam dostać jakiś paproch.

buba48
27-10-2006, 06:30
Dzięki Wam !
Zrobiłem tak jak mi radził SławekD. Teraz czekam na reakcję. :roll: