PDA

Zobacz pełną wersję : budowa tarasu



Bartłomiej
18-04-2003, 21:34
Witam,

Jednym z etapów szeroko pojętego wykończenia mojego domu jest zbudowanie tarasów. Miałem zamiar napisać "wylanie", lecz po lekturze pism fachowych już wiem, że taras to całkiem nietrywialne zadanie. Mimo to, gdy zobaczyłem wycenę samej tylko robocizny, złapałem się za głowę. Chwilę później przyszła decyzja złapania się za klawiaturę i zasięgnięcia opinii Szanownego Grona Inwestorów.

Krótko mówiąc... mam do wybudowania ok. 60m2 tarasu wokół budynku. Chcę to zrobić zgodnie ze wszelką sztuką, aby później nie mieć kłopotów z pękającymi płytkami, krzywo osiadającą płytą tarasu bądź przemarzaniem. Pytanie jest następujące: Ile kosztuje wykonanie takiego tarasu? Pytanie drugie: czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną ekipę - buduję 30km na północ od Warszawy.

Za wszelkie porady, wskazówki oraz informację będę bardzo wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam życząc wszystkim Inwestorom Wesołych Świąt.
Bartłomiej

Smok
18-04-2003, 22:15
Nie święci garnki lepią, Bartłomieju.
Taras zamierzam zrobić sam. Trzeba wykopać rów pod fundament ( poniżej strefy przemarzania, wylać fundament, podmurować bloczkami na wymaganą wysokość, zasypać piaskiem zagęszczając, wylać posadzkę i gotowe. :smile:

sta28
21-04-2003, 12:30
Nie kazdy ma czas garnki lepic :smile:)) Tez jestem zainteresowany ew. kosztami budowy tarasow...

Jezier
21-04-2003, 14:19
Mój taras wykonywała ta sama ekipa co stawia stan surowy. Za roboty ziemne, szalunki i zbrojenie zapłaciłem 500 zł (robocizna). Za stal, deski i beton ok 2 tys. Taras ma 30 m2. Teraz zostało mi już tylko wykończenie powierzchni. Dobrze, że się na taras zdecydowałem na tym etapie bo po skończeniu budowy musiałbym zapłacić dużo więcej.

iberlander
21-04-2003, 15:29
Mój sąsiad wykonał taras z ładnej kostki. Chyba zdecyduje się na to samo ponieważ koszt jest niewielki, a efekt niezły.

Bartłomiej
22-04-2003, 08:07
Smoku,

Masz rację z tym lepieniem garnków. Wychodząc z tego założenia zabieram się za położenie instalacji do centralnego odkurzacza. Niestety, budowa tarasu wymaga nieco większych umiejętności oraz dużo więcej czasu. A z tym akurat u mnie krucho. :sad:

Pozdrawiam,
Bartłomiej

Smok
22-04-2003, 08:33
Jasne Bartłomiej. Ale nie dawaj się naciągać na "argumanty", że taras to wielkie mecyje. Dla murarza to bułka z masłem. Powodzenia. :smile:

22-04-2003, 21:37
bardzo podoba mi się taraz z drewna, a konkretnie z okorowanych bali pociętych w takie równe klocki np. 30 cm i ułożone w pinie obok siebie. Mam nadzieję, że wyobrażacie sobie taki taraz lub widzieliście coś podobnego.
Taras nie jest śliski po deszczu jak płytki, beton trochę mi nie pasuje, a drewno naturalnie komponuje się z ogrodem skalnym itd.

Pytanie czym skutecznie zaimpregnować takie bale ?
Olej ? ipregnaty jak do krokwi ? może cuś innego ?
Proszę o podzelenie się doświadczeniami i przemyśleniami.

CZ.

Karolina
23-04-2003, 06:50
Iberlander, ja też chcę taras z kostki, czy wiesz jaki w przybliżeniu jest koszt takiego tarasu? I jaka kostka najlepiej sie do tego nadaje?

Snowdwarf
23-04-2003, 07:29
polecam taras drewniany...
info na priv...
snow


http://www.b4ubuild.com/links/decks.shtml

Bartłomiej
23-04-2003, 09:15
Snow,

Chętnie bym pogadał o tarasach drewnianych. Napisałem na priv. Zapraszam do korespondencji via e-mail.

pozdrawiam,
Bartłomiej

Snowdwarf
23-04-2003, 09:52
jasne
wysłałem info
snow

PS. - swój taras bez przerwy zmieniam na rysunkach.....zmiany projektu musza być :)
s.
________________
http://www.republika.pl/prokom_/aktyprawne.htm
modrzew rulez!!!!!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Snowdwarf dnia 2003-04-23 10:53 ]</font>

jolantas
18-05-2003, 07:42
Hey Snow! Na ten twój adres w USIE nie może wejść nikt normalny bo nie ma uprawnień, więc sprzedaj pomysł na twe uprawnienia lub podaj jakiś inny link

jolana
18-05-2003, 09:25
Ja też zrezygnowałam z tarasu betonowego na rzecz tego z kostki. Wygląda całkiem nieźle i jest dużo tańszy, choć konkretnej ceny jeszcze nie znam. Moi rodzice wybudowali się pięć lat temu, mają taki taras i sprawdza się super. A jak im po 4 latach przyszło do głowy poszerzyć taras, to było roboty na pół dnia i nie widać śladu, że coś przerabiano. Polecam.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jolana dnia 2003-05-18 10:27 ]</font>

18-05-2003, 22:20
O jakiej kostce mówicie-betonowej czy czy innej?

Marzena
19-05-2003, 08:03
A ja mam pytanie laika - czy te fundamenty tarasu (bloczki betonowe) izoluje się czymś ? Np. dysperbitem?

apeska
19-05-2003, 08:11
Za chwilkę zaczynam budowę, czy taras mam ruszyć już na etapie fundamentów?
Pozdrowienia.A

siewonka
19-05-2003, 08:31
My zostawiamy taras na koniec budowy bo w trakcie {po zdięciu humusu)może być to dobre miejsce na pozostałości bloczków dachówek itd. Właśnie budujemy ściany i to rozwiązanie świetnie się sprawdza z tym że my będziemy lać betonowy taras.

chmurka
26-05-2003, 21:56
Pytanie do Jolany.
Proszę Cię, napisz z jakiej kostki zbudowany jest twój taras.
Ja mam problem, ponieważ mój taras musi być na wysokości 90cm od ziemi[wys. fund] Co to za kostka?. Pozdrawiam

Teska
27-05-2003, 06:56
moj taras 46 m2
wykopany fundament, zazbrojony, srodek zageszczony napierw zwirem, nastepnie piaskiem, warstwa 5 cm styropianu,siatka zbrojeniowa, dylatacja, wylanie podłogi ze spadkami z dwoch stron (taras przylega do dwoch scian domu)

Taras na gruncie, materiały 1600 zł..robocizna 1500..

Snowdwarf
27-05-2003, 07:21
On 2003-05-18 08:42, jolantas wrote:
Hey Snow! Na ten twój adres w USIE nie może wejść nikt normalny bo nie ma uprawnień, więc sprzedaj pomysł na twe uprawnienia lub podaj jakiś inny link


a co Was interesuje - piszcie na email (napiszcie w wiadomości o które posty chodzi) bo mam sporo odpowiedzi na email i czasami się już gubię...

o tarasach drewnianych czytam albo na stronach w stanach albo innych anglojęzycznych...nie wiem jakie info was interesują
piszcie i pytajcie
snow

jolana
28-05-2003, 16:37
Chmurka, wysłąłam ci odpowiedź na priv.Pozdrawiam.
A wszystkich zainteresowanych informuję, że chodzi o tzw. eurobruk. Wygląda nieźle, o innych zaletach już pisałam

29-05-2003, 08:48
Czy zasadnym jest usunięcie humusu z całej powierzchni tarasu ?
Obawiam się, że w przeciwnym razie po pewnym czasie taras może osiadać (po przegniciu warstwy biologicznej - t.j. traw, korzonków itp.)