PDA

Zobacz pełną wersję : tynk na płyte OSB (podbitka) - jak to rozwiazac?



ablonski
25-10-2006, 22:04
witam, chce wykonac podbitke z plyty OSB i potem to otynkowac, i zastanawiam sie jak to zrobic zeby za rok tynk mi nie spadl?zastanawialem sie zeby moze poprzybijac do plyty porzadna siatke rapicowa i potem to otynkowac?ze styropianem srednio chce mi sie bawic, to rozwiazanie jakos nie wzbudza mojego zaufania.
a moze calosc obudowac plyta gipsowo kartonowa?
dzieki
arek

kaltam
26-10-2006, 07:18
Lukarny mam obrobione: płyta OSB, styropian, siatka +klej, tynk akrylowy. Od trzech lat nic sie z tym nie dzieje. Nie jest to tanie (jak na podbitkę) więc decyzja należy do Ciebie.

sebo8877
26-10-2006, 08:46
polecam grunt Cekol-kontakt - pomalowac tę OSB wałkiem - poczekac aż złapie i mozesz z ty poźniej robić co chcesz. np. nakleić tyropian połozyć siatke i otynkować.
Trzyma sie jak jasna cholera :)

sebo8877

Sp5es
27-10-2006, 19:53
Najbezpieczniej przykleić najcieńszy styropian i zazbroić + tynk jak w ociepleniu.
Warunek - klić na kleje dyspersyjne.

Rezi
27-10-2006, 20:04
grunt Ceresit CN94
przykleic płyte styropianowa - najlepiej 3 cm, ja dodatkowo przykreciłem do osb
siatka_klej + tynk baranek 1mm

jak wyszło - foty w galerii

Maluj mnie
28-10-2006, 20:01
A czytaliście - http://www.szkielet.pl/problemy.php?show=19_eifs ?

Pozdrawiam i ... polecam ... mimo wszystko warto poczytać.

robert-aw
29-10-2006, 14:45
najszybciej i najtaniej bedzie przymocowac plyte gipsowo-kartonowa potem trzeba zaszpachlowac na laczeniach (najpierw tasma-siatka) i w miejsczac gdzie sa wkrety, przeszlifowac i gotowe do malowania jest to wystarczajaca trwale :)
co do styropianu i siatki, radze sie zastanowic zwlaszcza nad tym czy wentylacja jest prawidlowa poniewaz moze skraplac sie woda :)
pozdrawiam

Rezi
29-10-2006, 17:40
najszybciej i najtaniej bedzie przymocowac plyte gipsowo-kartonowa płyta GK nie moze być stosowana na zewnątrz, jezt nieodporana na wilgoć


.............co do styropianu i siatki, radze sie zastanowic zwlaszcza nad tym czy wentylacja jest prawidlowa poniewaz moze skraplac sie woda :)
pozdrawiam jaka wentylacja i co ona ma w tym przypadku znaczenie??

robert-aw
29-10-2006, 18:17
a ja myslalem ze to wewnatrz :cry:
sorki :oops: