PDA

Zobacz pełną wersję : czym dodatkowo zabezpieczyc drewno



Xena z Xsary
26-10-2006, 09:14
witam
Kupiłam drewno na więźbę i strop drewniany
Wszystko fajnie ale odnosze wrażenie, że na nim wczoraj śpiewały jeszcze ptaszki, a impregnacja metodą zanurzeniową polegała na wrzuceniu ich na 5minut do zielonego czegoś...i przywiezieniu ich do mnie na budowę
Postanowiłam przemyśleć dodatkowe zabezpieczenie - dach i strop sobie już stoją, ale mogę jeszcze zdecydowaną większośc psiknąć lub pomalować jakimś rarytaskiem ochronnym.
padają tu jakieś nazwy: Hylotox, Fobos, Drewnosil....co byście polecali zwazywszy na fakt, ze trochę tego zielonego jeszcze na dechach u mnie jest. i nie chciałabym , żeby sobie nawzajem przeszkadzało?...a może taka dodatkowa impregnacja jest zupełnie zbędna?
Drugie pytanie to czym zaimpregnować te elementy, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych? (wystające krokwie, słupy itd)

Zbigniew Rudnicki
26-10-2006, 09:33
Tym zielonym warto dodatkowo pomalować (pędzlem) miejsca złączeń, zwłaszcza w miejscach cięcia, oraz na całej powierzchni (wałkiem, lub opryskiwaczem ogrodniczym).
Miejsca na zewnątrz to raczej tylko impregnatem oleistym (Co 5-7 lat trzeba ponawiać), lub takim jak do sztachet, ale nie wodnym.

Xena z Xsary
26-10-2006, 10:07
Tym zielonym warto dodatkowo pomalować (pędzlem) miejsca złączeń, zwłaszcza w miejscach cięcia, oraz na całej powierzchni (wałkiem, lub opryskiwaczem ogrodniczym).
Miejsca na zewnątrz to raczej tylko impregnatem oleistym (Co 5-7 lat trzeba ponawiać), lub takim jak do sztachet, ale nie wodnym.
to chyba byl drewnochron?.......niestety nie wiem czym to malowali w tartaku....

SAVAGE7
26-10-2006, 10:20
hmmmm.... w to zanurzenie na 5min. to nie wierzę, no może na 5 sekund :-?

Xena z Xsary
26-10-2006, 10:31
savage tu chyba sie z Toba zgodzę...
wycyrklujmy gdzie pomiedzy 5 sekund a czas potrzebny do wrzucenia i wyłowienia drewna...czyli jakieś 40sekund....
lepiej mi powiedzcie czym to popsikać....

P.e.t.e.
28-10-2006, 19:10
No wlasnie, ja tez zastanawiam sie nad "poprawieniem" impregnacji zanurzeniowej.
Ale mam zamiar zrobic to na wiosne, kiedy wiezba juz przeschnie (dach byl robiony we wrzesniu) - dzieki temu impregnat powinien lepiej wniknac w drewno.

Na dzien dzisiejszy sklaniam sie ku wspomnianemu juz preparatowi o nazwie >Drewnosil< - moze ma ktos jakies doswiadczenia z tym srodkiem?

Maluj mnie
28-10-2006, 19:56
A może warto zapoznać się z ofertą - http://archtp.info/main.php

Nie korzystałem z ich usług, ale wydaje się że mają ciekawą ofertę.

2006
28-10-2006, 20:16
Xena z wcześniejszych postów wynika,że dachówka już leży i chyba folia paroprzepuszczalna też, dlatego uwaga troche pognębiłem w hurtowni specjalizującej się w dachach i dowiedziałem się,między innymi,że wszelkie impregnaty w kontakcie z folią niszczą ją,zwlaszcza jakieś tam ropopochodne.Dlatego sugerowali mi,żeby nie uzywać już impregnatów jeśli leży folia nawet tak dobra jak tyvek.