PDA

Zobacz pełną wersję : Brak cementu (zmowa), brak kruszywa = Beton cena w górę



mdzalewscy
26-10-2006, 09:27
brak cementu - producencji cementu podejrzani są o zmowę, pracownicy UOKiK i Policja przeszukuje pomieszczenia 8 producentów cementu podejrzanych o zawarcje porozumienia, ostatnio mają np. dziwne zbiorowe awarie, słwem sprawa powazne

brak kruszyw - ceny poszły 25% w górę

Niestety wszystko się odbije na cenie wyrobów, już dzisiaj poprawiałem ceny na beton i zaprawy + 10%

agnieszkakusi
26-10-2006, 09:29
??

Bryku
26-10-2006, 09:44
To prawda o braku cementu. Trudno jest ostatnio kupić zwłaszcza tzw. jedynkę (cement bez dodatków). Słyszałem o jakiejś poważnej awarii z zakładzie Dyckerhoff.

mdzalewscy
26-10-2006, 10:43
Słyszałem o jakiejś poważnej awarii z zakładzie Dyckerhoff.
w branży się mówi, że terminy nieprzewidywalnych awarii są już znane z góry

uranos
26-10-2006, 10:45
wczoraj chciałem kupić 10 worków i nie było. znajomy powiedział że od trzech dni stoi jego auto przed cementownią i nic

ddoommiinniikk
26-10-2006, 11:40
W branzy mówi się również że spotkania mające na celu ustalenie polityki rynku cementu odbywaja sie w Berlinie.

Darek Rz
26-10-2006, 13:04
Witam

A gdzie to takie (niby) braki cementu co ?? :lol: :lol: .Zapraszam do Lublina po każdą ilość . Coraz częściej widuje na naszym forum takie posty z których się śmieję . Ostatnio przeczytałem o wełnie mineralnej że brakuje :wink: .A że sam mialem właśnie kupować udałem się do kilku hurtowni z niepokojem ......... A tam nic nie wiedzą o rzekomych brakach wełny i mogą sprzedać każdą ilość . Podobnie jest z cementem .Nie wydaje mi sie mozliwe ,aby miało brakować cementu 8) .


pozdro D.RZ

ja14
26-10-2006, 13:21
Darek Rz. Napisz w której hurtowni można kupić wełnę elewacyjną.

malgoss
26-10-2006, 13:34
A ja poproszę o informację gdzie dostanę wełnę na twardy dach - jadę tam od razu :D

Traper2000
26-10-2006, 14:08
Ostatnio byłem w Castoramie we Wrocławiu i tam też cementu brak.

mdzalewscy
26-10-2006, 14:15
Witam

A gdzie to takie (niby) braki cementu co ?? :lol: :lol: .Zapraszam do Lublina po każdą ilość . Coraz częściej widuje na naszym forum takie posty z których się śmieję

Darek chłopie, z nieba spadłeś, kurde obdzwoniłem 10 największych dostawców w Polsce podawaj numer telefonu, interesuje mnie hurt, biorę dziennie 300ton.

Majka
26-10-2006, 14:41
pewnie ta każda ilość to 30 worków na składzie

26-10-2006, 16:24
Mój sąsiad (z Lublina) sprzedawał tygodniowo jakieś 100t cementu, teraz przy dobrych układach wyprasza 25 :o

Darek Rz
27-10-2006, 07:04
Darek Rz. Napisz w której hurtowni można kupić wełnę elewacyjną.


Witam

Nie pisałem o wełnie elewacyjnej tylko o wełnie na poddasze bo taką kupowałem :lol: . Jeśli chodzi o cement to kupowałem kilka dni temu 3.5 tony na wylewki(i nie chodziło tu o 10 worków "Majka" -czytaj dokładnie) i obdzwoniłem kilka hurtowni w poszukiwaniu niskich cen . Wszędzie mieli cement jedynkę od 340 zł do 380 zł za tonę -nikt nie wspominał o brakach . Jeszcze wczoraj byłem w "Famiko" i pytałem znajomego który tam pracuje czy mają cement ...powiedział że tak .
Mdzalewscy - z takimi ilościami jak 300 ton w budownictwie jednorodzinnym zwykły inwestor się nie spotyka 1-3-5 ton to tak 8)

pozdro

Lenart
27-10-2006, 07:55
O braku cementu jeszcze nie słyszałem (odpukać)
natomiast z betonem jest problem ale to ze wzgledu na
zwiekszone zapotrzebowanie.
Zawsze (prawie) wystarczało zamówić na 2-3 dni wczeœniej a teraz klops.
Jeżdżš prawie po nocach.
Podobnież rolnicy masowo lejš płyty obornikowe czy jakos tak, a to
zwišzane jest z dotacjami z UE na ten cel.

zuczek
27-10-2006, 10:05
To znowu nie ma cementu? :o Jakiś tydzień temu u nas cement po prostu wywiało, nie było go dosłownie NIGDZIE. Mówiono o awarii pieców :wink: a jak już je naprawiono to cena cementu od razu poszybowała w górę. W poniedziałek mieliśmy istne szaleństwo, bo hurtownie i markety budowlane dostały wtedy cement, który był po prostu rozchwytywany w błyskawicznym tempie. Nam się udało wyrwać tonę :) Tylko pytałam czy sytuacja z cementem wróci do normy i mówiono mi, że to był problem przejściowy i już będzie wszystko ok :roll: Celowa dezinformacja?

greg32
27-10-2006, 10:36
Za tym wszystkim - wiadomo stoi układ! Jednak bracia K. mieli rację... 8)

Marek Sza.
27-10-2006, 10:43
Cement jest i problemów nie było.

ale jak można więcej zarobić to czemu nie?

BUSINESS IS BUSINESS

Co do zmowy to po ostatnich wpadkach producentów farb myślę że cementownie mają się na baczności.
Kary są kosmiczne.

andk
27-10-2006, 10:58
Dojeżdżam do pracy pociągiem, czekam na przesiadkę na autobus na wiadukcie nad jedną z największych stacji towarowych w Polsce. I być może zignorowałbym ten wątek - ale od kilku tygodni obserwuję wzmożony ruch transportów z ...cementem. Składy po kilkadziesiąt do stu wagonów w drodze na północ, zarówno workowany jak i luzem. Stal, wiadomo wykupują Chińczycy, cena rośnie. Czyżby zabrakło im cementu? :D