PDA

Zobacz pełną wersję : koszty podłogówki



tomeczek
26-10-2006, 09:38
trochę już szukałem ale nic interesującego nie znalazłem. Może ktoś z was aktualnie robi bądz robił podłogówkę i moze podać cenę za mkw materiału z robocizną - podłogówka wodna podpięta pod piec ekogroszek.

Z góry dzięki.

sSiwy12
26-10-2006, 09:47
od 60 do 110zł/m2 powierzchni grzewczej

SAVAGE7
26-10-2006, 09:57
pewnie ktoś napisze ci mniej więcej ile za metr ale ja kupowałem sobie sam materiały, rurki ułożył mi kumpel, na beton skrzyknąłem trzech chłopaków i samo się zrobiło :wink: . pozostaje kwestia podpięcia pod piec. teraz czekam na spawacza, który to powiedział mi, że robocizna z pompą i zaworami na dwa osobne obiegi wyniesie ok. 600zł. mareriały kupowałem w okolicznym sklepie. umówiłem się ze sprzedawcą, że odbierze ode mnie to co mi zostanie. kupiłem więc 200m. rurki po 3zł za metr, folię aluminiową po 4zł/m. to co mi zostało to zwróciłem. styropian dawałem 8cm. pod niego czarną folię ale nie pamiętam teraz dokładnie cen. ceny za metr całkowity też ci nie powiem. mogę tylko doradzić, jeżeli masz dużo do położenia to zamów sobie beton z gruchy. ja miałem tylko 20m.2 więc szło z betoniarki, ale w przeliczeniu kupny cement wychodzi podobnie no i narobić się tyle nie trzeba.

jajmar
26-10-2006, 12:08
Całości jeszcze nie mam ale miesiac temu kupowałem rurki Purmo po 3,97mb, roljet (styropian wyłozony ta folia aluminiowa) po 13,70zł/m2, klipsy do mocowania po 0,16zł/szt. Rozdzilacz na 7 obwodów kosztował mnie cos ponad 600zł. Ułożenie jednego obwodu hudraulik brał 100zł ( w tym podłaczenie do rodzilecza). Cena robocizny była uzgodniona przy załozeniu ze robi mi wszystkie instalacje, wod-kan i CO.

tomeczek
26-10-2006, 19:59
Dzięki za informację, widzę że większość rzeczy zrobiliście sami ja niestety zdam się na hydraulika