PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją WLZ



David23
26-10-2006, 11:31
Dzień dobry
Chciałbym uzyskać informacji od Państwa na temat kładzenia istalacji wewnętrznej w budynku mieszkalnym (bloku). Jak mi widamo istalacja taka powinna być poprowadzona w rurach ze stworzywa sztucznego lub itp. umieszczonych w częsciowo w posadze, ścianach i szachtach.
Do czego zmierzam otóż kupiłem nowe mieszkanie w budynku wielo lokalowym i juz na początku okazało się że mam problemy z prądem. Po badaniu przeprowadzonym przez mojego elektryka okazało się że kabel zasialający prąd w moje mieszkanie jest uszkodzony. Natychmiastowo zgłosiłem to do developera.
Wykonawca usunął usterkę na zasadzie poprowadzenie części nowego kabla w stropie i połączył w szachcie z pozostałą częścią, która wg niego była sprawna.
I teraz pytanie moje brzmi: Czy łączenie takiego kabla (WLZ, YDY 5X6 mm2) może odbywac się na zaszadzie skęcania i owinięcia zwykłą czarną izolacją?. Bo tak zostało to zrobione. Czy tak forma usunięcia usterki jest trwała na lata?I jeszcze w sachcie gdzie czasmi może pojawić się wilgoć. Czy prawo budowalne wskazuję prawidłową formę usunięcia takiej usterki? lub PE
Bardzo proszę o odp. ewentualnie o wskazanie kogoś kto mógłby mi pomóc. Jeżeli okaże się że ustareka została usunięta nie poprawnie na tzw zasadzie "odwal się " - sprawę prawdopodobnie skieruję do sądu.
Z góry dziekuję i pozdrawiam
Darek

retrofood
26-10-2006, 11:40
Czy łączenie takiego kabla (WLZ, YDY 5X6 mm2) może odbywac się na zaszadzie skęcania i owinięcia zwykłą czarną izolacją?. Bo tak zostało to zrobione.

Połšczenie jest niepoprawne. SprowadŸ "swojego" elektryka z uprawnieniami D + Pomiary, który wystawi orzeczenie.