PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety i moskitiery



rafałek
19-04-2003, 14:21
Chcę się budować w okolicy gdzie występuje problem z komarami. Podobno można zamontować rolety dodatkowo z mostkitierami. Czy możecie się podzielić opiniami na ten temat (koszty, funkcjonalność itp)?

FREDY
19-04-2003, 23:13
To jest dodatkowa siatka nawinięta na inną szpulę w rolecie.
Zdaje to egzamin i polecam jak najbardziej. Jedyny problem to linka do opuszczania tej siatki - na wietrze uderza o szybę. Trzeba skrócić ale wtedy jest trudniej tą siatkę naciągnąć.

kalif62
23-04-2003, 20:59
W oknach firmy WIDOK są systemowe kratki wkładane bardzo prosto w okno i tyle. Być może inne firmy także oferują podobne wyroby.

27-04-2003, 20:19
W Olsztynie podano mi cenę 120 zł./m2 moskitiery stałej (siatka w ramce przyczepiona do ramy okna na całym obwodzie - do mycia można zdjąć) i 180 zł. za metr szerokości rolety (długość nie gra roli)- siatka na rolecie wyposażona w prowadnice boczne. Istnieje możliwość zamontowania rolety w pionie np.do drzwi na taras. Znalazłem również informacje o siatce do moskitier: zatrzymującej do 80% ciepła wpadającego do mieszkania (funkcja markizy), zapobiegającej przeciągom.
Sam zastanawiam się nad zastosowaniem w drzwiach tarasowych pionowej moskitiery lub moskitiery na zawiasach (ale chyba nie będzie szczelna).

mieczotronix
27-04-2003, 21:55
Interesują mnie te moskitiery zwijane (ale nie połączone z klasycznymi roletami do okien - bo takowych nie planuję). Rozumiem że montuje się je na zewnątrz okna (bo okno otwiera się do środka). Mam pytanie do kogoś kto ma takie moskitiery - czy ich kasetę widać - czy bardzo szpeci ona ładne okna ? Czy to plastik, czy aluminium, a może można to wpuścić w mur ?

jolantas
17-05-2003, 00:48
No i co z tymi roletami antymoskitierowymi? Nikt nie był pogryziony i nie chce odwetu?

oczyszczalnia
10-02-2005, 13:34
Interesują mnie te moskitiery zwijane (ale nie połączone z klasycznymi roletami do okien - bo takowych nie planuję). Rozumiem że montuje się je na zewnątrz okna (bo okno otwiera się do środka). Mam pytanie do kogoś kto ma takie moskitiery - czy ich kasetę widać - czy bardzo szpeci ona ładne okna ? Czy to plastik, czy aluminium, a może można to wpuścić w mur ?

Moskitiery zwijane są montowane do stolarki okiennej lub moga być schowane w murze. moskitiera składa się z kasety o wielkości 37 lub 46mm w której jest wełek z nawiniętą siatką z włókna szklanego. W wersji niemieckiej taka siatka jest koloru grafitowego dająca przeżroczystość patrząc od wewnątrz budynku.Po bokach są prowadnice ze szczotkami o szerokości od 22 do 40mm. Na dole siatki jest listwa końcowa także ze szczotką. Całość daje szczelny system w 99%.

Pozdrawiam Robert!

oorbus
10-02-2005, 17:14
ja najpierw kupiłem moskitiery u producenta okien.
dałem ja za zboże....jesu powariowali:evil: ( całość koło 500pln)
zamontowałem je na piętrze.
rama z pvc i siatka. wstawiane " na stałe" we wnękę okienną.
potem będąc w sklepie ogrodniczym, se patrze, a tu maja taka siatke na metry :lol:
zaskoczyło mi coś tam w głowie, zadzwoniło, a na koniec wytargało.
poczym zakupiłem ową siatke ( 15pln na 1 okno) :D
dokupiłem ślicznych listewek, godzina roboty i moskitiera gotowa.

różnica w cenie mnie powaliła, miałem dreszcze, zimny pot , etc.

a więc, jeśli chcecie zrobić moskitiery "stałe" - do dzieła.
acha, po sezonie , to ja je wyjmuje ofkors :D

pozdrawiam

Berenika
11-02-2005, 08:12
Interesują mnie te moskitiery zwijane (ale nie połączone z klasycznymi roletami do okien - bo takowych nie planuję). Rozumiem że montuje się je na zewnątrz okna (bo okno otwiera się do środka). Mam pytanie do kogoś kto ma takie moskitiery - czy ich kasetę widać - czy bardzo szpeci ona ładne okna ? Czy to plastik, czy aluminium, a może można to wpuścić w mur ?

Moskitiery zwijane są montowane do stolarki okiennej lub moga być schowane w murze. moskitiera składa się z kasety o wielkości 37 lub 46mm w której jest wełek z nawiniętą siatką z włókna szklanego. W wersji niemieckiej taka siatka jest koloru grafitowego dająca przeżroczystość patrząc od wewnątrz budynku.Po bokach są prowadnice ze szczotkami o szerokości od 22 do 40mm. Na dole siatki jest listwa końcowa także ze szczotką. Całość daje szczelny system w 99%.

Pozdrawiam Robert!

A można gdzieś to kupić?

ozzie
11-02-2005, 10:34
U nas jest tak jak to napisal w poprzednim poscie uzytkownik oczyszczlnia. Ramy moskitier sa w kolorze stolarki drewnianej, tez sa drewniane. W ogole nie szpeca okien! Zamawialismy je na etapie zamawiania okien, teraz w kazdym pomieszczeniu, przynajmniej na jednym oknie jest taka rama. Moskitiery mozna za pomoca takiego specjalnego sznureczka ciagnac do dolu i tam w takiej speclanej siatce zahaczaja sie o nia. Nie umiem tego fachowo wytlumaczyc, sorry :oops: Ale jest to rewelacyjny sytem, moskitiery do gory, kiedy sie ich nie uzywa! Wartwo zastanowic sie na etapie zamawiania okien. Nie jest to tanie rozwiazanie, ale daje poczucie komfortu (w naszej okolicy latem komarow jest mnostwo), nie trzeba w pokojach wlaczac zadnych urzadzen elektrycznych, tabletek, etc na komary. Pozdrawiam

oczyszczalnia
11-02-2005, 14:01
A można gdzieś to kupić?[/quote]

Można u mnie!
Wystarczy podać rodzaj stolarki drewno/pvc i profil z jakiego są wykonane okna np.veka oraz kolor RAl. Oferujemy moskitiery z montażem u klienta wykonywane na wymiar co do mm!

Pozdrawiam Robert :)

Szaruś
11-02-2005, 14:17
A rolety też można?

Berenika
11-02-2005, 14:54
A można gdzieś to kupić?

Można u mnie!
Wystarczy podać rodzaj stolarki drewno/pvc i profil z jakiego są wykonane okna np.veka oraz kolor RAl. Oferujemy moskitiery z montażem u klienta wykonywane na wymiar co do mm!

Pozdrawiam Robert :)[/quote]

A może masz jakąś stronę, na której można je obejrzeć? Albo sklep?

fiolek
11-02-2005, 18:07
rafałek , ja ostatnio znalazłem taką roletę :
http://www.beclever.pl/ , pytałem na forum ale nikt tego nie montował . Jest wersja z moskitierą .

oczyszczalnia
11-02-2005, 18:17
rafałek , ja ostatnio znalazłem taką roletę :
http://www.beclever.pl/ , pytałem na forum ale nikt tego nie montował . Jest wersja z moskitierą .

A ja pisałem o samych moskitierach do okien a nie o systemach roletowo-moskitierowych.

Pozdrawiam Robert :)