PDA

Zobacz pełną wersję : Strop TERIVA a SIATKI ???



secam
26-10-2006, 13:09
Jestem na etapie wybierania stropów w systemie Teriva.
Po przeanalizowaniu ofert z kilku firm mam kompletny mętlik, co do systemu. W różnych firmach system teriva jest różne sprzedawany.
A dokładnie chodzi mi o dodatkowe siatki, które układa się w miejscach oparcia stropu na pustakach, (czyli w warstwie zalanego potem betonu)
I tu problem. Jedne firmy w ogóle o takich siatkach nie mówią i sprzedają same pustaki i belki traktując to jako kompletny system . A inne siatki uznają za konieczne. Jak było u Was ?? czy to faktycznie konieczne czy „wciskanie” czegoś zbędnego przez producentów. A przy okazji jakie stropy polecacie ??

Pietrov
26-10-2006, 14:50
Projekt budynku w części konstrukcyjnej, powinien zawierać informacje o wszelkich (systemowych i dodatkowych) zbrojeniach potrzebnych do wykonania (a więc i zamówienia) stropu. Poproś swojego kierownika budowy o sprawdzenie (lub wykonanie) zestawienia potrzebnych elementów.

jacekot
26-10-2006, 15:02
robiłem wycenę stropu w kilku hurtowniach i prawie we wszytkich zwrócono mi uwagę że przy belkach o rozpiętości dluższej niż 6 m potrzebne jest dodatkowe zbrojenie
oczywiście takowe mam ale tylko nad garażem bo tam miałem takie długie bleki
jacek

secam
28-10-2006, 09:15
Projekt budynku w części konstrukcyjnej, powinien zawierać informacje o wszelkich (systemowych i dodatkowych) zbrojeniach potrzebnych do wykonania (a więc i zamówienia) stropu. Poproś swojego kierownika budowy o sprawdzenie (lub wykonanie) zestawienia potrzebnych elementów.
Problem w tym że w projekcie mam strop lany monolityczny i został zminiony na Terivę. Mój kierownik twierdzi że nie ma być siatek tylko dodatkowe zbrojenie przy belkach dłuższych niż 6 m. Za to w Stropex-e twierdzą że siatki są konieczne :o

casandra75
28-10-2006, 17:08
Witam
Mam strp teriwa i nie było żadnych siatek ale tak j/w napisano kierownik budowy musiał sie bliżej przyjżeć i żeczywiście wzmocniono zbojenie.
Pozdrawiam :lol: