PDA

Zobacz pełną wersję : Koza a DGP



fliegermaus
26-10-2006, 14:46
.

Majkel_B
28-10-2006, 21:41
nie jestem kominkarzem, ale chyba sam zdajesz sobie sprawę, że koza daje ciepło tylko na zasadzie promieniowania, więc żadnej instalacji (typu DGP) do tego się nie podłączy bo ty wymaga zbudowania czopucha (czyli przestrzeni zamknietej z gorącym powietrzem) a przy kozie to nierealne.

Ale wiatrak przy kozie to niesamowity odjazd, Ty tak na poważnie to rozważałeś? :D

Majkel_B
28-10-2006, 21:43
no sorry może zbyt pochopnie porównałem piec wolnostojący do kozy, ale mimo wszystko ten wiatrak mnie ubawił.

fliegermaus
28-10-2006, 23:55
.

WojtekSz
30-10-2006, 21:04
jest taka mozliwośc o ile dysponujesz miejscem gdzie wokół komina mógłbyć zamocowac takie żeberka powiększające powierzchnie wymiany ciepła i wokół tego zamocowac puszke skąd czerpane byłoby powietrze do DGP. To takie rozwiązanie będące złożeniem zasady działania rekuperatora i osprzetu na rury kominowe oferowanego przez Jotula
pozdrawiam

radekb83
24-09-2009, 10:37
Witam serdecznie!

Mam pewien dylemat.
Chcę kupić kozę o mocy około 14KW i jej ciepło rozprowadzić kanałami do pomieszczeń na piętro. Czy mógłby mi ktoś pomóc podsuwając jakieś pomysły albo zdjęcia gotowych realizacji takiej zabudowy?

Co do szczegółów to chciałbym obok kozy postawić 2 ścianki-filary i na nich oprzeć okap, który łapałby ciepło powietrze, rozprowadzane następnie kanałami na piętro. Chciałbym aby zabudowa była "delikatna" żeby nie zagubić w tym wszystkim estetyki kozy - nie chcę kominka :)

Pytałem w firmach zajmujących się sprzedażą i montażem kominków i kóz i jak wspominałem, że chcę troszkę zabudować to było wielkie zdziwienie - czy naprawdę tego się nie stosuje?

tacim
26-09-2009, 18:07
no kosmos koza z czopuchem. Chyba daj luz i rób kominek .

Zazdrośnica
27-09-2009, 18:06
Zajrzyj do mojego dziennika :wink: lubię robić coś, co nikt prawie nie robi, łamać zasady itp :P

Forest-Natura
27-09-2009, 18:22
Witam.
Jeżeli chodzi o łamanie zasad - to po przede wszystkim złamałaś zasadę bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku, zabudowując w ten sposób kozę.
Karton na płycie GK nad kozą wcześniej czy później zacznie się przypiekać. Nawet nie będziesz wiedziała kiedy zacznie się tlić...najpierw będzie to odczuwalne w postaci "smrodku", potem może być większe nieszczęście...będziecie mieli fuksa jak akurat wtedy będzie ktoś w domu...
Wyrzuć płytę GK i zastąp ją choćby blachą, czy niepalnymi płytami krzemianowo-wapniowymi albo innymi - przeznaczonymi do zabudów ogniotrwałych (nie mylić z płytami GK Ogień).
Pozdrawiam.

tacim
27-09-2009, 18:23
masz moją koze :) a dokładnie atakuje ją wkrótce napisz cos o niej paliłaś, jak wykonanie.

Zazdrośnica
27-09-2009, 19:19
masz moją koze :) a dokładnie atakuje ją wkrótce napisz cos o niej paliłaś, jak wykonanie.

spoko, ładnie się prezentuje, nie paliłam jeszcze.

Forest, zabudowana jest rura i jest wentylacja, obudowa taka jak na kominek się robi, ale oczywiście palenie nie ciągłe i zawsze ktoś będzie.
Zabudowę robił kominkarz.

Zazdrośnica
06-10-2009, 10:58
masz moją koze :) a dokładnie atakuje ją wkrótce napisz cos o niej paliłaś, jak wykonanie.

spoko, ładnie się prezentuje, nie paliłam jeszcze.


Paliłam, rewela :D, niech się schowają wszystkie kominki, widok ognia w trójwymiarze, polecam :D :D
szkoda, że nie mam dobrego aparatu więc we wnętrzach kiepskie zdjęcia przy sztucznym świetle wychodzą ale dla takich widoków chyba sobie fundnę dobry aparat, no bo filmu z kamery tu nie wstawię :roll:

krakanie Foresta się nie sprawdza :P :wink:

Tacim dzięks za wpisik w mojej księdze cokolwiek on znaczy 8) :P

Forest-Natura
06-10-2009, 20:03
Witam.
Zazdrośnica - Ty mnie chyba nie zrozumiałaś. Nie kraczę że to o czym mówię stanie się po pierwszym paleniu w kozie. Nawet nie będziesz wiedziała kiedy...po roku, trzech, czy pięciu...
Mówię to z pozycji kogoś, kto widział już kilka takich zabudów (poprzypalanych) oraz też kilka...domów po pożarach spowodowanych brakiem wyobraźni inwestorów i pragnących ich uszczęśliwić "na siłę" kominkarzy.
Nie mam żadnego interesu w tym żeby kogokolwiek straszyć czy udowadniać pewne rzeczy...
Czasami poraża mnie wręcz brak wyobraźni ludzi lokujących grube setki tysięcy złotych w dorobek własnego życia - dom. Przecież tu nie chodzi o pieniądze...kawałek blachy czy czegokolwiek niepalnego byłby taki sam w kosztach ich wykonania...tyle że ten Pan Kominkarz to dla mnie kompletny ignorant że nie powiedział Wam o tym że może lepiej buło by zrobić taki okap z innego materiału niż tektura (choćby nawet na gipsie)...sorki za ostre słowa...Twoja wola...
Pozdrawiam.

Zazdrośnica
07-10-2009, 08:49
tyle że ten Pan Kominkarz to dla mnie kompletny ignorant że nie powiedział Wam o tym że może lepiej buło by zrobić taki okap z innego materiału niż tektura (choćby nawet na gipsie)...sorki za ostre słowa...Twoja wola...
Pozdrawiam.

ok pogadam z nim, jeszcze do końca nie dostał wszystkich pieniędzy i będę obserwować dalej co się dzieje w trakcie palenia, bo przez Ciebie siedziałam prawie na kozie.

klepka70
09-05-2010, 13:28
czesc zaciekawila mnie twoja wypowiedz ja tez mam zamiar kupic piecyk typu koza i szukam sposobu rozprowadzenia cieplego pwietrza do innych pomieszczen ( 2 na parterze) koza stoi na parterze. podziel sie tym pomyslem . ja na temat tych zeberek i puszki nic nie wiem gdzie mozna o tym poczytac. dzieki

09-01-2012, 21:14
Witam
Mam pytanie bo grzeje pokój 15m2 kozą a chciałbym na kozę postawić coś w rodzaju dystrybutora z jednym wyjściem u góry i dogrzewać pomieszczenie znajdujące się powyżej chociaż o pare stopni czy to zda egzamin?

Na rysunku koza i coś w stylu dystrybutora