PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs rozstrzygnięty



19-04-2003, 17:25
Witam !

Od września 2002, przez 11 tygodni, na łamach dodatku "Nieruchomości Budownictwo" "RZECZPOSPOLITEJ" prowadzony był konkurs "Dom marzeń Polaka". Wyniki ankiety pokazały, że Polacy w wielu przypadkach mają już działki i w ciągu najbliższych 5 lat chcą wybudować domy. Głównie będą to domy parterowe z użytkowym poddaszem, raczej bez piwnic, połączone z garażem.
Każdy z tych domów jest inny. Paulina jest domem parterowym, Zuzia to dom tradycyjny z użytkowym poddaszem, natomiast Stanisław, prosty w formie, jest domem dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania.
Najwięcej zwolenników znalazła Zuzia, jednak domem, który zostanie wybudowany jest Stanisław.

Zwycięzcą w konkursie został pan Tomasz Bąk z Oświęcimia, który urzekł Jury prostotą i formą opisu, a tym samym Stanisław, o którym napisał "(...) polubiłem go od pierwszego spojrzenia i myślę, że razem stworzylibyśmy niezłą parę. Już go widzę, jak rośnie w górę na miejscu, które mu przygotowałem." Pan Tomasz Bąk ma 35 lat, jest historykiem, dyrektorem zespołu szkół w Kętach. Ma dwoje dzieci - Karolinę i Piotra. Jego żona, pani Jolanta, jest absolwentką nauk politycznych, dyrektorką gimnazjum. Państwo Bąk pochodzą w Oświęcimia. Od dłuższego czasu rozważali możliwość budowy domu. Jednak nauczycielskie pensje, nawet dyrektorskie, skutecznie uniemożliwiały realizację tych zamierzeń. Teraz są szczęśliwi, że ziszczą się ich marzenia.

Rzeczposplita: W marcu ruszy budowa Stanisława. O budowie będziemy informować na bieżąco, starając się pokazać na co zwracać uwagę i jak uniknąć błędów, aby nie sprawdziło się powiedzenie, że dopiero trzeci dom można budować dla siebie.

Od Edbud:

Z przjemnością chciałbym poinformować wszystkich Szanownych Forumowiczów i Redakcję , że wczoraj, dnia 18 kwietnia został wylany chudy beton pod ławy budynku Stanisław, a ja, EDBUD zostałem kierownikiem budowy tego obiektu.

26-04-2003, 18:13
Stan zaawansowania robót na dzień dzisiejszy: murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Bliższe informacje z placu budowy w poniedziałkowych wydaniach Rzeczpospolitej dodatek budowlany. Zapraszam Szanownych Forumowiczów, szczególnie ze śląska, bo bliżej, do obejrzenia budowy, technologia Ytong.

06-05-2003, 21:53
Witam !
Dzisiaj, 6 maja 2003 roku został wylany beton na podłożu gruntowym. Jutro przyjeżdzają z Warszawy 2 zestawy z materiałami Ytong. Ściany zewn. będą wykonane z pustaków 36,5 cm, ściany wewn. gr. 24 cm oraz ścianki działowe gr. 11,5. W dostawie znajdą się także elementy typu U do wieńców i nadproży oraz płytki Ytong do ocieplania wieńców. Jutro rozpoczynamy roboty murarskie. Najnowsze wiadomości z placu budowy w poniedziałkowej Rzeczpospolitej dodatek budowlany.

17-05-2003, 18:42
Dzisiaj, dnia 17 maja 2003 r. zostały zakończone roboty murarskie ścian parteru. W poniedziałek rozpoczynamy montaż stropu Teriva II. Betonowanie planujemy na dzień 23 maja 2003.

03-06-2003, 20:31
Witam !
Nowe wiadomości z placu budowy. Dnia 29 maja 2003 r. zabetonowaliśmy strop nad parterem. Wprawdzie planowałem na dzień 23 maja, ale ulewne deszcze nam przeszkodziły. Obecnie murujemy ściany poddasza wraz ze ściankami kolankowymi, na których będą zabetonowane wieńce pod murłatę. Na przyszły tydzień planujemy montaż więźby dachowej.

14-06-2003, 17:44
W srodę zakończymy murowanie ścianek kolankowych i szczytowych. Zostało przywiezione drewno na wykonanie więźby dachowej. W czwartek rozpoczynamy montaż dachu. Dachówka BRASS TEGALIT. 18 kwietnia 2003 r. rozpoczęto roboty ziemne. Myślę, że tempo prac niezłe.

28-06-2003, 18:56
W dniu dzisiejszym zakończono montaż więźby dachowej. We wtorek zostanie przywieziony materiał do krycia dachu. Zgodnie z harmonogramem robót, budowa potrwa 3 miesiące.

17-07-2003, 21:28
Witam ! Wykonujemy obecnie tarasy zewnętrzne, jest ich razem trzy, dość duże oraz elewację. Pracę idą sprawnie. Zostały także wykonane jeż wszystkie instalacje wewnętrzne. Wykonywane są także podłoża wewn. tak zwane wylewki. W sobotę planowane jest przekazanie budynku laureatowi konkursu, państwu Bąk z Oświęcimia.

10-08-2003, 13:21
Witam ! Budynek został już ukończony. Wygląda bardzo efektownie. Bryła jest inna niż wszystkie, nowoczesna i funkcjonalna. Jest to załugą nie tylko zastosowanej technologi, (YTONG) ale przede wszystkim jego twórcy, Pana architekta Artura Wójciaka z Pracowni ARCHIPELAG. Oczywiście, niemało też w tym zasługi i wykonawcy robót, firmy EDBUD. Uroczyste przekazanie prezentu, tj. budynku mieszkalnego STANISŁAW nastąpi w dniu 3 września 2003 roku, przy udziale wszystkich sponsorów.

Od EDBUD:

Budynek STANISŁAW został wykonany w ciągu 3 miesięcy. Szybko, sprawnie, zgodnie z Projektem Technicznym, bez najmniejszych usterek. Dlatego pozwolę sobie zaoferować Szanownym Forumowiczom swoje usługi. Od tej chwili jestem do Waszej dyspozycji.

10-09-2003, 13:02
W dniu 3 września 2003 roku w miejscowości Malec k. Kęt, przy udziale sponsorów został przekazany uroczyście konkursowy DOM MARZEŃ POLAKA - STANISŁAW. Szczęśliwymi laureatami zostali, jak wiadomo z poprzednich wpisów Państwo Bąk z Oświęcimia. Dom jest już prawie wykończony, bryła budynku już z daleka rzuca się w oczy ciekawą architekturą, inną niż wszystkie, jest to zasługą architekta p. Artura Wójciaka i zespołu projektowego z pracowni ARCHIPELAG z Wrocławia. Szczegółnie efektownie wygląda pokój stołowy wysoki na 4,5 m. Sprawozdanie było szczegółowo opisane w Rzeczpospolitej z dnia 8 września w dodatku NIERUCHOMOŚCI. Jest to już ostatni mój wpis dotyczący tej niezwykłej budowy. Pragnę tylko Państwa poinformować, że ruszyła już następna edycja konkursu DOM MARZEŃ POLAKA, do którego bardzo serdecznie Państwa zapraszam. A ja EDBUD, mam tylko nadzieję, że uda mi się zbudować dla Panstwa niejeden dom, równie ładny i funkcjonalny jak STANISŁAW. Pozdrawiam !!! edbud

28-04-2005, 05:00
Szanowni Państwo !

W wątku powyżej jest opisana jedna z moich inwestycji. Znana i opisana w Rzeczpospolitej w dodatku Nieruchomości. Inwestycja została zrealizowana szybko i sprawnie oraz pod pełną kontrolą znanych sponsorów jak BRAAS, URZĘDOWSKI, YTONG, BANK PKO, RZECZPOSPOLITA oraz pracownia ARCHIPELAG. Budowa ta jest moją chlubą i wizytówką.
Treść, którą umieścił(a) doda13 jest kalumnią i szokiem dla mnie. W najbliższym czasie ustosunkuję się do niej ponieważ przypuszczam, kto się kryje pod pseudonimem "doda13"

Pozdrawiam edbud

doda13
06-05-2005, 11:57
EDBUD usunięto Cię z forum. To chyba nie przypadek.
I to chyba wystarczy jako referencje. Gdyż nie jesteś w stanie podać 5 wiarygodnych referencji twojej działalaności poza powyższym wątkiem.
DODA13 jako Twoje sumienie wycofuje się z forum. Proszę nie ogłąszaj sie na forum zanim nie zamieścisz swoich referencji. W innym wypadku znowu powrócę.

Pozdrawiam

propagator
06-05-2005, 20:51

doda13
07-05-2005, 00:00
Propagator masz rację, zdanie jest bez sensu bo już nie mam ochoty rozpisywać się na temat EDBUDA. Skończyłam z tym właśnie w Tym poście. Został usunięty z forum razem z całym wątkiem, którego w całości pewnie nie znasz bo istniał zaledwie kilka godizn i został zdjęty przez moderatora.
EDBUD obraził w nim kilka osób, chcących referencji lub próbujących wyjaśnić jego pokrętne teorie, twierdząc że są powiązane ze mną ???!! Taka mała teoria spiskowa. A ja nie zrobiłam nic złego. Po prostu nie zachęcam do korzystania z usług. Jeżeli ktoś ma prawo się reklamować bez zamieszczania konkretów ( referencji) , ktoś inny powinien mieć prawo powiedzieć "nie polecam" i też nic nie tłumaczyć. Zgadzasz się?
To że się wycofuję , wcale nie znaczy że się nie uaktywnię jak zauważę, że jakaś niesolidna firma, którą znam , reklamuje się na forum.

Ale to co mówisz dobrze o tobie świadczy - masz dobre serducho :-)
Pozdrawiam

propagator
07-05-2005, 04:56
8)

EDBUD2
07-05-2005, 16:32
To jest adres do konkursowej budowy DOM MARZEŃ POLAKA w Malcu koło Kęt. Na zdjęciu p. Edward Korab wraz z brygadą która zbudowała DOM MARZEŃ POLAKA. W 3 miesiące, w bardzo trudnym terenie, w starym dorzeczu rzeki Soła. Podłoże to glina i otoczaki.
http://www.archipelag.pl/dommarzen/artykul.php?

Pozdrawiam EDBUD2

EDBUD2
07-05-2005, 16:34
Przepraszam, ten adres jest właściwy:
http://www.archipelag.pl/dommarzen/artykul.php?aid=612&CATID=2050000

Pozdrawiam EDBUD2