PDA

Zobacz pełną wersję : zakup materiałów do budowy u jednego dostawcy?



lidiasiem
26-10-2006, 18:43
Mam pytanko w sprawie zakupu materiałów do stanu surowego: pustaki, cementy, gips, folie,steropian i in.
czy braliście wszystko u jednego dostawcy np. w psb lub innym sklepie, czy goniliście za wszystkim po różnych sklepach i porównywaliście ceny poszczególnych materiałów tuż przed ich zakupem
chodzi mi o to czy takie zlecenie zakupu wszystkich materiałów u jednego dostawcy jest opłacalne? no bo że wygodne to na pewno, tym bardziej że wycenę robią już z transportem, więc odpada już jeden kłopot no i "fachowcy" nie nabiorą więcej niż trzeba.

aqep
26-10-2006, 18:52
Kupowanie u jednego to raczej zostanie przez niego wykorzystane. Przyklad moja hurtownia dawal mi rabat po ktorym i tak bylo drozej w innej hurtowni. CO robilem? Zbieralem cenki od roznych i przedstawialem mojej hurtowni. Dopiero, czasem w łaską robili takie cenki. Ale o ich wyborze decydowala wygoda kontaktu np GG i szybkie i terminowe dostawy(b, duza hurtownia i towar praktycznie od reki i zero problemow z dowozem, zwrotami i platnosciami na ternmin). Ale niestety nie unikniesz szukania , dzwonienia i jezdzenia..

lazik
26-10-2006, 18:58
Najtaniej na 100% bedzie u różnych. Najlepiej to dzwonić do przedstawicieli handlowych lub samego producenta danego towaru i pytać się kto najwięcej bierze od nich. Zazwyczaj ten co bierze najwięcej ma też najtaniej.

Rezi
26-10-2006, 19:47
wszystkiego u jednego dostwacy i tak nie kupisz

aqep
26-10-2006, 20:37
Najtaniej na 100% bedzie u różnych. Najlepiej to dzwonić do przedstawicieli handlowych lub samego producenta danego towaru i pytać się kto najwięcej bierze od nich. Zazwyczaj ten co bierze najwięcej ma też najtaniej.
..i tu sie mylisz...pisalem, ze kupowalem w najwiekszej pod wzgledem obrotow i oferty hurtowni ale po "meczeniu" mialem dobre cenki

lazik
26-10-2006, 20:59
Najtaniej na 100% bedzie u różnych. Najlepiej to dzwonić do przedstawicieli handlowych lub samego producenta danego towaru i pytać się kto najwięcej bierze od nich. Zazwyczaj ten co bierze najwięcej ma też najtaniej.
..i tu sie mylisz...pisalem, ze kupowalem w najwiekszej pod wzgledem obrotow i oferty hurtowni ale po "meczeniu" mialem dobre cenki
Nie chodzi o obroty i asortyment a największa hurtownia biorąca od producenta. Masz przykład jakiegoś tam Kowalczyka - drugi w Polsce w Wienerbergerze i Koramicu i dodatkowa ma skład tego producenta. Przy targowaniu wyjdziesz na 100% taniej niż u jakiegokolwiek innego w okolicy. To że jest najtaniej u tych co najwięcej biorą od danego producenta to sprawdziłem sam. Jakieś doświadczenie mam dlatego piszę.

rafałek
26-10-2006, 21:44
Jeśli współpraca idzie dobrze to jednego stałego mozna nieźle "wymęczyć". Jeden warunek - trzeba zawsze go kontrolować i mieć w zanadrzu jakies oferty konkurencji. Ja raz straciłem czujność... Ale do dnia dzisiejszego ciagle mam otwarty "zeszyt" co bardzo pomaga w zakupach - wpadam, kupuję nawet za 50 zł i płace po 2-3 tygodniach przelewem... Zawsze tłumaczę, że inaczej już nie potrafię 8)
A wracając do negocjowania - wierzyć w superrabaty nie mozna nigdy i nikomu - sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać. Poza tym jednym przypadkiem zawsze udawało mi się uzyskać cenę conajmniej o złotówkę mniejszą od konkurencji mimo, ze oczekiwałem równej...
Najbardziej podobały mi się przy tym teksty w stylu "ale my już krwawimy..." Co ciekawe zyją do dziś i mają się dobrze... :lol:

aresior
27-10-2006, 06:03
cześć lidia siem,
mało która hurtownia jest w stanie dostarczyć ci 100% materiałów do budowy. zazwyczaj jedno jest tańsze coś innego droższe i dlatego warto poszukać. czasem się okazuje, że zrobili wycenę ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że to jest "prawie jak żywiec" czyli np styropian tani ale krzywy, cieńszy (no cóż to szkodzi przecież) i bardziej miękki. poza tym ich ceny zmieniają się w zależności od koniunktury i cen na rynku. a kogo dziś stać by w marcu kupić materiał na cały rok i cały dom.
co do stałych dostawców to polecam szczerze znalezienie stałego dostawcy dobrego betonu w atrakcyjnej cenie i drutu zbrojeniowego. to się opłaca. co jest jeszcze ważne to możliwość zwrotu nadmiaru materiału. zostaliśmy np. z trzema paletami pustaków stropowych i trzema paletami ściennych. co z tego, że było tanio jednostkowo skoro teraz oni tego nie chcą. warto to z góry ustalić. oni zawsze tak liczą by ci czasem nie brakło a ekipa (no nie wszystkie może) jak widzi tyle bloczków to leci z koksem i przycina zamiast z uszkodzonych to z nowych. i masz potem paletę gruzu. a co do darmowego transportu to radzę dobrze sprawdzić. jegomość, który nam wszystko woził najchętniej zrzuciłby w ciągu dwóch dni wszystko (my budujemy fundament a on przywiózł belki stropowe !!!) i to najlepiej na drodze "bo u was takie dziury". dlatego warto mieć dostawcę z bliska - takiego który w razie czego dowiezie co trzeba i ile trzeba.
kupowania wszystkiego u jednego raczej nie polecam.

pozdr.

aresior