PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór działki a położenie i Media PWG



pado
26-10-2006, 20:47
Mam do Was pytanie . Zastanawiam się nad wyborem działki ( 2 różne miejscowości) W pierwszej do wyboru mam 1 z 4 . Do każdej trzeba dociągnąć media . Odległości wynoszą odpowiednio od 20 do 80 m ( ostatnia ) Najbardziej podoba się mi ta najdalsza pomimo tego ,że jest narożnikowa ( front 48 x 22 m) , ale położona jest przy drodze która jest szeroka 12 m na razie tylko utwardzona , ale póżniej na pewno będzie pokryta asfaltem. Pozostałe są położone obok ale dojazd jest drogą prywatną- choć przejdzie na własnośc gminy o szerokości 5 m. (wg mnie trochę wąska )Zastanawiam się jaka będzie róznica dociągniecia mediów pomiędzy 1 a 4 działką . Wychodzę z założenia ,że trzeba będzie zrobić zrzutkę wszystkich właścicieli . Będzie to z pewnością taniej.Samo podłączenie się do wody kosztuje w Gminnym ZUK-u 1730 zł A jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii.Za plus tej narożnikowej przemawia wygodny wjazd do działki + można prowadzić działalność gospodarczą choć po ułożeniu chodnika będzie co robic w zimie !
Działki mają równą powierzchnię , choć od drugiej teren lekko jest obniżony - ok 30 cm. - ale to niewiele !
Do wyboru mam też inną działke w innej miejscowości też oddaloną od drogi asfaltowej i mediów ok 30 m gaz i woda i ok. 130 m prąd.. Mieścinka jest bardzo mała ok 150 mieszkańców i jak to określił mój kolega - 'tam wiatr zawraca'. Wymiary działki 28,5 x 30 m Dojazd nie jest najgorszy ale w pobliżu działki ok 600 m ma zostać wybudowana droga ekspresowa , a od drugiej strony ok 1300 m jest autostrada. Boję się trochę tego smrodu z rur wydechowych i Hałasu . Cena działek podobna ok 35-40 zł. W obu przypadkach muszę ciągnąć media - ceny tego będą raczej podobne A może kupić obie i czekać na zwyżkę cen !! Na razie kredyty są tanie , ale czy to dobry interes . Ceny chyba nie będą rosły w nieskończoność !
Odległośc od mojego miejsca zamiezkaia w przyadku obu działek wynosi ok 17 km.Obie działki są w okolicach Poznania .
Napiszcie jakie mogą być koszty dociągnięcia mediów ?