PDA

Zobacz pełną wersję : DACH Z TRZCINY??



amid
27-10-2006, 07:44
Witam, zastanawiamy się z żoną czy dobrym pomysłem jest dach z trzciny. Czy ktoś może nam doradzić??? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania??

Aggi
27-10-2006, 13:53
minusem jest cena - jest to najdroższe z pokryć dachowych.
minusem jest też ryzyko, że traficie na partaczy, a źle ułożona trzcina to jedno wielkie pasmo kłopotów

plusy - piękno, oryginalność :D

Rozważałam taka opcję - skończyło się wiórem osikowym.

moni89
27-10-2006, 20:37
musi pasowac do danego projektu, a to zawęża wybór. ale i tak jest piękny ! :P

madd
24-11-2006, 17:27
Witam, zastanawiamy się z żoną czy dobrym pomysłem jest dach z trzciny. Czy ktoś może nam doradzić??? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania??

Ja mam - jest przepiekny, ale cena tez byla piekna - wyszlo okolo 40 tysiecy. Wiadomo, ze z czasem sciemnieje - ale nic to. Poza tym mam dom z bali wiec nic innego nie wcodzilo w rachube

remx
24-11-2006, 19:07
minusem jest cena - jest to najdroższe z pokryć dachowych.
skończyło się wiórem osikowym.

Dla wykonawcy?

Kuna
02-12-2006, 22:29
madd a jak jest z palnością tego dachu trzcinowego ? Był nasączany jakąś chemią aby podwyższyć temperaturę zapłonu ? czy tego nie robiliście ? Podobno szwedzi nasączają trzcinę jakimś świństwem i dach jest bardzo trudno zapalny .

wartownik
03-12-2006, 08:18
minusem jest cena - jest to najdroższe z pokryć dachowych.

Mozesz podac jakies ceny , przyklady.

artureski
05-12-2006, 10:38
raczej wycena konkretnego projektu - przynajmniej z tego co się orientuję. Proponuję kilka telefonów i wszystko będzie jasne, bo dach dachowi nierówny (namiary z netu najłatwiej zdobyć). Dwa lata temu szukałem, ale ceny były poza moimi możliwościami - wszystko w kontakcie bezpośrednim, mejlowo lub telefonicznie. Ceny wyjściowe mogą być od mkw, ale potem wszystko dodatkowo kosztuje i to niemało niestety...ale dach przepiękny.