PDA

Zobacz pełną wersję : GWC - dokumentacja



kwwoj
27-10-2006, 08:07
Chciałbym się przymierzyć do wykonania GWC żwirowego, ale brakuje zwartej informacji jak wykonać poszczególne prace i jakich materiałów użyć. Jeżeli ktoś dysponuje dokładnym opisem jak co wykonać krok po kroku żeby nie zrobić błędów byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
Jaki podkład dać pod żwir, przykryć go jakoś?, jak zamontować wlot rury jaka grubość rury? czy żwir musi być określonej grubości? itp...
Pozdrawiam forumowiczów
Wojtek

Planuję budowę piwnicy zagłębionej w gruncie na ok. 2 m, woda gruntowa raczej nie powinna podchodzić zbyt wysoko - pewnie jeszcze co najmniej 1m poniżej będzie zawsze sucho. Budowa na piaskach - gliny czy iłów nie widać, nie mam ograniczeń terenowych - pełna swoboda :lol:

gosciu01
27-10-2006, 16:25
na tym forum znajdziesz wszytko,

nieco poszukaj.

adam_mk
27-10-2006, 18:49
Witam
Zajrzyj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75065&postdays=0&postorder=asc&start=0
Adam M.

kwwoj
30-10-2006, 07:27
Dzięki za link - dobre miejsce żeby rozpocząć poszukiwania...
Gdzieś czytałem, że pewne rozwiązania GWC są opatentowane - prawda to? Należy się tym mocno przejmować?

adam_mk
30-10-2006, 11:04
Nie spotkałem się z wojną o prawo do korzystania z energii wolnodostępnej.
Słoneczko jest dla wszystkich. I małych i dużych. Nie sądzę, aby zakopanie w ziemi rury czy żwiru (nawet owiniętego w ręcznik czy pozłacanego) wymagało zezwolenia. Każdy kto może i potrzebuje - po prostu buduje to tak jak umie i jak warunki mu pozwalają.
Pozdrawiam Adam M.