PDA

Zobacz pełną wersję : Budynek na przyłączu



metrys
27-10-2006, 10:18
Witam

Mam pytanko. Czy można wybudować budynek (garaż) w miejscu gdzie biegnie przyłącze wodociągowe do domu. Tak jest w moim przypadku, dom już stoi i jest wykonane przyłącze wodociągowe a w przyszłym roku chce wybudowac wolno stojący garaż (a że wymiary działki mocno to ograniuczają, musi onba stać tyl;ko w tym miejscu).

Prosze o odpowiedź.

Dzięki pozrawiam

Geno
27-10-2006, 10:20
Jak na własny koszt usuniesz kolizję....

jea
27-10-2006, 10:23
Witam

Mam pytanko. Czy można wybudować budynek (garaż) w miejscu gdzie biegnie przyłącze wodociągowe do domu. Tak jest w moim przypadku, dom już stoi i jest wykonane przyłącze wodociągowe a w przyszłym roku chce wybudowac wolno stojący garaż (a że wymiary działki mocno to ograniuczają, musi onba stać tyl;ko w tym miejscu).

Prosze o odpowiedź.

Dzięki pozrawiam
Jeżeli nie będzie trwale związany z gruntem to nie powinno być problemów i będzie taniej :wink:

metrys
27-10-2006, 10:28
Planuje że będzie to budynek wznoszony wg technologi tradycyjnej murowanej np z BK +BSO str 10 cm z dachem dwuspadowym, budynek trwaqle połączpony z gruntem

Co o tym sądzicie?

Czy mogę go posawić (budować) w mijscu gdzie jest zakopana rura wodociągowa do mojego domu?

Czy jest to zgodne z prawem?

Czy PINB wyda pozwolenie na taką inwestycję?

Dzięki za odp?

metrys
27-10-2006, 11:04
Nikt nie wiem jak do tej sprawy podejść i ją rozwiązać? :o :o :o

Geno
27-10-2006, 11:07
Nikt nie wiem jak do tej sprawy podejść i ją rozwiązać? :o :o :o
Przeciez pisałem - na przyłaczu wg mnie nie wolno, trzeba zapłacić za usunięcie kolizji czyli na własny koszt przesunąć.

Pietrov
27-10-2006, 11:36
Jak wyżej, na przyłączu nie można.
Trzeba uzgodnić skrócenie przyłacza no i mieć jakiś projekt instalacyjny na to - przełożenie zaworu, wodomierza, izolatora sieciowego i co tam jeszcze jest, z budynku istniejącego do projektowanego garażu. (+ jakiś grzejnik minimum w garażu, żeby zimą nie zamarzła woda)