PDA

Zobacz pełną wersję : folia paroizolacyjna - jak uszczelnić?



jedraszko
27-10-2006, 13:38
Witam, mam strop drewniany. zabieram się właśnie za ułożenie folii paroizlacyjnej. Moje pytanie, jak powinna być zakończona folia przy ścianie? Czy powinny być zakładki foli na ścianie uszczelnione jakąś taśmą lub innym środkiem? Jeżeli tak to jaka to taśma lub to coś innego? A może powinno być to zrobione inaczej. Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam

krys-ch
31-10-2006, 15:50
Witam.Przypuszczam że budujesz projekt Zenit z Domusa. W przyszłym tygodniu ja również rozpoczynam budowe tego domku.Czy mogę liczyć na cenne rady i opinie "doœwiadczonego" INWESTORA?pozdrawiam.

andre59
31-10-2006, 17:00
Witam, mam strop drewniany. zabieram się właśnie za ułożenie folii paroizlacyjnej. Moje pytanie, jak powinna być zakończona folia przy ścianie? Czy powinny być zakładki foli na ścianie uszczelnione jakąś taśmą lub innym środkiem? Jeżeli tak to jaka to taśma lub to coś innego? A może powinno być to zrobione inaczej. Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam
A co będzie na suficie?

Andrzej Wilhelmi
31-10-2006, 23:12
Wyłóż folię na œcianę i to koniec a jak nad stropem sš pomieszczenia mieszkalne to i folia zbyteczna. Pozdrawiam.

jedraszko
02-11-2006, 06:53
Krys-ch - Buduję z Domusa ale projekt Kometa. Z tym doświadczeniem różnie bywa, jeśli jednak bedę mógł w czymś pomóc, to nie ma sprawy.

Andre59 - karton-gips. poddasze nieużytkowe

Andrzej Wilhelmi - i tak właśnie zrobiłem, wyłożyłem na ścianę
temat zakonczony.

Zastanawia mnie jednak pewna kwestia.
Czym się różni zabezpieczenie wełny na skosach poddasza użytkowego a wełny w stropie drewnianym?

W krórymś z wątków czytałem, że ktoś kupił ponad standardową folię paroizolacyjną z całym systemem klejenia tej foli. Ze zdjęć wynikało, że folia jest dokładnie przyklejona nie tylko między kolejnymi pasami folii ale również przy oknach dachowych, ścianach kolankowych. Czy zatem jest to niestandardowe działanie inwestora? Czy na folii żółtej robi się to inaczej, tzn. nie uszczelnia się przy oknach dachowych i ścianach kolankowych? Jeżeli czynnosci powinny być takie same, to wracam do mojego pytania o różnicę.
Nie chcę jakoś szczególnie rozwijać tego wątku. Odniosłem jednak wrażenie jak by nie było w tej kwestii jakiegoś standardu. O ile coś takiego jak standard w budownictwie funkcjonuje - wątpliwość na podstawie własnych doświadczeń z budową.

andre59
02-11-2006, 07:54
Jedraszko, ja folię paroizolacyjną przykleiłem taśmą dwustronną do profila przyściennego UD 30.

Andrzej Wilhelmi
02-11-2006, 19:05
Różnica polega na tym, że z reguły nad stropem sš pomieszczenia mieszkalne z temperaturš dodatniš a nawet gdy jest tam częœć nieużytkowa nieogrzewana to występuje duża przestrzeń umożliwiajšca swobodnš cyrkulację powietrza i usuwanie pary wodnej. W skoœnym suficie wełna wypełnia całš szerokoœć krokwi i usuwanie pary wodnej następuje przez folię wstępnego krycia lub wšskš szczelinš wentylacyjnš występujšcš pomiędzy ociepleniem a foliš, deskami lub płytš OSB. Istotnš sprawš staje się więc maksymalne ograniczenie dostępu pary wodnej do izolacji cieplnej. Producenci okien połaciowych oferujš specjalnie wyprofilowane gotowe fartuchy izolacyjne, osobiœcie polecam. W przypadku poziomego łšczenia folii paroizolacyjnej należy zawsze góny pas przykrywać dolnym i połšczenie uszczelnić specjalnš taœmš. Zwracam uwagę, iż i tak nie uniknie się przejœcia pary wodnej œcianami i przez folię, ale przy poprawnym wykonaniu tej izolacji znacznie ograniczy. Pozdrawiam.

krys-ch
08-11-2006, 16:02
Jędraszko,czy możesz napisać więcej o twoim strope ?np.pzekroje belek,dugo

krys-ch
08-11-2006, 16:05
długoœć,jak oparte.na czym stojš słupy podpierajšce dach itp. .

jedraszko
21-11-2006, 06:44
długoœć,jak oparte.na czym stojš słupy podpierajšce dach itp. .
Dawno nie zaglądałem na forum. Oczywiście podam Ci te informacje, muszę to jednak sobie odświeżyć, bo już nie pamiętam szczegółów. Postaram się na jutro.

DaroMan..
21-11-2006, 08:37
a to ciekawe bo Rezi mowil ze odwrotnie gorny pas na dolny!!!!!!!!



D