PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki system dociepleń?



adiz1
27-10-2006, 14:14
Wiadomo, że jest ich na rynku sporo. Czy np. relatywnie tani Dreier bardzo ustępuje uznanej Terranowie?
Mam jeszcze rok na zastanowienie- firma , która będzie budować dom "ma w umowie" właśnie Dreiera - przypadkiem dziś rozmawiałem z gościem od dociepleń elewacji budynków i tą markę odradza (cyt.''..wytrzyma ze dwa lata"). Jak to właściwie z tym jest? Czy cena wyznacza trwałość - czy jest to pochodna reklamy firmy, szerokiej palety barw elewacji itp?
Jakie jest Wasze zdanie?

ziomek
27-10-2006, 15:12
Powiem ci co ja dałem i jest super,wełna 10cm,klej do wełny MAXIT,siatka,tynk barwiony silikatowy KABE.Sciany mam z porotermu,wcześniej na forum odradzano mi FASTA,pozd

Sp5es
27-10-2006, 19:37
Jakość systemu ociepleniowego wbrew pozorom to bardzo złożona materia - a wygląda tak prosto.
Cena z reguły jest kompromisem - oszczędności szukanej przez producenta, aby być tanim i konkurencyjnym, a jakością. Coś za coś.
Jak się ma niefart, to można się załąpać na badziewie.
Jeśli sie szuka najtaniej , radzę mieszać piach z cementem. Można i jeszcze taniej, dołożyć piasku...
To oczywiście drwina,ale logika ta obowiązuje u producenta.
System "po reformach" nie ma żadnych rezerw technologicznych. Odradzam taniości. To tylko korzysć dla sprzedającego.

Rezi
27-10-2006, 19:39
jasne ze czasami płaci się za marketing i za marke
ale często i za b.dobra jakość produktów