PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka: płytki rektyfikowane - fuga 1,3mm : pytania



kamilltee
27-10-2006, 15:48
Czy ktoś kładł takie płytki?
Na co zwracać szczególną uwagę?
Czy kanty i rogi wykładać listwami ?

Czy można płytki typu: Travana
http://www.paradyz.com.pl/?s=15&a=7&lang=pl&collID=225

płaść na elektryczne ogrzewanie podłogowe - przy tak małej fudze.

Będę wdzięczny za info.
kamil

graf3d
28-10-2006, 00:40
Witaj , układałem te płytki wogóle bez fugi ale były naprawde proste i trzymały kąty (FAP ceramische) nie wiem jak jest z paradyżem lepiej zrobic fuge ok1mm :D natomiast narożniki zacinałem na 45 stopni i składałem na styk (efekt bardzo elegancki)

Natomiast co do ogrz podłogowego to ja kładłem gres polerowany też na styk bezfugowo na podłogówce i jest OK :lol:

emenemsy
12-11-2006, 20:28
Witaj .Kładłam te płytki w kilku łazienkach moich klientów.Jeżeli chcesz miec cudo łazienkę zrób fuge minimalna czyli 1mm, nie mniejsza bo przy tej wielkosci płytki sie wykruszy .Niestety mimo zapewnień producenta te płytki nie sa idealne i przy kładzeniu na styk wychodza mini szparki , które wygladaja bardzo brudno.Kazda partia jaka kupowałam miała ten defekt -niestety... :D Na podłoge ogrzewana połoz je na klej CM17 i zastosuj fuge elastyczna i bedzie OK. Pozdrowionka
ps. jak masz jakies pytania napisz -chetnie pomogę
LISTWY ZDECYDOWANIE NIE!!!! Przy takiej nowoczesnej kafli zepsujesz cały efekt .Na wszystkie narozniki wewnetrzne zastosuj silikon w odpowiednim kolorze. .Dobry fachowiec odpowiednio wyszlifuje naroznki i bedzie super. .Poza tym nie ma takiej listwy która by po kilku sezonach nie wyszła ........Pozdro

Kanton
12-11-2006, 22:12
listwy.... feeeeee paskudztwo,
z moich doswiadczen wynika ze taka duza plytka jest krzywawa ale uklada sie ja tylko "bezfugowo" bo z fugą 3mm bedzie wygladala paskudnie,
przy okazjii: bezfugowo to sobie mozna ulozuc 2 m plutki na ekspozytorze, w lazience ukladanie "bezfugowe" polega na tym ze fuga ma 1-1,2 mm., jestem w stanie uwierzyc ze "Fap-a" mozna polorzyc na minimalnej fudze.