PDA

Zobacz pełną wersję : jakie opłaty?



anna.misia
27-10-2006, 16:23
no właśnie papiery leżą w wydziałe i jeszcze nic mi nie kazali płacić jeżeli są a na pewno są to jakie?

anna.misia
27-10-2006, 17:09
ludzie przeciesz prawie wszyscy bydujecie domy i co nie wiecie?

sSiwy12
27-10-2006, 17:14
Przepraszam, a za co te opłaty i gdzie leżą te paiery (to znaczy gdzie jest ten wydział: w gminie, u notariusza, ochronie środowiska, w wodociagach, a może w energetyce). Możliwości jest wiele i niestety wystepuje różnica w opłatach.

Nefer
27-10-2006, 17:15
no właśnie papiery leżą w wydziałe i jeszcze nic mi nie kazali płacić jeżeli są a na pewno są to jakie?
ale w jakim wydziale, ale o co chodzi ? Więcej precyzji - więcej odpowiedzi :)

anna.misia
27-10-2006, 20:20
w wydziale budownictwa nic nikt nie wspominał mam przyjśc w poniedziałek i coś jeszcze podpisać

Nefer
27-10-2006, 21:08
w wydziale budownictwa nic nikt nie wspominał mam przyjśc w poniedziałek i coś jeszcze podpisać
to ma być żart ?
Ok - będziesz musiała zapłacić 3.756 pln + VAT :):)

sSiwy12
27-10-2006, 21:32
Nefer - machnęłaś sie o całe 2zł. + VAT oczywiście

Nefer
27-10-2006, 21:33
Nefer - machnęłaś sie o całe 2zł. + VAT oczywiście
ups sorry :):)

oskar0259
27-10-2006, 21:37
... i opłatę manipulacyjną 1000 zł.
A tak w ogóle - chcesz mieć odpowiedź- zadaj precyzyjne pytanie :lol:

Nefer
27-10-2006, 21:39
ja bym jeszcze dorzuciła podatek od impertynencji obsługi :):)
to się liczy od metra powierzchni czynnej działki - 1,743 pln za każdy %

anna.misia
28-10-2006, 11:20
nie to nie żart pytam poważnie a wy zachowujecie się bynajmniej po ... zresztą szkoda słów myślałam że to forum jest po to aby się czegoś dowiedzieć poradzić

Nefer
28-10-2006, 13:21
nie to nie żart pytam poważnie a wy zachowujecie się bynajmniej po ... zresztą szkoda słów myślałam że to forum jest po to aby się czegoś dowiedzieć poradzić
NO TO NAPISZ O CO CI CHODZI :

- jakie papiery - dotyczące czego, jakie opłaty - za co? co masz na myśli pisząc wydział budowlany - po prostu nikt nie wie o co Ci chodzi .
Czy wystąpiłaś o warunki zabudowy czy o pozwolenie na budowę czy sie od czegoś odwołujesz czy czekasz na mapy - O CO CHODZI KOBIETO .

Jak napiszesz to ludzie Ci pomogą - ale na razie to można się z Ciebie tylko ponabijać - wybacz :)

A zapewne jak sie nieco pofatygujesz i użyjesz wyszukiwarki to znajdziesz odpowiedź na swoje "tajne" pytanie...bo chyba po prostu nie chcesz napisać o co Ci chodzi....

ja budowniczy
28-10-2006, 15:11
jak Ci nie kazali płacic to nie będziesz ;)
a tak poważnie to podejrzewam że Koleżanka czeka na pozwolenie na budowe....
i znowu niepoważnie - to może sobie porobimy zakłady na co Anna.Misia czeka..???

darks
28-10-2006, 16:51
Anna.Misia jest bardzo niecierpliwa :D
Pierwsze pytanie o 5:23, ponaglenie (zdziwienie, ze nie ma odpowiedzi) już o 6:09
a tak na marginesie to tez jestem ciekawy na co czeka Anna.Misia... :wink:

Nefer
28-10-2006, 16:53
Ale to my zachowujemy się po chamsku ....:):) Prostaki jedne - wszystkie budujo a zadne powiedzieć nie kce :)

Może Anna.Misia się na studia nie może dostać .....bo Wydziały Budownictwa to na różnych uczelniach się znajdują....

anna.misia
28-10-2006, 19:18
bardzo smieszne jako starzy wyjadacze potraficie się ponabijać żle sformułowałam pytanie to fakt niestety nie jestem nieomylna tak jak wy

Nefer
28-10-2006, 19:29
bardzo smieszne jako starzy wyjadacze potraficie się ponabijać żle sformułowałam pytanie to fakt niestety nie jestem nieomylna tak jak wy
Co nie zmienia faktu, że nadal nikt nie wie o co Ci chodzi Aniu. Jak sama sobie nei pomożesz to nikt CI nie pomoże :) Nawet nieomylni :)

ja budowniczy
28-10-2006, 19:33
oj, Anno, Anno...;)
kto tu się nabija, normalnie sobie żartujemy troszkę ;)
a Ty zamiast się na nas unosić zdradź nam tajemnicę na co czekasz, to naprawdę z chęcią wielką postaramy się Tobie pomóc

ja budowniczy
28-10-2006, 19:34
kurcze, Nefer, byłaś szybsza..... :P

anna.misia
29-10-2006, 08:23
ok złożyłam komplet dokumentów w wydziale budownictwa i czekam na pozwolenie na budowe ile kosztuje pozwolenie bo napewno coś trzeba będzie jeszcze zapłacić nie wiem jak wam mam to napisać żebyście zrozumieli

oskar0259
29-10-2006, 09:13
Nareszcie zbliżyłaś się do naszego poziomu :lol:

Przykładowy cennik (opłaty skarbowe):
1. Od wniosku o wydanie pozwolenia na budowę lub rozbiórkę - 5 zł
2. Od każdego załącznika do wniosku - 50 gr
3. Od zatwierdzenia projektu budowlanego - 38 zł
4. Od pozwoleń wydawanych na podstawie przepisów prawa budowlanego:
1) za wydanie pozwolenia na budowę nowego obiektu budowlanego oraz urządzeń budowlanych związanych z obiektem budowlanym:
a) budynku przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż rolnicza i leśna:
- za każdy m2 powierzchni użytkowej - 1 zł
- nie więcej niż - 500 zł
b) budynku służącego celom gospodarczym - 8 zł w gospodarstwie rolnym
c) innego budynku - 40 zł
d) studni oraz urządzeń do usuwania - 14 zł nieczystości stałych i ścieków
e) budowli związanych z produkcją rolną - 100 zł
f) sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, - 2000 zł elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych, cieplnych oraz dróg, z wyjątkiem dróg dojazdowych, dojść do budynków i zjazdów z drogi
g) sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, - 14 zł elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych, cieplnych o długości do 1 kilometra
h) innych budowli - 140 zł
i) urządzeń budowlanych związanych z obiektem budowlanym - 80 zł
W razie wydania pozwolenia na budowę budynku o funkcji mieszanej, przy obliczaniu opłaty skarbowej nie uwzględnia się powierzchni mieszkalnej tego budynku.
Do tego można jeszcze dorzucić:
1. 15 zł - dokument stwierdzający ustanowienie pełnomocnika.
2. 3 zł - poświadczenie zgodności kopii z oryginałem, od każdej zaczętej strony.
Zwolnienia z opłat skarbowych:
1) pozwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego
2) pozwolenia na budowę:
- wydawane na skutek podań wnoszonych w sprawach
budowy lub odbudowy obiektów budowlanych
zniszczonych lub uszkodzonych wskutek działalności
spowodowanej ruchem zakładu górniczego lub klęsk
żywiołowych
- budynków szkolnych oraz budynków przeznaczonych
na cele naukowe, socjalne i kulturalne.

BOHO
03-11-2006, 15:41
może przy wykazej "umiejętności" zadawania prostych pytań anna.misia powinna jeszcze raz się zastanowić nad rozpoczęciem budowy, bo jest to zadanie znacznie trudniejsze.....

pjr
05-11-2006, 20:31
OSKAR, że też Ci się chciało - szacunek.

anna.misia
08-11-2006, 11:40
BOHO może się do Ciebie wprowadze własciwie po co mam się budować

BOHO
09-11-2006, 10:42
BOHO może się do Ciebie wprowadze własciwie po co mam się budować

a to pytanie akurat jest wzorcowe ! konkretne i jasne ! :lol:

anna.misia
09-11-2006, 15:53
pomimo że poprawnie sformułowałam pytanie nie dostałam odpowiedzi ,to może daj mi adres i wyjedż na dworzec takiego inteligentnego faceta biore w ciemno