PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ? z położeniem karpiówki - pls !!!!



mclokis1
29-10-2006, 09:45
Na moim dachu dekarze kończą kłaść dachówkę - karpiówkę w tzw. rybią łuskę. Wczoraj zauważyłem iż dachówki sie ruszają ! w lewo w w prawo (odchylenie o parę stopni). Czy tak powinno być? Prosze o pomoc, bo nie wiem czy mam interweniowac u dekarzy jak wróca w poniedziałek czy nie ośmieszać się. Bardzo będę wdzięczny za każdy komentarz.

Darek_P
29-10-2006, 09:54
Też mam karpiówkę kładzioną w łuskę. Raczej trudno ją ruszyć. Podczas układania dekarze dobijali brzegi dachówek drewnianą łatą położoną wzdłuż połaci. Dodatkowo co któryś rząd dachówki przykręcane były do łat.

mclokis1
29-10-2006, 10:17
u mnie też co któryś rząd dachówki są przykręcane. niestety zauważyłem że nie wszystkie są przybite podwójeni ( w obu dziurach), być może dlatego poruszają się w poprzek. z drgiej strony zastanawiam się czy mogłyby być położone bardzo szczelnie . cy wtedy nie byłoby zagrożenia że popękają w wyniku jakiś naprężeń ? zaznaczam iż jestem w tym temacie laikiem :)

benyś
29-10-2006, 19:06
Faktycznie macie otym mgliste pojęcie ja bym Ci nie radził pytać dekarza dlaczego się ruszają bo Cię zabije śmiechem :lol:

Darek_P
29-10-2006, 19:45
To nas benyś oświeć. Temu przecież ma służyć to forum, nieprawdaż? Skoro mclokis1 pyta, to widać ma powód. A wypowiedzi takich jak Twoja na forum są tysiące. I teraz tradycyjnie zacznie się "grzecznościowa" wymiana zdań poza tematem.

benyś
29-10-2006, 20:19
Głupie pytanie to i taka odpowiedż gościu od razu chce się przyczepić do dekarzy choć nie ma zielonego pojęcia w takim razie to ja się pytam po co ich brał skoro nie ma do nich zaufania moja odpowiedż jest taka że ruszają się bo taka jest technika ich ułożenia i tyle napewno nie jest to wykonanie nieprawidłowe

malgoss
29-10-2006, 20:25
mclokis1 nie napisałeś które dachówki Ci się ruszają... w środku czy może szczytowe... :-?

wartownik
29-10-2006, 20:43
:D Ale jazda , najlepiej mi sie podoba " dobijanie lata " .

Przykladowo , jezeli scisniete 5 karpiowek z roznych palet daje nam 88,5 - 89 cm to kladziemy ja w rownych odstepach , ktore wynosza 89cm plus dylatacja , ktorej wielkosc zalezy od temperatury otoczenia.

Karpiowki przykrecamy jednym wkretem , z sila umozliwiajaca pewien ruch dachowki w pionie ( dobieramy moc hamulca wkretarki )

benyś
29-10-2006, 20:50
A jak dobrać moc dobijania młotkiem jeżeli będą przybijane gwożdziami? :lol: