PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie zamieszkałego poddasza - skalna czy szklana



BJan
29-10-2006, 11:40
Może ktoś pomoże - jaką wełne mam zastosować na docieplenie poddasza w nowo budowanym domu . Czy ma to być w płycie czy wełna rozprężna . Na dachu mam dachówkę ceramiczną , docieplenie przewiduję na 20+5 .

bladyy78
29-10-2006, 16:46
Miedzy krokwie uklada sie welne rozprezna miedzy stelaz mozesz ulozyc welne rozprezna jest tansza lub w plycie. A co do tego jaka czy szklana czy skalna to juz nie ma znaczenia wybierz tylko welne o dobrych parametrach.

Acent
29-10-2006, 16:53
Zrób rozpoznanie jaką uda ci się dostać.Czołowi producenci nie przyjmują już zamówień na ten rok :(

FREDY
29-10-2006, 18:45
kwestia gustu -jeden lubi teściową inny córke.

piotru7
31-10-2006, 11:29
Ale lepiej układa się wełnę szklaną, jest bardziej elastyczna
i lepiej się trzyma między krokwami niż mineralna, która
jest zdecydowanie cięższa.

sSiwy12
31-10-2006, 11:34
Szklana "sakramencko" niebezpiecznie pyli. Należy bardzo uważać i koniecznie w maseczkach, rekawicach i "ubranku jednorazowym"

Agduś
31-10-2006, 18:29
Zrób rozpoznanie jaką uda ci się dostać.Czołowi producenci nie przyjmują już zamówień na ten rok :(
Bez przesady, ja w składach i marketach widzę bale wełny Rocwoola i Isovera. Nie mieliśmy najmniejszych problemów z kupieniem wełny "z biegu" bez żadnego zamawiania.

MARKOG
01-11-2006, 12:05
Z całym szacunkiem dla właściwości cieplnych zółtych wełn (szklanych) ale paskudnie je się układa. Ktoś naisał że to zaleta że są lżejsze i puchate - a ja uważam ze to ich największa wada strasznie ciężko sę je wkłada pomiędzy krokwie - ledwie naciśniesz a ty juz 30 % grubości - trzeba rozprostowywać - na całym dachu mam rockwoola i gdzieniegdzie zabrakło i musiałem dokupc dokupiłem isovera i w ych miejscach wisi (za mało sztywna) ja wiem ze stelaż i płyty docisną ale źle mi się ją układa - co prawda puli dużo mniej niż kamienne. Wczoraj i dzis robię płyty pomiędzy stelażem i kupiłem różnej wełny Rockwoola Top rock w matach 5cm, Rockwoola Stopton w match 5cm i Isovera uni w rolce 5cm. I o ile z pierwszyi dwoma nie ma problemu (najsztywniejszy- najfajniejszy i najcięższy Tonstop to zółta mata męczy mnie przy wkładaniu - wypadnie jeden koniec to ciągnie za sobą całość - przez małą sztywność się wogóle nie kleszczy. Byc może po prostu nie mam wprawy bo nie robię tego masowo ale Rockwoolem jaoś cały daszek pokryłem - pracuje mi sie nią o niebo lepiej o ile można tu mówić o satysfakcji z pracy z wełną.

Acent
01-11-2006, 15:07
Zrób rozpoznanie jaką uda ci się dostać.Czołowi producenci nie przyjmują już zamówień na ten rok :(
Bez przesady, ja w składach i marketach widzę bale wełny Rocwoola i Isovera. Nie mieliśmy najmniejszych problemów z kupieniem wełny "z biegu" bez żadnego zamawiania.
Jakby gdzieś leżała supermata Isovera 15cm to daj znać :lol:

MARKOG
01-11-2006, 16:35
ja tez z miejsca kupiłem i na składzie były wszystkie grubości Isovera - może to lokalne problemy

Agduś
02-11-2006, 08:47
Nie wybieram się na Podkarpacie, a nie wiem, czy masz zamiar wozić z Krakowa. Jeżeli tak, to spróbuj zadzwonić do Akordu (tam wprawdzie kupowaliśmy dachówkę a nie wełnę, ale chyba widziałam u nich właśnie dużo Isovera) 012 6562397.