PDA

Zobacz pełną wersję : Kto może na podstawie projektu odróżnić ściany nośne od dzia



Anaor
29-10-2006, 12:21
Kto może na podstawie projektu odróżnić ściany nośne od dzialowych, chce zlikwidować jedną ścianę ale nie wiem czy to czasem nie nośna a takich chyba nie można, chodzi o ścianę między pokojem dziennym a drugim pokojem a na miejscu tego malego pokoju zrobic kuchnię co wy na to? Oto rzut projektu.

http://images1.fotosik.pl/230/c0e424d1ec45a4f7.jpg

niedzio
29-10-2006, 12:30
Jeśli dobrze zrozumiałem to na pierwszy rzut oka wygląda to na ścianę nośną. Trzeba by zerknąć na rzut ław fundamentowych i rzut stropu.
Mimo wszystko, jeśli jest to ściana nośna, to w większości przypadków można ją zamienić na podciąg, ale to wymaga przeliczenia przez konstruktora w zakresie wytrzymałości i przeprojektowania.
A co masz nad tym pomieszczeniem, rozumiem że pewnie projekt jeszcze nie kupiony i wybierasz.

Anaor
29-10-2006, 12:32
nad pomieszczeniem jest strych bo to parterówka

Anaor
29-10-2006, 12:34
A ile takie przeprojektowanie moze kosztowac? Projekt jeszcze nie kupiony ale na 100 % bedzie ten

sSiwy12
29-10-2006, 13:03
Najcińsze linie na rzucie, to ściany dzialowe. np. ściany kuchni, oprócz zewnętrznych, ścianka dzieląca dwa pokoje, ścianki dzielące pokój, kotłownię i korytaz, ścianka wiatrołapu.

Anaor
29-10-2006, 13:12
czyli ile moze kosztowac przeprojektowanie na podciąg?

niedzio
29-10-2006, 13:16
Nie wiem ile może kosztować takie przeprojektowanie, my zrobiliśmy podobny zabieg usuwając ścianę nośną i robiąc w podobny sposób kuchnię. Naszej ceny za przeprojektowanie nie ma co porównywać do Twojej przeróbki, bo u nas było dużo więcej zmian.
Wszystko też zależy od konstrukcji stropu (Teriva, monolityczna płyta żelbetowa czy inne), ale podejrzewam, że 500 zł nie powinno przekroczyć.

Zapytaj się w biurze, gdzie kupujesz projekt, może być najtaniej poniważ mają projekt w komputerze (kto inny będzie musiał to przerysować).

Anaor
29-10-2006, 13:25
ok dziękuję z tym ze to tylko jedna z wielu zmian ale mam nadzieje ze nie wyjdzie drogo przeróbka tego wszystkiego co sobie wymysliłam.

yama
29-10-2006, 13:39
te grubsze sciany to oczywiście nośne , ale nie ma żadnego problemu z przerobieniem którejś na podciąg
najlepiej zlecić zmiany razem z adaptacją wtedy łączny koszt nie powinien przekroczyć 1000 ( ja miałem dużo poważniejsze zmiany i zapłaciłem 1200 za całość ) a jeżeli ktoś by stwarzał problemy to w tym fachu tez jest konkurencja :wink: