PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby postępowania z nierzetelną firmą budowlaną.



slawek_z
29-10-2006, 17:54
Sposoby postępowania z nierzetelną firmą budowlaną.

Mam problem, zapłaciłem firmie budowlanej za realizację projektu i teraz grają z mną na czas, robią od czasu do czasu coś potem znowu znikają itp.

Jak postępować z nierzetelną firmą budowlaną?
Powinienem podjąć jakieś kroki prawne?
Nie mam już ochoty dzwonić i prosić się aby się zjawili i coś zrobili, moim błędem jest to że dałem zbyt dużą zaliczkę.
Mam w umowie odsetki za zwłokę, jak to egzekwować?
Proszę o fachowe porady.

vanderbobo
29-10-2006, 18:54
wiadomo że to cięzki temat, ale jak masz dobrą umowę to postrasz ich nią i prawnikiem, najlepiej jak masz jakiegoś dobrego znajomego to niech zadzwoni do firmy i się przedstawi i niech im coś niecoś o umowie powie i o tym że odsetki ty jaki ich klient na pewno będziesz egzekwował

Staszek budowniczy
29-10-2006, 18:59
Ale pamiętaj- nic na przysłowiowa gębę .
Napisz im urzędowe pismo wzywające do wywiązania się z kontraktui najlepiej : albo wyslij poleconym albo niech osoba KOMPETENTNA,ODPOWIEDZIALNA podpisze Ci czytelnie kopię .
W pismie już teraz zawrzyj wszystkie ich zaniedbania tak aby w przyszłości nie mogli powiedzieć że pismo dotyczyło bzdur

Rezi
29-10-2006, 20:01
Nie mam już ochoty dzwonić i prosić się aby się zjawili i coś zrobili, moim błędem jest to że dałem zbyt dużą zaliczkę.

oficjalna droga prawna , straszenie i rozmowy i straszenie nic nie da

marcelin
30-10-2006, 20:35
No i przede wszystkim nie pogrążać się dalej w płaceniu zaliczek !!!



moim błędem jest to że dałem zbyt dużą zaliczkę.


Zanim wyrobią to za co dostali zaliczkę będą bombardować o następne nadpłaty bo wiedzą,że mając więcej kasy niż warta ich robota mają Cię w garści.Ten ma przewagę kto ma kasę !!!

slawek_z
30-10-2006, 20:55
Niech ten post będzie ostrzeżeniem dla rozpoczynających inwestycje, teraz wiem że należało wzbogacić umowę o kwotę zaliczki i płacić tylko po CAŁKOWITYM zakończeniu danego etapu, z uwzględnieniem kar umownych za nie dotrzymanie terminu.
Dzisiaj Żona rozmawiała z znajomym adwokatem który poprowadzi sprawę.
Napiszę jak sprawa się potoczyła, dziękuje za odpowiedzi.