PDA

Zobacz pełną wersję : Komin z klinkieru



Buschido
29-10-2006, 19:39
Mam zamiar wybudować ponad połacią dachu końcówkę komina z cegły klinkierowej (wiem, wiem ..... dla purystów dodam, że z pełnej). Problem w tym, że zamierzam użyć zwykłej zaprawy cementowej z jakimiś pigmentami oraz z plastyfikatorami. Czy można tak postawić końcówkę komina i jakich pigmentów oraz plastyfikatorów mogę dodać do zaprawy (wiadomo, że zaprawa bez wapna).

Pozdr

FREDY
29-10-2006, 21:45
a nie lepiej i bezpieczniej zastosować specjalną kolorową zaprawę? Ile na tym zaoszczędzisz? A wiesz co to znaczy póżniej czyścić komin od zacieków?

Tedii
29-10-2006, 23:26
Kolorowa zaprawa 25kg kosztuje ok.16,00zł.Idzie jak woda,dlatego murowałem na cement a kolorową tylko na obrzeżach.Przed ułożeniem cegły powierzchnie licowe pociągnąć olejem (jadalnym) ,mniej się brudzi.

seblo
30-10-2006, 05:18
Witam,
a ja (a właściwie murarze, którzy u mnie wykonywali kominy i z który jestem zadowolony) robiłem tak: 2 worki zaprawy cementowej I i jeden worek zaprawy do klinkieru (czarnej), do tego około 25-30 łopat piachu, z wodą wymieszać do odpowiednio gęstej konsystencji. Kolor może nie wyszedł głęboki czarny, ale szary też nie jest. Na 2 wysokie i jeden troche niższy komin zużyłem chyba tylko 4 worki zaprawy klinkierowej. Ważne jest, żeby przez pierwszy miesiąc po wymurowaniu odizolować kominy od deszczu - przykryć folią, ponieważ bardziej intensywny deszcz mógłby wypłukać sól z zaprawy i powstać mogłyby ewentualne zacieki na klinkierze. Po uzyskaniu całkowitej wytrzymałości przez zaprawę, ponoć o żadnych zaciekach nie może być mowy - taki mam stan wiedzy na dzisiaj.
Pozdrawiam

SAVAGE7
30-10-2006, 06:39
Kolorowa zaprawa 25kg kosztuje ok.16,00zł.Idzie jak woda,dlatego murowałem na cement a kolorową tylko na obrzeżach.Przed ułożeniem cegły powierzchnie licowe pociągnąć olejem (jadalnym) ,mniej się brudzi.


u mnie to samo. murowano dwoma zaprawami. od strony zewnętrznej - cementowa a od zewnętrznej -grafitowa do klinkieru.

SAVAGE7
30-10-2006, 06:40
Kolorowa zaprawa 25kg kosztuje ok.16,00zł.Idzie jak woda,dlatego murowałem na cement a kolorową tylko na obrzeżach.Przed ułożeniem cegły powierzchnie licowe pociągnąć olejem (jadalnym) ,mniej się brudzi.


u mnie to samo. murowano dwoma zaprawami. od strony zewnętrznej - cementowa a od zewnętrznej -grafitowa do klinkieru.
uuupss... od wewnętrznej- cementowa 8)

seblo
30-10-2006, 08:27
A ileż tej zaprawy od wewnątrz idzie?!
Moim znaniem szkoda sobie głowy zawracać i wątpie żeby jakiś murarz, bawił sie w ten sposób - chyba, że sam sobie tak będziesz dogadzał.
Trzeba się zdecydować na jedną zaprawę, bo przy kominach i tak jest najwięcej roboty, a tu jeszcze na dwie kasterki robić?
Tak mnie się przyjajmniej wydawa.

SAVAGE7
30-10-2006, 08:31
A ileż tej zaprawy od wewnątrz idzie?!
Moim znaniem szkoda sobie głowy zawracać i wątpie żeby jakiś murarz, bawił sie w ten sposób - chyba, że sam sobie tak będziesz dogadzał.
Trzeba się zdecydować na jedną zaprawę, bo przy kominach i tak jest najwięcej roboty, a tu jeszcze na dwie kasterki robić?
Tak mnie się przyjajmniej wydawa.


no mnie wykonawca sam tak doradził i chętnie to zrobił. tzn znajomy wykonawca :wink:

markes
30-10-2006, 11:47
(wiem, wiem ..... dla purystów dodam, że z pełnej)..

Pozdr

A ja zapytam czy ktoś ma kominy z Ekoklinkieru (nie jest pełna)
http://www.ekoklinkier.pl/oferta.php
Jak się srawują czy coś się z nią dzieje na kominie?
Będę miał z niej elewacje i końcówki kominów też bym chciał .

Buschido
30-10-2006, 21:03
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Obecnie na cegłę klinkierowš pełnš czas oczekiwania wynosi minimum jeden miesišc. :evil: Nie mogę tak długo powstrzymywać idšcš wielkimi krokami zimę i chyba zdecyduję się na wymurowanie komina ze zwykłej cegły, ocieplenie go i obłożenie w następnym już roku płytkami klinkierowymi. W zwišzku z tym jakš wybrać kolejnoœć robót:
1. zarapowanie lub otynkowanie
2. przyklejenie izolacji (styro lub wełna min. 3 cm.)(co z kołkowaniem - robić czy nie, jeżeli nie to czym jeszcze można zamocować izolację do komina?)
3. nacišgnięcie siatki i kleju
4. zagruntowanie

artkom
08-11-2006, 17:35
Mam do Was pytanko wymurowałem kominy z klinkieru na zaprawie do klinkieru ATLAS grafitowai po 2-3 dniach na górnych partiach komina pokazały się ślady wypłukanej soli , CO teraz z tym zrobić , powiedziano mi że to deszcz usunie . Czy możecie się odnieść do tej sytuacji
Nie wiem jak umieścić zdjęcie jeśli wiecie to podzielcie się tą wiedzą

Acent
08-11-2006, 18:13
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Obecnie na cegłę klinkierowš pełnš czas oczekiwania wynosi minimum jeden miesišc. :evil: Nie mogę tak długo powstrzymywać idšcš wielkimi krokami zimę i chyba zdecyduję się na wymurowanie komina ze zwykłej cegły, ocieplenie go i obłożenie w następnym już roku płytkami klinkierowymi. W zwišzku z tym jakš wybrać kolejno�ć robót:
1. zarapowanie lub otynkowanie
2. przyklejenie izolacji (styro lub wełna min. 3 cm.)(co z kołkowaniem - robić czy nie, jeżeli nie to czym jeszcze można zamocować izolację do komina?)
3. nacišgnięcie siatki i kleju
4. zagruntowanie
Jeżeli owiniesz siatką komin to bez sensu kołkować(*chyba że chcesz rozszczelnić komin)Siatka będzie wszystko trzymać "do kupy".Jeżeli styropian lub wełna to pamiętaj żeby dokładnie wyszpachlowali wokół otworów wentylacyjnych ze spadkiem na zewnątrz.