PDA

Zobacz pełną wersję : Gipsowanie, malowanie, jak?



Polo32
29-10-2006, 20:47
Witam

Jestem tu nowy.
Przejrzałem sporo postów na forum, ale nie znalazłem odpowiadającej mi informacji, albo też za dużo naczytałem się i totalne zgłupiałem.

Kupuję mieszkanie w wielkiej płycie, chcę samodzielnie pomalować całe mieszkanie, w korytażu pewnie będę musiał wyrównać ściany (obecnie jest boazeria, którą chcę zdjąć).

W pokojach ściany wydają się być równe, ale może trzeba będzie je wyrównać. Poradzcie mi (uzupełnijcie), co miałbym po kolei zrobić.
Wiem napewno, że w pokojach muszę zeskrobać obecną farbę, czy muszę potem zmywać ściany.
A co dalej z ich wyrównaniem, czym i jak?

No i mam jeszcze jedno pytanie, czym się różni gładź od szpachlówki, której z nich powinienem użyć do wyrównania ścian w korytażu, albo ewentualnie w pokojach?

Pozdrawiam
Polo

mikita
31-10-2006, 11:26
my mieliśmy bardzo krzywe ściany (Taki urok budownictwa lat 80). Sama gipsówka nic nie da, ona ma tylko "wygładzić" a nie wyrówynać. Podobno tynki gipsowe moga coś pomóc - tak nam tłumaczył jeden z :fachowców". Baliśmy się jednak pójść na takie rozwiązanie, w końcu skuliśmy stare tynki i zrobiliśmy nowe już na listwach. A może płyty gipsowe?

SAVAGE7
31-10-2006, 12:27
nie chcę cię zasmucać ale zleć tą robotę fachowcowi. jeśli nigdy tego nie robiłeś to uwierz mi że nie osiągniesz jakości jaka by cię zadowoliła. średnio fachowcy biorą za gładzie ok 8zł za metr kw. czasami trzeba ścianę przytynkować a czasami tylko podrównać gipsem. zapewniam cię że przy tej pracy każdy następny krok rodzi wątpliwości. gipsowanie to żadna filozofia ale chociażby sama technika kładzenia gładzi też ma swoje prawidła. oczywiście jeśli nie zależy ci na idealnej równości to po prostu nałóż gips i go wyczyść. efekt jakiś tam osiągniesz. co do płyt gipsowych to też możesz sobie dać (na kleju). myślę że robota łatwiejsza. ale chcę tylko zaznaczyć że każdą z tych prac powinneś chociażby podpatrzeć u jakiegoś fachowca bo inaczej nie ustrzeżesz się błędów. a te 8 zeta za metr to chyba nie tak wiele.

Polo32
31-10-2006, 14:22
8 zł niby nie wiele, ale zawsze coś, przy 150m2 scian zawsze wychodzi jakas kwota (1200zł).

A ściany w pokojach nie wyglądają źle, muszę się tylko dobrze rozejrzeć po nich i je ocenić.

Pozdrawiam
Polo