PDA

Zobacz pełną wersję : Wyczystki raz jeszcze...



Bigbeat
29-10-2006, 22:59
O wyczystkach dużo już było - przeczytałem, przemyślałem, robię.
Ale nic nie znalazłęm o pewnym drobnym szczególe:
U mnie kominy (do kominka i do kotła gazowego) są jakieś systemowe - nie wiem, co za producent, ale kominy (i przewody wentylacyjne) zrobione są z takich ciemnoszarych kształtek, w które wsunięty jest wkład z rury ceramicznej.
Tam, gdzie mają być wyczystki, wstawione są specjalne odcinki rury z prostokątnym pionowym otworem obwiedzinym ceramicznym kołnierzem.
Kształtki "otaczające" rurę w tym miejscu są wycięte (diaksem) i jest sobie prostokątny otwór w ścianie, gdzie wsadzę drzwiczki (specjalne do tego celu, metalowe, z uszczelkami).
Ale: po otworzeniu drzwiczek będę widział dziurę, w której, kilkanaście cm od drzwiczek będzie rzeczony odcinek rury ceramicznej z otworem.

No ale co z odcinkiem dziury od drzwiczek do krawędzi tego otworu w rurze?
Jak to wykończyć, żeby nie sypało się między wkład komina a kształtki? Kartongipsem?
Uszczelnić pianką?
Obmurować prawdziwą zaprawą?
???

Jak to powinno być zrobione?
Jak to jest u Was?
Bardzo proszę o sugestie, pomysły itp.

Bigbeat
30-10-2006, 16:00
Podciągam...
Mam nadzieję, że to nie jest jakiś temat tabu albo coś...

greszczyn
30-10-2006, 20:45
Jeżeli jest to komin systemowy ( IBF lub Schiedl ) to w komplecie powinna być specjalna tzw.zaślepka z tego zamego materiiału co wklad (kamionka) + sprężyna + metalowe drzwiczki . Montujesz drzwiczki ,dajesz sprężynę która dociska zaślepkę do wyczystki i powinno banglać ... http://www.ibf.pl/instrukcje/Universal%20strona%202.pdf

Bigbeat
31-10-2006, 09:10
O widzisz - o to mi chodziło ;)
A zumełnie nie wiedziałem, gdzie tego szukać.
Dzięki!