PDA

Zobacz pełną wersję : warunki przyłączenia mediów - pyta laik ;)



RRobert
30-10-2006, 12:57
więc jak to jest... Bez mediów nie dostanę pozwolenia na budowę? Czy może chodzi tylko o poinformowanie urzędu o tym jakie są możliwości i plany w podłaczaniu danych działek? ...w wypisie z MPZP mam taki punkt:
"ustala się zorganizowany sposób zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków do układu ogólnomiejskiego. Do czasu objęcia obszaru systemami ogólnomiejskimi dopuszcza się stosowanie własnych systemów lokalnych lub własne ujęcia wody i szczelne zbiorniki bezodpływowe dla odprowadzania ścieków bytowych".

Czyli tak... Wodociąg mam jakieś 60 metrów od działki (w najbliższej przecznicy), to samo z prądem i gazem. Kanaliza budowana ma być w przyszłym roku (ponoć). "Teoretycznie" podłączyć się nie mogę, ale "praktycznie" mogę. Na początek potrzebny jest mi tylko do szczęścia prąd. Wodę wyciągnę sobie z ziemii. Wchodzi w grę takie rozwiązanie?

pawelurb
30-10-2006, 13:10
o warunki musisz i tak wystąpic, w warunkach opiszą co i gdzie ma być podłączone, nieważne że nie ma jeszcze tego zrobionego, ja tak miałem z prądem, zapisali że przyłączenie nastąpi po wybudowaniu projektowanej stacji trafo i lini NN, dostałem pozwolenie , i czekam teraz na zrobienie przyłącza prądu , dom stoi , prąd mam narazie z tzw. prowizorki.
Musisz wystąpiś o warunki, do wod-kan i do energetyki to sprecyzują co i jak będzie.

RRobert
31-10-2006, 10:59
okej... rozumiem, że warunki warunkami - chodzi o to by Gmina wiedziała gdzie, kiedy i w jaki sposób będzie podłączona działeczka pod wszelkie media. A co w przypadku, kiedy np.: energetyka będzie chciała podłączać dom linią napowietrzną (chodzi mi o podłączenie między słupem a domem), a ja w przyszłości będę naciskał na podłączenie POD ziemią? Czy wszelkie warunki podłączenia mediów, załączane do dokumentacji przy PnB są w jakimś (i w jakim?) stopniu wiążące?