PDA

Zobacz pełną wersję : Miejsce gdzie krokwie wchodza w bloczki?



arkadiusz
30-10-2006, 13:12
Mury mam z YTONG'a. I teraz tak...ida od dachu (od same gory). Idza sobie krokwie. Dochodza do murow i w murze/w bloczkach sa wyciecia, w ktore krokwie wchodza(sa oparte) i ida dalej. Wycieja sa oczywiscie wieksze nie szerokosc krokwi.
Pytanie: czy u Was ta wolna przestrzec byla czyms wypelniona czy zostawiliscie to bez wypelnien. Kierownik twierdzi ze nie ma sensu wypelniac bo i tak bedzie ocieplenie dachu, itd. (natomiast kilka tygodni temu mowi, ze bedzie wypelnial te przestrzenie).

Arek

Bigbeat
30-10-2006, 13:19
W/g tego, co mówił mój inspektor, wypełniać takie rzeczy trzeba, i najlepsza jest do tego pianka budowlana (montażowa).
Daje izolację i lekkie, pracujące oparcie mechaniczne.
No, chyba że przy Ytongu się nie powinno - nie wiem, ja mam Silkę.

arkadiusz
30-10-2006, 13:30
W/g tego, co mówił mój inspektor, wypełniać takie rzeczy trzeba, i najlepsza jest do tego pianka budowlana (montażowa).
Daje izolację i lekkie, pracujące oparcie mechaniczne.
No, chyba że przy Ytongu się nie powinno - nie wiem, ja mam Silkę.

To ja niebardzo wiem w takim razie za co zaplacilem inspektorowi (2400PLN = 24 wizyty na budowie). Ostatnio jak z nim rozmawialem to powiedzialem o tych wypelnieniach. A on na to, ze bedzie ocieplenie dachu to po co wypelniac. No ale skoro umowilem sie z kierownikiem ze ma byc wypelnione to niech wypelni.

Arek

Bigbeat
30-10-2006, 13:32
Widać, że są różne szkoły: falenicka, otwocka...
;) ;) ;)

Acent
30-10-2006, 14:23
Jeśli szczeliny są duże to ptaki ,szerszenie i osy będą imprezować w twoim ociepleniu.Gdzieś na forum był taki wątek....

Andrzej Wilhelmi
31-10-2006, 23:46
To zależy jak będzie mocowana podbitka, czy krokwie będš widoczne? Jak podbitka będzie poziomo to nic nie potrzeba robić. Pozdrawiam.