PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie ściany przed montażem okien !?



Jakub Wilkoński
30-10-2006, 13:20
czy są jakieś minusy ocieplenia ściany styropianem z zewnątrz przed zamontowaniem okien
ściana 25 cm silikatowa i 15 cm styropian na to klej i siatka i tak zostanie do wiosny

czy przy montażu okien może się poniszczyć styropian, czy trzeba zostawić jakiś odstęp, nie ocieplony kawałek muru wokół otworów okiennych i drzwiowych

na co zwrócić uwagę przy dogadywaniu się o cenę bo podejrzewam że z całego ocieplenia najdroższa jest właśnie obróbka drzwi i okien !!

Kuba Wilkoński

rusek007
30-10-2006, 14:41
Jeśli najpierw zrobisz ocieplenie otworów okiennych, to jak dobrze uszczelnisz i zakotwisz okno. Ościeznica musi być schowana za styropianem. Moim zdaniem okna powinny być wtsawione i dopiero potem ocieplenie.

pawelurb
30-10-2006, 16:18
a czemu taka kolejność? bez sensu ocieplać dom jak jeszcze nie ma okien, bo ocieplenie nic nie da, pozatym przy zakładaniu okien nieraz trzeba coś wykuć, poszerzyć, dopasować, styropian się na 100% poniszczy i co z nim później zrobisz? , pozatym jak nie masz okien, to napewno nie masz ogrzewania w domu jeszcze , po co ocieplać coś co jest nieogrzewane?
Ale jak już musisz z jakiś powodów , to ja bym zostawił wokół okien jakieś 20 - 30 cm. nieocieplone i uzupełnił ten styropian później już po zamontowaniu okien, inaczej się uszkodzi.

yama
30-10-2006, 16:54
Ale jak już musisz z jakiś powodów , to ja bym zostawił wokół okien jakieś 20 - 30 cm. nieocieplone i uzupełnił ten styropian później już po zamontowaniu okien, inaczej się uszkodzi.[/quote]
myśle że nie musi tylko jest niecierpliwy :D , albo wykonawca nalega mając gdzieś póżniejsze koszty i problemy
bo jak by nie patrzyć i koszty i problemy będą , a sens?........

WojtekSz
30-10-2006, 19:38
Kuba:
spokojnie mozna wykonać ocieplenie przed montażem okien bo przecież okna i tak mocowane sa kotwami w obrębie muru. O co warto zawalczyc to o takie wykonanie obróbek otworów okiennych w ociepleniu aby utworzyły się naturalne węgarki po ok 3cm z boków i góry okna. Ułatwi to późniejsze położenie uszczelnienie naokoło okna.
Warto poczytac wątki Jareko dotyczące mocowania okien - masz tam sporo informacji jak to zrobic aby nie miec z tym potem kłopotów
pozdrawiam

iwo_72
31-10-2006, 07:11
Jak najbardziej spokojnie mozna docieplic przed oknami. Przeciez okna sa "montowane w murze"

Ja zostawilam sobie jedynie polozenie tynkow po montazu okien zeby to wszystko ladnie "obrobili" (Ja ocieplam welna 15 cm).

Co do cen i negocjiacji to u mnie bylo policzone za m2 - ale nie odliczalam otworow okiennych i drzwiowych i w tym mialam juz obrobki okien itp itd. Warto popytac o koszty montazu parapetow zewnetrznych obsadzania puszek zewnetrznych (jesli sa)...czasami kaza sobie placic dodatkowo :-(

jacenty77
31-10-2006, 07:46
Ja mam troszkę inną sytuację. mam już ocieplony budynek z oknami i teraz wymieniam okna na nowe i do tego muszę powiększyc otwory okienne. Jak to sensownie zrobic, aby nie zniszczyc za bardzo ocieplenia (styropian) i wykuc większe otwory. Mało tego, muszę nieco skuc belkę nad oknem (belka starego typu taka L i częśc od dołu muszę usunąc, zostanie tylko ta czesc, która jest podparta, to jest stary dom poddawany generalnemu remontowi)
Myślałem, że zrobi mi to firma wstawiająca okna ale niestety nie mają na to czasu i muszę sobie sam z tym poradzic.
jak wykuc wiekszy otwór ?? jest sens ciąc cegły tarczą do betonu ?

jea
31-10-2006, 07:54
Ja mam troszkę inną sytuację. mam już ocieplony budynek z oknami i teraz wymieniam okna na nowe i do tego muszę powiększyc otwory okienne. Jak to sensownie zrobic, aby nie zniszczyc za bardzo ocieplenia (styropian) i wykuc większe otwory. Mało tego, muszę nieco skuc belkę nad oknem (belka starego typu taka L i częśc od dołu muszę usunąc, zostanie tylko ta czesc, która jest podparta, to jest stary dom poddawany generalnemu remontowi)
Myślałem, że zrobi mi to firma wstawiająca okna ale niestety nie mają na to czasu i muszę sobie sam z tym poradzic.
jak wykuc wiekszy otwór ?? jest sens ciąc cegły tarczą do betonu ?
tarczą jak najbardziej tylko raczej nie diamentówką przynajmniej przez styropian. Jak jest możliwość to zrób to od środka ale będzie "trochę syfu". Pozdrawiam

Jakub Wilkoński
02-11-2006, 09:59
to dla jasności sytuacji
mam u siebie ekipe dekrzy, mieszkają u mnie na budowie, którzy parają się też m/in ocieplaniem - czyli jak już są to niech zrobią

a co do sensu ocieplenia - ściana z silikatów 25 cm dość długo stała nieprzykryta i nasiąkłą wodą i teraz po założeniu dachu myślę że dobrze by było jednak czymś ją przykryć na zimę

Qba

WojtekSz
02-11-2006, 20:05
a co do sensu ocieplenia - ściana z silikatów 25 cm dość długo stała nieprzykryta i nasiąkłą wodą i teraz po założeniu dachu myślę że dobrze by było jednak czymś ją przykryć na zimę

Qba

Qba:
jesli ta ścian rzeczywiście mocno nasiąkła a budynek jest nieogrzewany to może lepiej zostaw ją bez przykrycia ociepleniem. Po dodaniu dachu przestanie nasiąkać nową woda a bedzie mogła szybciej wyschnąc. Jesli zamkniesz z jednej strony mozliwość schnięcia przez przegrode jaka będzie ocieplenie to istotnie ograniczysz możliwośc parowania. Jesli dom nie jest ogrzewany to przecież temp wewnatrz i zewnatrz bedzie jednakowa i ścian jak ma zmarznąc to i tak zmarznie.
pozdrawiam

Sp5es
04-11-2006, 05:42
Zawsze istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia ocieplenia , zwłaszcza w ościeżnicach.
Zrobić można, ale najlepiej ocieplić lico fasady , ew. glify zostawić do zrobienia po wstawieniu okna - w wersji awaryjnej.
Takie rozwiązanie powoduje też , że parapety wstawia się po zrobieniu ocieplenia, co oznacza wycinanie siakti/zbrojenia i dobre szanse na pęknięcia.

Wariant nie zalecany , awaryjnie - z przemyśleniem - można przeprowadzić.

bobbudowniczy12
06-03-2016, 18:47
Witam,

Moi budowlańcy uparli się na położenie styropianu przed montażem okien. W efekcie wygląda to tak (zdjęcia). Co o tym sądzicie? Styropian powinien zachodzić na ramę... Da się to jakoś naprawić, by uniknąć mostków termicznych? Oni planują dokleić styropian piątkę i nie widza problemu... Ja widzę...